Nieuwbouw of bestaande bouw

Discussie in 'De lounge' gestart door Nic1976, 28 dec 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Hi,

    We staan voor de keuze om voor nieuwbouw of bestaande bouw te gaan. Nieuwbouw is eind 2020 klaar en bestaande bouw staan volop leuke huizen die niet al te oud zijn te koop in leuke buurten.

    Waarom zijn jullie juist wel of niet voor nieuwbouw gegaan. Ik zie er zo tegenop dat je alles nog moet doen wat muren en plafonds (keuken, wc en badkamer wordt er bij opgeleverd met spullen die we mooi vinden) en de tuin ...

    Hoor graag jullie ervaring.
     
  2. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.013
    2.373
    113
    Wij hebben nieuwbouw. Wonen er nu 2 jaar en zeggen bijna elke week nog hoe blij we zijn dat we hier wonen. We hebben het (bijna) precies zoals we wilden. De eerste beschadigingen komen echter wel sneller dan verwacht en dat doet toch een beetje pijn :)
    Ivm tijdsplanning hebben we alles uitbesteed. Dat is wel een forse kostenpost en achteraf zou ik bijv het verven wel zelf Willen doen
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  3. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Ik denk dat er naast het huis nog ongeveer 30.000,- aan tuin, muur en vloer bedekken kosten zijn is dat een beetje normaal of is dat veel meer ... we hebben niet hele luxe wensen maar willen het wel netjes.
     
  4. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.013
    2.373
    113
    Wij moesten doen: stucwerk, verven, tuin, keuken, luxere badkamer en wc, laminaat. Alles over drie verdiepingen. Daarnaast waterontharder en bijkeuken laten aanbouwen, extra electra punten, inloopkast, luxere afwerking zolder. Waren rond de 80-90.000 kwijt boven oo koopsom. Daarvan waren bijkeuken, tuin, keuken het duurst (elk rond de 15.000/16.000).
    Hangt natuurlijk af van hoe volledig je huis wordt opgeleverd en hoeveel m2
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  5. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Wij hebben 5,5 jaar geleden dit nieuwbouwhuis gekocht. Leuk voor de kinderen, genoeg kinderen om mee te spelen. Mocht ik nu weer kiezen voor een huis, dan heb ik om diezelfde reden geen zin meer in een nieuwbouwwijk, want ze beginnen een beetje uit die buitenspeelleeftijd te komen, vooral de oudste die volgend jaar naar het VO gaat, maar we zitten dan wel nog tussen andermans gilkinderen, haha.
    Wij waren ca. 20000 nog kwijt aan vloeren, de keuken, badkamer, tuin etc.
    Ons huis is inmiddels bijna een ton meer waard geworden, dat is wel zo met nieuwbouw en vooral in deze tijd.

    We overwegen nog wel om te verhuizen de komende twee jaar, maar ik we kijken nu gewoon naar bestaande huizen.
     
    Roos12, maviju en Nic1976 vinden dit leuk.
  6. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Wij hebben gekozen voor bestaande bouw, ten 1e en vooral omdat we geen 12x hypotheeklasten even hadden liggen ;) en nieuwbouw in ons geval ook nog eens vele malen duurder uit zou komen puur qua basis aanschafprijs al.
    We zaten ook met een restschuld, dus al zou een nieuwbouwhuis incl keuken ed in de hypotheek opgenomen zelf wel haalbaar zijn zou die restschuld op dat moment ons de nek omgedraaid hebben.

    Wat ik fijn vind aan bestaand: alles zit er al op en aan. Likje verf en evt nieuwe vloer en je kunt erin. Bevalt de keuken net niet of de badkamer of de tuin dan kun je dat alsnog of meteen vervangen of daar even voor sparen. Je zit in elk geval niet zonder ;) en t kost minder als je slechts 1 onderdeel moet vervangen dan wanneer je alles nog moet plaatsen.

    De buurt is ook al verder ontwikkeld en is geen kale zandvlakte meer maar gewoon bebouwd, voldoende groen, ontwikkelde speelplaatsen etc.
    Je kunt ook al beetje zien wat voor mensen er wonen en dat lijkt me in een heel nieuwe wijk toch weer wat onzekerder ;).

    Ik denk dat je in een nieuwbouwwijk (zeker in ontwikkeling) veel overlast kunt hebben van de bouw van weer nieuwe fases, daar hebben wij dan weer geen last van ;) en vergeet alle hopen zand niet die je steeds naar binnen blijft lopen.

    Maar ja, nieuwbouw lijkt me verder wel ideaal hoor als alles financieel gezien geen probleem is :)
    Dan is wel gelijk alles nieuw en helemaal naar je zin.

    Wij zijn nu gefaseerd dit huis aan t opknappen (helaas kwamen we wat onverwachte tegenvallers tegen....maar goed alles wat we aanraken knapt op ;)) kost helaas ook behoorlijk wat tijd, moeite en ja ook geld ;)
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  7. flowertje36

    flowertje36 Niet meer actief

    Wij hebben een nieuwbouw woning en zijn er nog steeds heel blij mee. We hebben alles gelijk ingericht, zoals we het zelf wouden. Alles is nieuw en van ons zelf.
    We wonen in een hele kind vriendelijke buurt dat moet je willen, want overal om ons heen is wel gegil van spelende kinderen. Voor ons geen probleem.

    Wij zouden nooit bestaande bouw willen, omdat dan veel dingen opgeknapt moeten worden om het te maken naar wat wij willen.
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  8. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Absoluut nieuwbouw.
    Vorige woning was nieuwbouw en het huis waar we nu in wonen al 35 jaar en moesten we zoveel aan doen.
    We willen graag een vrijstaand huis met grond maar dan laat ik liever wat bouwen dan dat we een opknapper kopen(zijn zelf ook niet reuze handig).
    Bij nieuwbouw is alles schoon, fris en compleet naar je zin.
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  9. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.637
    5.664
    113
    Wij hebben een jaar in een nieuwbouw huis gewoond. Vond het maar niks. De wijk had totaal geen sfeer en dat zal de komende jaren ook niet komen. Bomem/ plantsoenen allemaal piep jong. Er werd altijd wel ergens om je heen gebouwd dus veel troep/ lawaai/ modder. En nieuw is leuk in het begin maar het went snel en elke kras is enorm zonde. Nu een huis dat 15 jaar oud is. De wijk leeft er is een goede sfeer als je binnen komt rijden.
     
    marina kl, puzzelstukje en Ysabella vinden dit leuk.
  10. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Het gaat om ongeveer 120m2 zonder uitbouw dat zou nog eens 20m2 zijn ...
     
  11. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Wij hebben geïnformeerd naar nieuwbouw hier in het dorp maar hebben nu bestaande bouw. En zo blij met die keuze, als we nu kijken naar de nieuwbouwwoningen dan hadden wij qua leefruimte beneden flink in moeten leveren en dat zou ik nu niet meer willen :) helemaal gewend aan de ruimte, kinderen kunnen lekker rennen en spelen in huis zonder dat het gelijk in het pad ligt.

    Nadeel is wel dat deze woning minder goed geïsoleerd is dan een nieuwbouwwoning, en wij hebben geen vaste trap naar zolder.
     
    Nic1976 en puzzelstukje vinden dit leuk.
  12. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Mijn voorkeur (nu wonend in nieuwbouw sinds 10 jaar) zou nu zijn een vrij nieuw huis - maar geen nieuwbouw.
    Dan heb je wél de voordelen, maar niet de nadelen... wél energiezuinig, maar wel een wijk die af is en gladde muren etc.
     
    Manana en Nic1976 vinden dit leuk.
  13. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Die afweging is toch voor iedereen verschillend?

    Wij hadden destijds een kavel op het oog (2015) maar kwamen een prachtig gelegen huis uit 1980 tegen wat we uiteindelijk gekocht hebben. De ligging gaf de doorslag. De bouw op die kavels is nu pas net begonnen...
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  14. Koekie1

    Koekie1 VIP lid

    31 jul 2013
    5.678
    2.001
    113
    Vrouw
    Absoluut bestaand!
    Ik vind nieuwbouw huizen / wijken verschrikkelijk. Alle huizen lijken op elkaar, ze zijn nog aan het werk in de buurt, wegen die niet af zijn enz...
    Als ik langs een nieuwbouw wijk rij, kijk ik altijd vol verbazing rond. Het ziet er (voor mij) zo gemaakt uit...

    Wij hebben een huis uit de jaren 50 gestript en weer volledig opgebouwd.
    Als ik de straat in rij en mijn huis zie is dat voor mij thuiskomen :thumup:
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  15. BabyFG

    BabyFG VIP lid

    20 feb 2012
    9.071
    1.917
    113
    omgeving Rotterdam
    Maar dat zijn dingen die je nog wel kunt laten doen evt ;)
     
  16. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    #16 mam1991, 28 dec 2018
    Laatst bewerkt: 28 dec 2018
    Ja zeker, alles is te realiseren :)
     
    BabyFG vindt dit leuk.
  17. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.032
    2.895
    113
    't Gezellige Brabant
    Absoluut bestaand. Nieuwbouw is zo sfeerloos, kleine postzegeltuintjes, 13 in een dozijn en ga zo maar door. En verschrikkelijk duur voor het beetje ruimte wat je er voor krijgt. Als ik dan nog eens hoor wat je er in moet stoppen om het "aan te kleden", dan vinden wij het niet erg dat we er hier nog een nieuwe keuken in moeten zetten. Ik wil ook altijd graag echt zien wat ik koop, dat lukt mij dus echt niet van een bouwtekening :)
     
    Nic1976, puzzelstukje en Ysabella vinden dit leuk.
  18. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.234
    6.094
    113
    Wij hebben nu nieuwbouw gekozen, maar dat was vooral omdat er voor onze wensen in de bestaande bouw weinig tot niets te koop stond. Niet een speciale voorkeur ofzo. Al voelt het nu wel echt als ons huis dat gebouwd werd, het groeit met je mee zeg maar. Dat vind ik wel leuk. Maar ik denk dat net als bij bestaande bouw je het zelf tot een thuis moet maken.

    Maar inderdaad, er komen nog een hoop kosten bij. En de dubbele lasten niet te vergeten.
    Laten we zeggen dat het geen tientjes werk is haha. Wij komen er niet met 30k in ieder geval, maar dat is inderdaad afhankelijk van m2, wensen, uitbesteden vs zelf klussen, etc.
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  19. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Bij nieuwbouw zou ik ook op de tuinen letten...
    Ik vind die tuintjes tegenwoordig zooooo klein....
    Wij hebben geen hele grote tuin ofzo.... 45m2 maar de tuinen die ik tegenwoordig zie zijn nog een stuk kleiner...
     
    Nic1976 vindt dit leuk.
  20. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.013
    2.373
    113

    Dan zal dat vast wat uitmaken want ons huis is dik 170m2.

    Verdere bezwaren die ik hier lees waren oo dit huis niet van toepassing. Dit is een stukje nieuwbouw in een verder jaren 30 wijk (stond een school die afgebroken is). Alle huizen zijn dan ook gebouwd in die stijl. We waren zon beetje de laatsten die er in kwamen. Dus niet lang in zandbende en rotzooi gezeten. Wij wonen in een hele kleine stad (lees formaat dorp) dus postzegel tuintje bijv ook nvt (voor mijn begrippen dan Haha). T is gewoon zo afhankelijk van waar het is etc.
    Wij wilden altijd heel erg graag een nieuwbouwproject dus ik ben er superblij mee.
     
    Nic1976 en Athina vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina