Uitgerekend 1-15 augustus 2019

Discussie in 'Bevallingslijst forum' gestart door Pinkie88, 21 nov 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Troe

    Troe Niet meer actief

    Je hebt bij de nipt twee opties. Alleen testen op down-, edwards- en pataussyndroom of deze syndromen testen en nevenbevindingen. Die kunnen variëren van zeer ernstig tot minder ernstig.

    Wil je weten om welke nevenbevindingen het gaat, moet je je ook al verder laten onderzoeken. Dus ik ben geneigd om de nevenbevindingen niet mee te laten testen, omdat het erg veel onzekerheid kan brengen.
     
  2. Rosalyn

    Rosalyn Fanatiek lid

    6 jan 2013
    1.272
    108
    63
    Maatschappelijk Werker
    Zuid-Holland
    Vind het stukje nevenbevindingen dan wel erg ruim.. aan wat zou je dan moeten denken bij niet zo ernstig en wel ernstig... denk dat wij wel voor de nipt gaan. Gewoon voor duidelijkheid bij de 3 standaard zaken te krijgen.
     
  3. Troe

    Troe Niet meer actief

    Ja, inderdaad. Dat vind ik dus ook, wil het ook bij die drie laten.
     
  4. november

    november Actief lid

    4 jun 2008
    168
    71
    28
    Ik doe ook de nipt. Zeker weten geen nevenbevindingen. Ik begrijp niet zo goed waarom mensen niet laten testen met de reden dat het kind toch wel gewenst is. Want ook als het gewenst is, is het wel heel handig om er genoeg tijd voor te hebben om je er op voor te bereiden en je veel in te lezen want er komt heel veel meer zorg bij kijken! Iedereen moet het natuurlijk op zijn eigen manier, maar ik snap niet zo goed dat testen met wel of niet gewenst te maken heeft. Groet!
     
  5. Boysmum81

    Boysmum81 Actief lid

    23 nov 2018
    235
    157
    43
    Vrouw
    Wij precies zo!
     
  6. Astrid040

    Astrid040 Bekend lid

    4 feb 2011
    652
    252
    43
    De 20-weken echo zegt veel meer over de fysieke gesteldheid van de baby. Ook als het wél down heeft heb je heel veel verschil in ernst van het beeld. En dat zien ze dan ook op de 20-weken echo. En je kunt ook zonder syndroom bijv. ernstige long- nier- of hartaandoeningen hebben. En heel veel dingen weet je ook weer niet, zoals doofheid of blindheid, autisme, etc. Dus alles blijft een beperkte zekerheid.

    Maar iedereen moet natuurlijk doen waar die zich goed bij voelt. Het blijft een hele persoonlijke keuze.
     
  7. Linnepin86

    Linnepin86 Fanatiek lid

    10 jun 2013
    1.324
    184
    63
    Gelderland
    Wij denken hier net zo over.
    Wat betreft de NIPT. Bij onze vorige twee kids bestond ie nog niet eens, dus gaan hier nu ook niet voor (denk ik). Voor ons is de 20wkn echo ook voldoende. Er is dan alsnog tijd om, mochten er ernstige afwijkingen te zien zijn) aanvullend onderzoek te doen. Echt ernstige afwijkingen zijn vaak ook al wel met een termijnecho te zien, toch? Bijv. een enorm verdikte nekplooi. Laten we hopen dat we hier prachtige gezonde kindjes mogen krijgen.

    @november, misschien ligt het aan mij, maar ik vind jouw berichtje niet heel vriendelijk overkomen. Of het komt door je ‘groet’ aan het einde of niet.. komt mij persoonlijk niet fijn over.

    Hier gelukkig weer aardig mens. De ontsteking in mn keel is weg en de koorts ook. Manman, wat kun je jezelf toch ellendig voelen. Volgende week dus gewoon weer lekker aan het werk. Ben toe aan weer een fatsoenlijk ritme.

    @echo’s. Zag een paar mooie echo’s en berichten voorbij komen! Fijn meiden!!
     
  8. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    De nekplooi kan pas betrouwbaar gemeten worden vanaf 12 weken, veel dames hier krijgen hun termijnecho al rond de 10 weken.

    Wij gaan zeker weten wel voor de NIPT. 2 van de 3 syndromen waarop getest wordt, zijn niet met het leven verenigbaar, dan weet ik dat liever vroeger in de zwangerschap dan later.
    Dat we het geslacht dan ook meteen weten is een leuke bijkomstigheid ;).

    Hier in België hoort bij de NiPT trouwens ook,nog steeds standaard een echo met nekplooimeting, die dan ook in de ‘risicoberekening’ wordt meegenomen.
     
  9. Linnepin86

    Linnepin86 Fanatiek lid

    10 jun 2013
    1.324
    184
    63
    Gelderland
    Ah in BE krijg je dus wel het geslacht te horen met de NIPT. Hier in NL niet.
    Daar heb je wel een punt ja. Patau en Edward zou hier ook einde zwangerschap betekenen. Tenminste, wat mij betreft. Mijn man staat daar wat anders in. Hij wacht liever de 20wkn echo af dus dat doen we dan ook.
     
  10. Rietje86

    Rietje86 Actief lid

    17 sep 2015
    342
    167
    43
    NULL
    NULL
    Wij doen geen NIPT, kindje is met en zonder handicap/afwijking welkom.
    Ik geloof dat God ons geeft wat wij aan kunnen en ik ben niet degene die beslist over het leven van het kindje. (klinkt bijna alsof ik zwaar gereformeerd ben ;))

    Met de 20 weken echo zien ze ook een hoop, als er dan dingen mis zijn kun je ook nog beslissingen maken, zijn er dan dingen te zien waarvan ze met verder onderzoek in een universitair ziekenhuis mij zeker kunnen vertellen dat dit kindje niet gaat kunnen leven dan ga ik daar goed over nadenken en dan kan ik denk ik wel de beslissing maken om de zwangerschap eerder af te breken. Maar als er kans op leven is, dan wil ik daar voor vechten en kijken wat we mogen krijgen.

    Na de 20 weken echo heb je nog genoeg tijd om je over dingen in te lezen, maar ik denk denk dat ik daar geen hele studie van zou maken, je weet toch altijd pas als je kindje geboren is hoe het echt is, en wat de echte afwijkingen zijn.

    En inderdaad zoals al eerder is gezegd je kunt een heleboel ook niet zien, er kan ook van alles mis gaan later in de zwangerschap, tijdens of na de geboorte.

    Ik kijk uit naar dinsdag! dan mogen we weer spieken, even kijken of het goed gaat.
    Dan mogen we daarna redelijk snel weer, want volgens mij doen ze bij ons nu dinsdag de termijn echo dan ben ik 10 weken en dan met 12/13 weken weer een afspraak met echo, daarna moet ik weer even wachten tot de 20 weken.
     
    Hbz, Linnepin86 en Rosalyn vinden dit leuk.
  11. Dalysa

    Dalysa Fanatiek lid

    29 nov 2014
    1.365
    571
    113
    Wij doen zeker wel de nipt. De drie hoofd syndromen zijn voor ons wel reden om de zwangerschap af te breken en daar kom ik het liefst zo snel mogelijk achter. Ik wil mijn dochter niet opzadelen met een beperkte broer of zus, vanzelfsprekend zijn er ook zaken die niet tijdens de nipt naar voren komen maar dat risico heb je altijd en daar moeten we dan onze weg in gaan vinden.

    Ik kies ook voor de nevenbevindingen. Met medische zaken weet ik liever waar ik aan toe ben dan onwetende, wie weet kun je daardoor nog maatregelen nemen om erger te voorkomen.
     
  12. 78Sandra

    78Sandra Fanatiek lid

    16 feb 2013
    2.167
    364
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Vanmorgen weer een echo gehad....

    Hartje gehoord, alles actief zien spartelen. Gemeten op 9+5, volgende week vrijdag termijnecho, woensdag daarna nog een controle echo ter geruststelling voor de vakantie en intake .

    Ik ga voor de Nipt en dan de smalle variant, dus zonder nevenbevindingen. Alle drie de trisomies zijn voor ons idd een reden tot afbreking van de zwangerschap, ondanks de moeite die ik er voor heb moeten doen om zover te komen, maar ik wil mijn zoontje niet opzadelen met de eventuele zorg voor een gehandicapt kindje en wij zien dat zelf ook niet zitten, het bepaald cq beperkt toch een groot deel van de rest van je leven. Maar ik heb groot respect voor diegenen die dat wel kunnen opbrengen, wij behoren echter niet tot die categorie mensen.
     

    Bijgevoegde bestanden:

    Girly1985, Rietje86, Boysmum81 en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. Hbz

    Hbz Actief lid

    23 nov 2013
    370
    92
    28
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Zo ik meld mijn ook weer eens. ik lees wel mee hoor, maar om nu voor de 3e x uit te leggen dat we geen nipt doen vind ik ook wat overdreven ha ha.

    Hoe is het verder met iedereen en de kwaaltjes? We gaan zo allemaal richting de magische 12 weken he!? Hopelijk allemaal met kerngezonde kindjes.

    Goed weekend allemaal!
     
    Girly1985, Boysmum81 en 78Sandra vinden dit leuk.
  14. november

    november Actief lid

    4 jun 2008
    168
    71
    28
    O ik bedoelde het echt helemaal niet onaardig! Ik wilde mijn mening geven. En tegenreacties vind ik alleen maar goed, want inderdaad. Zoals De ernst van de conditie van het hart en alle anderen organen zie je bij de 20 weken pas echt goed. Dat vond ik een heel goed argument, zo had ik er nog niet over nagedacht. Dat is natuurlijk pas echt belangrijk. Ook bij down. Mijn schoonzusje heeft een kindje verloren aan trisomie 18. Deze kindjes hebben of geen levenskans, of ze worden niet ouder dan een jaar. Daarvan bevallen was uiteindelijk in week 24 heel heftig. Zij waren er achter gekomen met de twintig weken echo. En met 24 weken opgewekt om dood geboren te laten worden. Maar misschien ook goed voor verwerking i.p.v. weg laten halen. Maar je bevalt dus wel echt. Ik weet het allemaal niet. Allemaal grote vragen. De verantwoordelijkheid begint nu al!
    Groetjes en fijne avond
     
  15. Mamavanluki

    Mamavanluki Actief lid

    23 jul 2017
    191
    246
    43
    Vrouw
    Ik kan niet meer slapen heb sinds de avond bruin bloedverlies bij het vegen en krampen in mijn buik. Ik ga smorgens toch voor een checkup bij spoed om te zien of het hartje nog klopt . :cry:

    Ik had hier nog onlangs gelezen iemand die bloedverlies had maar alles nog oké is .
     
  16. AniS

    AniS Actief lid

    26 sep 2018
    480
    345
    63
    Vrouw
    ❤️ Uitgerekend 1-15 augustus 2019 ❤️

    1 augustus
    miloena, 25 jaar, 2e kindje
    Pinkie88, 30 jaar, 2e kindje, echo 19-12 met ❤️
    Anne020, 39 jaar, 2e kindje, echo 14-12 met ❤️

    2 augustus
    Hbz, 32 jaar, 3e kindje, echo 24-12 met ❤️

    3 augustus

    Mommie33, 35 jaar, 4e kindje
    Eefjuh90, 28 jaar, 2e kindje, echo 18-12 met ❤️

    Astrid040, 41, 2e kindje, echo 17-12 met ❤️

    4 augustus
    Steppie29, 36 jaar, 1ste kindje, echo 27-12 met ❤️
    Serappp, ? , 2e kindje , echo 17-12 met ❤️
    Boysmum81, 37 jaar, 3e kindje


    5 augustus
    PinkCupCake, 31 jaar, 3e kindje, 24-12 met ❤️

    8 augustus
    Inne, 35 jaar, 4e kindje

    9 augustus

    Dalysa, 31 jaar, 2e kindje, echo 21-12 met ❤️
    Mamavanluki , 25 jaar , 3e kindje echo 3-1 met ❤️

    Troe, 30 jaar, 2e kindje
    Kerstvrouwtje, 31 jaar, 2e kindje


    10 augustus
    Rietje86, 32 jaar, 2e kindje, 17-12 echo met ❤️
    SabjeSab, 30 jaar, 2e kindje ❤️
    78Sandra, 40 jaar, 2e kindje, 17-12 echo met ❤️
    Anneka, 38 jaar, 4e kindje
    November 35 jaar, 3e kindje ❤️

    11 augustus
    Rosalyn, 26 jaar, 2e kindje,echo 02-01 met ❤️
    Linnepin86, 32 jaar, 3e kindje, 02-01 echo met ❤️
    Roodborstje2, 23 jaar, 1e kindje, 20-12 echo met ❤️
    Masky, 23 jaar, 2e kindje 20-12 echo met ❤️

    12 augustus
    Meisje6, 30 jaar, 2e kindje, 27-12 + 10-️01 echo met ❤️
    Turkssnoepje, 24 jaar, 2e kindje


    13 augustus
    Ceresita, 40 jaar, 3e kindje, 27-12 echo met ❤️
    Girly1985, 33 jaar, 3e kindje

    15 augustus
    Didi79, 39 jaar, 3e kindje, 7-1 echo met ❤️

    16 augustus
    Anis, 27 jaar, 1e kindje, 20-12 met ❤️

    ----------------------------------------------------------
    jongen (0) | meisje (0) | verrassing (4) | onbekend (27)
    ----------------------------------------------------------

    ⭐️ Sterretjes ⭐️


    Lalalaura
    Juffie33
    Madeliefje123
    VeganMil

    Toetje01
    o0mona0o
    MevrouwH


    Afspraken:
    14 januari, Inne, termijn echo
    14 januari, Anne020, intake vk
    14 januari, november, termijnecho
    15 januari, Rietje86, termijnecho, 10 wk, 10:10
    15 januari, rosalyn, termijnecho, 10wk, 17:00
    16 januari, hbz, termijnecho, 11 wk 09.45
    17 januari, Masky, termijnecho 12.30u
    18 januari, PinkCupCake, intake en termijnecho
    21 januari, Meisje6, termijnecho 18:30
    21 januari, roodborstje, termijnecho
    22 januari Pinkie88, 12w echo + NIPT 9:20
    23 januari, Linnepin86, termijnecho 11:15
    24 januari, Kerstvrouwtje, termijnecho
    24 januari, SabjeSab, termijnecho
    24 januari, Didi79, termijnecho

    24 januari, Steppie29, 12 wk echo en intake 19.20 uur
    28 januari, Anne020, 13 weken echo.
    31 januari, Anis, 12 weken echo + NIPT om 19:15
     
  17. Rosalyn

    Rosalyn Fanatiek lid

    6 jan 2013
    1.272
    108
    63
    Maatschappelijk Werker
    Zuid-Holland
    Jeetje sterkte mamavanluki! Hopelijk kun je niet al te laat langs bij de spoed!
     
  18. AniS

    AniS Actief lid

    26 sep 2018
    480
    345
    63
    Vrouw
    Sorry meiden dat ikbzo afwezig was. Maar de onzekerheid was zeer groot bij mij. Had bijna niks van symptomen. Nu sinds gisteren voel ik wel dat ik duizelig begin te worden en constant honger hebben.

    Donderdag een goede echo gehad, zagen hem trouwens bewegen wat mij absoluut terug energie gaf. Binnen 3 weken een nieuwe echo en de NIPT (12wkn).

    Ik heb wel nog een andere vraag. Beetje onsmakelijk maar zit er mee. Vanmorgen bij de ontlasting zat er ook helderroodbloed bij, dus niet vaginaal. Ik schrok kei hard! Is dit wel normaal?? Iemand ook last gehad hiervan??
     
  19. Rosalyn

    Rosalyn Fanatiek lid

    6 jan 2013
    1.272
    108
    63
    Maatschappelijk Werker
    Zuid-Holland
    Klinkt een beetje als obstipatie , ik heb het wel eens gehad maar dan spreek je over een stipje bij afvegen.. bloed bij dd ontlasting is wel een reden om het even in de gaten te houden en anders maandag te overleggen met de huisarts. Kan van iets belangrijks naar iets onbenulligs gaan waardoor het komt.
     
    AniS vindt dit leuk.
  20. Linnepin86

    Linnepin86 Fanatiek lid

    10 jun 2013
    1.324
    184
    63
    Gelderland
    Dan zal het ongetwijfeld met mijn horrormonen te maken hebben :)
    Wat erg van je schoonzusje en voor de rest van de familie. Hoop het nooit mee te hoeven maken. Er is denk ik ook geen keuze in goed of fout, wel of niet.. het is sowieso verschrikkelijk dan.
     

Deel Deze Pagina