Spanje is Nederland niet. Als je kijkt naar bijvoorbeeld de provincie Andalusië, die is dik twee keer zo groot en daar wonen minder dan de helft bewoners dan in Nederland. In heel veel gebieden (bergen en platteland) zijn er geen watervoorzieningen aangelegd zoals in Nederland, maar zijn mensen voor hun water en irrigatie afhankelijk van waterputten die ze zelf (laten) graven. hieraan gaat een onderzoek aan vooraf om te kijken of er inderdaad water zit, waar dan een put zoals de put waar julen in gevallen is, voor geslagen wordt. Dus ja, heel goed mogelijk dat er heel veel van die putten zijn (geloof dat een van de Spaanse artikelen het had over meer dan een miljoen)
Dat snap ik. Maar zo’n put moet als die niet meer gebruikt wordt echt goed afgedicht worden, niet met een paar stenen erop zoals ik lees.
Klopt, staan trouwens ook veel verschillende verhalen in Spaanse kranten over de precieze toedracht qua afdekking, legale of illegale put etc ... dus vanaf deze afstand is het vooral speculeren... zeker gezien het aantal dingen die in Nederlandse kranten verkeerd zijn overgenomen en/of vertaald. Zeer trieste gebeurtenis
Ik zie dat ze weer volop aan het graven zijn. Maar kan er geen touw aan vastknopen wat er nu gebeurd. Op 3 plekken de heuvel afgraven?
Dat vind ik dus gek, ze zeggen dat hij op 73m diepte zit... en de camera is tot 80m gegaan en die is hem niet tegen gekomen. Hoe dan??
Ja, een metertje meer of minder is hier toch wel van belang. Maar ik moet dus onder de 80m liggen. Ik hoop zo dat ze hem snel vinden.
Hij zit niet op 73 meter. Daar zit een ‘aardeplug’ dus een ophoping van stenen en aarde die waarschijnlijk zijn ontstaan in zijn val. Ze kunnen daar niet doorheen met camera en proberen het weg te zuigen maar dat lukt niet. Onder die ophoping zit dus een holle ruimte van ongeveer 12 meter diep en daar zou het kindje in zitten.
ze weten niet precies waar hij zit volgens het laatste nieuws in de Spaanse kranten, maar daar wordt niet gesproken van dat de jongen op 73 m diepte zit. De tunnel zelf is veel dieper dan 80 m en hij zit onder de plek waar de camera niet meer doorkom door verstopping. Een van de twee tunnels die ze nu graven moet uitkomen onder de plek waar de tunnel verstopt zit (waarschijnlijk door de val losgekomen zand/stenen) zodat ze weten hoe diep hij zit om verder te graven. Er lopen heel veel berichten door elkaar trouwens als je de Nederlandse kranten leest, iedere keer net andere informatie die niet goed op op volgorde in een tijdlijn zitten.
Ik las toevallig op het vivaforum een link over een (dacht engelse) vrouw die als peuter ook in een soort put was gevallen. Een nog smallere zelfs. Wel waren dat maar 2 dagen voordat ze haar eruit kregen. En dat was eind jaren 80. Maar of het lot van dit jongetje zo fortuinlijk is weet ik ook niet.
Maar dat was iets van 8 meter dacht ik? Dat is wel even iets anders dan 80 meter, vraag me ook af of je zo'n val overleeft
Dat ligt denk ik aan de breedte. Waar het 25 cm is is er mogelijkheid om af te remmen en wrijving te hebben. Ik las dat er nog meer vertraging is...
Ik volg het ook op de voet. Wat een hel moet dit zijn voor dat jochie. Ik las wel wat berichtjes van mensen die het verdacht vinden allemaal rondom de dood van zijn oudere broertje. Maar draai het eens om, stel je bent goede ouders en je verliest een kind en vervolgens gebeurt dit ook nog. Ik denk dat ik echt gek zou worden. Hoe ga je met zoiets om? Arme ouders en arm kind.