Nee hoor. We doen daar nl leuke gezamenlijke dingen van we hebben vorig jaar een nieuwe caravan hiervan kunnen kopen. Ik schrijf ook dat ik het niet hoef te delen, maar dat gebeurt wel. We leven nl samen en alles is ook van samen. Maar stel wij zouden gaan scheiden, dan is dit (overgebleven) bedrag uitgesloten van de verdeling.
Aan de andere kant, een bekende van mij lag in (vecht)scheiding en toen haar vader overleed ging ook nog ff de helft daarvan naar haar bijna ex-man. Ik zou me daar vervelender bij voelen. En @Youtan is volgens mij vrij om te delen, het lijkt me juist prettig als je die keuze hebt.
Tja, ik kan mij nu niet zo goed voorstellen dat ik ooit zo'n hekel aan mijn man krijg dat ik dat niet met hem zou willen delen. Maar goed, dat weet je nu natuurlijk niet echt.
Nee precies, en de erfenis is kun je gewoon samen op maken natuurlijk. Die bekende was er ook niet op bedacht, tot ie er iemand anders op nahield. Grote schok, en daarna dus nog even de financiële klapper erboven op. Laten we zeggen, beter voorkomen dan genezen.
Overigens geef ik verder niks om eerlijk verdelen, hij mag het allemaal hebben, maar het voelt toch anders als het om geld van mijn ouders zou gaan. Net of dat niet bij hem hoort ofzo. In een scheiding heb ik het dan over he. Als ik geld zou erven van mijn ouders en we zijn nog gezellig samen dan vind ik het geen probleem er samen van te genieten.
Ervan uitgaande dat we op een fatsoenlijke manier uit elkaar zouden gaan zou dat voor mij niet zo voelen en ik weet zeker dat mijn ouders het hem ook zouden gunnen. Het voelt voor mij niet als "voor mij" omdat het van mijn ouders komt.
Is hier ook. Er komt als mijn vader komt te overlijden een hoop geld vrij. Dat gaat meteen in ons gezamenlijke huis om bijna hypotheekvrij te zijn. Maar daar laten we dan wel iets over op papier zetten, dat mochten we uit elkaar gaan, dat erfgeld alleen van mij is.
Ieder onze eigen rekening en onze gezamelijke hebben we. Daarbij ook ieder eigen spaar en gezamelijke spaar. Naast de gezamelijke spaarrek hebben we daarbij ook meerdere potjes, voor boodschappen, vakantie, leuke dingen en uitjes, en voor de jaarlijkse belastingen. Wel zo handig en overzichtelijk ipv alles op 1 hoop, mede mogelijk dankzij ING.
Wij hebben in totaal 4 rekeningen, 1 waar de hypotheek vanaf gaat en op naam van mijn vriend staat, 1 betaalrekening op mijn naam, een gezamenlijke betaal en een gezamenlijke spaar rekening. De rekening op mijn naam is alleen voor cadeautjes idd, verder gebruik ik die niet. Maar toen ik vorige week het nieuwe pasje ging zoeken voor een cadeautje bleek dat ik het zo goed had weggelegd omdat het nog geactiveerd moest worden, dat ik het niet meer kon vinden. Ik heb dus eerst maar contant geld gepint en daarna een cadeautje gekocht.
Nee hoor, helemaal niet. Ik ging er alleen vanuit dat het algemeen bekend is dat er nog behoorlijk veel mensen in gemeenschap van goederen trouwen. Maar blijkbaar is dat toch niet zo
Mijn rekening is de hoofdrekening, alles wordt erop gestort. Telefoon/internet gaan via mijn man zijn rekening waar ik dus altijd predies het bedrag op over maak. Sparen heb ik een subrekening voor en ja ook cash. Man kan niet aan mijn rekening.
Natuurlijk dat is ook een optie. Ik koop zeker 98% online (ook bij gebrek aan winkels in de buurt) en vergeet soms dat het ook anders kan .