Makkelijker dan jelly krijg je het niet Dat is letterlijk water koken en pakje poeder erbij. En dat dan laten afkoelen in de koelkast Ik ga het in plastic glaasjes van de action doen. Is wat makkelijker meenemen Dit is de originele post @tuc https://www.tablespoon.com/recipes/holly-jolly-jello-shots/264363eb-110a-4469-936d-996666ae98bc
O fijn, die kon ik zo snel niet vinden. Ik doe het.overigens ook in glaasjes hoor, dan kun je makkelijk de volgende laag erop doen en kan het ook niet instorten. Moet alleen nog even geschikte vinden, wil wel doorzichtige.
Leuk topic! ik lees even mee. Op de school van mijn dochter hebben ze ook weer een kerstdiner. De kaarsjes van kaars zijn leuk. Die onthoud ik. Kaarsjes van kaas natuurlijk
De oudste weet niet of ze kerstdiner heeft, horen we dus vanzelf wel. De jongste maak ik altijd haar eigen kerstdiner voor ivm glutenallergie. En meestal neemt ze dan iets als sap mee. Is ook nodig en hebben alle kinderen incl. zijzelf iets aan.
In dat recept gieten ze wel gewoon de volgende laag op de vorige. Ik haakte af omdat tuc zei dat ik met twee schalen moest werken. Zoek je nog toch ruzie met me? In glaasjes is ook leuk. Ik heb nog een hoop van die plastic wijnglaasjes. Maar niet genoeg voor twee klassen, denk ik... Gelukkig heb ik nog 1,5 week om erover na te denken. En nu ik erover nadenk... fuck it! Waarom ben ik eigenlijk altijd degene die dit soort dingen regelt? Mijn man (de persoon die wel kookt) zei laatst nog dat ik meer moest delegeren. (Dat was nadat ik weer een keer boos was omdat ik alles moest doen. En hij -eigenlijk wel terecht- opmerkte dat hij nooit de kans krijgt om dit soort dingen te doen omdat ik dan al vanalles bedacht en gedaan heb. Dus... bij deze ga ik hem informeren over het kerstdiner. edit: Ik ga stuk... hij zat naar Heel Holland bakt te kijken. Wat een geweldige timing.
en in het super topic ben ik het zooo met je eens. Ik legde het wat lastig uit. Bedoelde niet 2 schalen, maar de 2e laag jelly in een maatbeker ofzo aanmaken, je doet dat met kokend water en dan iets laten afkoelen voor je de kokend hete massa over de 1e laag giet.
Oh ja, dat kan ik wel. Maar ik heb het nu al uitbesteed. Wat betreft dat andere topic: ik vind dat wel leuk. Ik weet dat we ook wel eens flink gebotst hebben omdat we het hartgrondig met elkaar oneens waren. (Ik weet al niet meer waar het over ging. zó belangrijk is het allemaal.) Maar we hebben ook geregeld momenten dat we precies hetzelfde denken. Dat lees ik iets van jou en denk ik... ja, ik hoef al niet meer te reageren want ik zou precies hetzelfde geschreven hebben.
Ja dat herken ik. Met shakes en suus1983 heb ik dat ook. Hoop maar dat die hier ook blijven om mij scherp te houden
Anders gaan we alsnog naar die anderen. Maar dan wel anoniem, na onze reacties het topic 'super'. Ik stel voor dat we gaan als pput en cut.
Jelly gewoon maken met 1/2 kokend water, dan goed roeren en de andere helft koud water er bij doen! Koelt het veel sneller af. Je kunt ook met kokend water, koud water en ijklontjes doen (zag ik op de pakjes Jello die we een keer bij de toko hadden gekocht. Daar hadden zeker 10 smaken/kleuren)
O dat is ook een goede tip! Roeren moet iig in kokend water, want ik heb ooit water gekookt, even laten staan omdat ik afgeleid werd en toen ik ging roeren was het enkel heet water en dat kreeg ik niet meer fatsoenlijk geroerd.
Bij ons op school wordt het menu samengesteld door de klassen moeders. Die maken dan op shutterfly een schema en dan kan je zelf kiezen welke van de gerechten je wil maken ,het gaat per 13 (helft van de klas) . Heel handig
Mijn zoon wil fruit spiesjes, en als dat al iemand maakt spiesjes met komkommer, tomaat en kaas. Ik zeg prima geregeld! Moet lukken!
Hier is het echt vrij invulling. Al hadden ze vorig jaar bij de kleuters volgens mij wel suggesties opgeschreven met de kinderen waar je iets uit kon kiezen. Nu hing er weer een lege lijst.
Wij gaan panna cotta met aardbeiengelei maken in kleine doorzichtige amuse bekertjes met plastic lepeltjes (ook amuse formaat). Beetje zoals op de foto, maar dan kleiner.
Bij de toko heb je in verschillende kleuren. Dat is agar agar (zeewier) dus ook geschikt voor veganistische en islamitische kindjes