Dag zwarte piet :-(

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Juffie26, 4 okt 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    Die illusie ben ik lang geleden al kwijt geraakt. Racisme zal helaas altijd wel blijven bestaan. Nu is het "blank" tegen "gekleurd". In de tweede wereldoorlog was het "Arische" tegen "Slavische".
     
  2. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Ik woo
    Ik woon toevallig in zo'n gebied met veel kleine dorpjes, maar het beeld dat jij daarvan schetst vind ik ronduit beledigend en strookt helemaal niet met de werkelijkheid.
    Over generaliseren gesproken........
     
    sprits, bloem82, sleutelbloem en 4 anderen vinden dit leuk.
  3. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    @Zara75 ligt aan de nationaliteit of dit dus gebeurt. Italie heeft dus zelf deze regel.

    Ik dacht altijd dat dit geldt voor alle nationaliteiten...maar dus niet.
     
  4. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Ik kom uit zo'n dorpje... o_O dit is hoe het daar is. Helpt misschien niet dat het in de biblebelt ligt, maar dan nog... Ik zou er voor geen goud weer willen wonen.
     
    Trirani en Oceanna vinden dit leuk.
  5. Lisanne1811

    Lisanne1811 Fanatiek lid

    2 dec 2016
    3.701
    4.591
    113
    Ik kom uit een stad en woon nu sinds 4 jaar in een klein dorp, in een andere provincie zelfs. De mensen zijn wel wat conservatiever dan in de stad, in ieder geval sommige mensen, maar ik voel me hier echt thuis en heb helemaal niet het gevoel dat ik er niet bij hoor. Ik doe veel, ook samen met anderen om het dorp op een positieve manier te veranderen en het wordt altijd heel enthousiast ontvangen. Voor mijn schoonmoeder die in een ander dorp aan de andere kant van het land is gaan wonen 45 jaar geleden geldt hetzelfde.
     
    lies276 vindt dit leuk.
  6. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Ik zou oprecht niet weten wie zich gekwetst zou voelen en waarom?
    Schoorsteenvegers?;)
     
    Hana84, Afkes 10tal en fafa vinden dit leuk.
  7. fafa

    fafa Niet meer actief

    Het negerknechtje (let wel, woorden uit die tijd, ik zou ze zo niet gebruiken) werd toegevoegd om Sint Nicolaas meer status, rijkdom en cachet te geven.

    In dat licht zou ik willen voorstellen om anno 2018 zwarte piet te vervangen door een dikke bmw en de nieuwste iphone.

    :roflmao:
     
    Hana84, Riene, iMoeder en 10 anderen vinden dit leuk.
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    Alsof heel Nederland zo praat zeg!
     
    lies276, lidu1 en Oceanna vinden dit leuk.
  9. louan

    louan Niet meer actief

    Zeg ik dat dan?
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee maar je opmerking: hoezo een kinderfeest irriteert mij mateloos.
    Jij zorgt zelf ook niet voor een goede oplossing door maar af te blijven geven op wat een paar rotte appels hier zeggen. Ik heb ook geen enkele zin meer in de discussie, maar dit is wat mij over het algemeen opvalt. Men blijft maar zwelgen in hoe vreselijk het is wat sommige mensen zeggen. Ja dat is vreselijk, maar daar hoef je niet zwart voor te zijn, als je in een rolstoel zit oid krijg je ook van alles naar je hoofd. En nee daar is geen kinderfeest omheen.
    Maar het sinterklaasfeest draait ook absoluut niet om zwarte mensen verketteren, maar zo wordt het nu wel verdraaid.
    Blijven roepen: " zwarte piet is racistisch" draagt echt niet mee aan een oplossing. En dat ben ik onderhand hartstikke beu op deze manier. Verder heb ik enorm veel begrip, snap ik waar het vandaan komt en vind ik de roetveegoplossing prima.
    Landelijk beginnen en hopen dat de rest van NL mee gaat doen. Maar elk jaar opnieuw dat geschreeuw, bah bah.
     
    Riene, lies276, Roosje35 en 5 anderen vinden dit leuk.
  11. louan

    louan Niet meer actief

    De waarheid is hard. En meer ga ik er ook niet over zeggen. Als het goed is lees je ook mijn andere posts. Oh en het is voor mij geen kinderfeest als niet elk kind ervan kan genieten.
     
    Trirani vindt dit leuk.
  12. tuc

    tuc Niet meer actief

    95% van wie hier reageert is het met je eens hoor wat betreft verandering. Je hoeft hier niemand te overtuigen. Al 135593893 posts geleden niet. Toch blijf je er dit soort dingen ingooien. En dat zie ik ook landelijk gebeuren. Stop met schoppen en omarm de mensen die het wel eens zijn en willen helpen met een oplossing. Sta samen sterk ipv elk jaar de discussie weer opnieuw te beginnen. Laat zien hoe het ook kan en dat kinderen evengoed plezier hebben met niet- pikzwarte pieten.
    Anders wordt dit nooit opgelost. Niet terugkijken, maar vooruit!

    (Overigens blijven er altijd mensen die discrimineren, ik zou ze het liefst eigenha dig op een boot naar de Noordpool zetten, maar dat gaat nu eenmaal niet)
     
    lies276, Roosje35, bloem82 en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. sleutelbloem

    sleutelbloem Bekend lid

    10 sep 2018
    940
    1.039
    93
    Ben het hier niet mee eens: Ik kom zelf uit een grote stad in het westen van het land en ben dus opgegroeid in een multiculturele samenleving. Inmiddels ben ik verhuisd naar het oosten naar een klein plattelandstadje/dorp. Om mij heen alleen maar dorpen. En ik ben gewoon geaccepteerd. En ik niet alleen.

    Wij hebben hier een aantal buitenlandse gezinnen wonen: Syrische, Turkse, Iranese gezinnen. Ik heb overigens zelf een Irakese arts :D Schat van een man!

    En wat mij juist opvalt is dat deze gezinnen veeeeeel meer deel uitmaken van onze gemeenschap, dan de buitenlandse gezinnen in de grote steden. Daar klitten ze veel meer bij elkaar, en houden ze hun eigen cultuur veel meer in stand, praten ze veel slechter Nederlands over het algemeen. Ze doen veel minder hun best om te integreren, omdat ze het er ook minder hoeven, want de Turkse/Arabische winkels zitten daar op de hoek. En dus hoef je nauwelijks nederlands te leren, want iedereen waar je mee omgaat spreekt jouw taal.

    Hier is dat veel minder, is de gemeenschap vele malen kleiner, dus als ze willen meedoen moeten ze wel. En dat doen ze bijna allemaal. De meesten spreken Nederlands of zijn druk aan het oefenen. Het merendeel van de vrouwen werkt hier ook (collega's van mij), of hun kinderen zitten bij die van mij in de klas/op school. ik ken ze dus bijna allemaal.

    We hebben hier een buurthuis waar heel veel activiteiten georganiseerd worden voor het hele gezin en juist (dat is heel opvallend!!) deze gezinnen zijn heel actief in ons buurthuis. De kinderen doen overal aan mee (knutselmiddagen/disco's/bingo's etc), maar ook de avonden dat er dingen georganiseerd worden voor de volwassenen zit het buurthuis vol met mensen met allerlei achtergronden. En iedereen helpt mee om de dingen te organiseren. Er wordt veel minder samengeklit, omdat het een mix is van culturen.

    En dat is gewoon ontzettend leuk!
     
    lies276, amdaa, Afkes 10tal en 3 anderen vinden dit leuk.
  14. louan

    louan Niet meer actief

    Ik wil ook niemand overtuigen, ik hoop ogen te laten openen bij mensen die maar blijven opperen dat het aantal mensen die onder dit feest 'lijden' niet zo veel is of niet zo erg. Er wordt hier de hele tijd gezegd, maar die en die is donker en die heeft er geen probleem mee. Maar daar wordt niks over gezegd. Ik plaats een plaatje van de realiteit dat er wel kinderen last hebben van deze periode en dat het voor mij de voornaamste reden is om piet te veranderen.

    En ik ben ook blij met de verandering, fijn om te zien! Zoals je kunt lezen in mijn eerdere posts.
     
  15. fafa

    fafa Niet meer actief

    Dat is sowieso een utopie, vrees ik. Ik vond Sinterklaas zelf ook 3x niks. Die verkleedde mensen vond ik eng, kinderen gingen opeens uit hun pinda vanwege de spanning, en op de achtergrond altijd dat knagende gevoel dat er dingen niet klopten, dat er geheimpjes bewaard werden (joh... :roflmao:). Nee, ik genoot er niet van.

    Pas vanaf de tijd dat ik "het" wist en we surprises en gedichten gingen maken vond ik het een topfeest :thumup:.

    Maar goed... over welk onderwerp het dan ook maar gaat: you can never please them all.
     
    Trirani, Marchella en tuc vinden dit leuk.
  16. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    Dus de mensen die geen probleem er mee hebben ondanks huidkleur is geen realiteit? Want zo laat je het wel over komen nu.
     
    lies276 vindt dit leuk.
  17. louan

    louan Niet meer actief

    Snap ik. Maar je genoot er niet van omdat je werd gepest. Daat gaat het mij om.
     
  18. louan

    louan Niet meer actief

    Nee dat zeg ik niet. Ik laat de andere kant van de realiteit zien. En zoals ik al eerder zei die weegt veeel zwaarder voor mij.
     
    Zara75 vindt dit leuk.
  19. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    Je snapt toch wel dat door steeds van dit soort dingen te herhalen mensen alleen maar geïrriteerd raken. Het is al jammer genoeg dat het gebeurd maar om telkens zulke verhalen te delen kom je nergens. Er is niemand die ontkent dat dit soort dingen gebeuren en dat is al erg genoeg maar ikzelf heb ondertussen zoiets van heb je ook nog iets anders te melden? Lekker in een slachtofferrol kruipen rot toch op zeg.
     
    lidu1 vindt dit leuk.
  20. louan

    louan Niet meer actief

    Sjeetje, gaat het? Andersom irriteert het mij ook. Je vroeg iets en ik gaf antwoord. Wat wil je horen dan. En tegen mij hoef je niet zo een bek te geven hoor dan negeer je me maar. Zou wat zijn zeg, ik moet maar blijven aanhoren waarom zwarte piet moet blijven maar ik mag zelf niks zeggen. Er is ook maar 1 reden te zeggen waarom en dat moet voldoende zijn!

    Ik heb zoveel gelezen de afgelopen dagen, zoveel nare shit over mjj heen gekregen, ik pik het niet dat jij mij slachtoffer noemt. Alles behalve een slachtoffer. Echt je hebt me zover.
     

Deel Deze Pagina