Voor de aankoop van ons nieuwe huis zijn wij ons aan het oriënteren voor een hypotheek. Ik ben nu op 2 plekken (eigen huis en lokaale adviseur) geweest maar het valt mij nogal tegen wat zo een adviseur weet. Fiscale gevolgen kijken ze nauwelijks na en ik vind ze niet transparant. Vandaag vroeg ik bijv of hij alle hypotheken kon afsluiten. Zijn reactie oh ja genoeg. Toen dacht ik al wat is genoeg??...vervolgens kon hij niks bij obvion afsluiten. Nu zeg ik niet dat ik daar een hypo wil maar het is wel raar dat hij geen zaken doet met deze grote partij. Wij kunnen onze spaarhypo en aflossingsvrije gedeelte evt meenemen. Wat zijn jullie ervaringen met hypo adviseurs?
Wij hebben een bedrijf viavia gevonden, anderen hadden goede ervaringen met deze adviseurs en daar zijn we op af gegaan.. naar de rest hebben we onze boekhouder laten kijken.
Ik weet natuurlijk niet waar jij woont, maar wij hadden een adviseur die niet voor een groot bedrijf werkt. Als je de naam wilt van die meneer kan ik dat wel even via een pb sturen straks? We hebben hem bij een aantal mensen aangeraden en iedereen is echt heel tevreden. ( ik zou bijna een percentage van de winst aan de beste man moeten vragen. )
Zit Huis & Hypotheek bij je in de buurt? Die hebben alles voor ons geregeld, en zeer tevreden. Ook alle verzekeringen lopen via hun.
De meesten (zoals hypotheker/hypotheekshop etc) kunnen idd doorgaans niet overal luktaak hypotheken afsluiten, maar bijv maar bij bepaalde aanbieders. Zo handelt de hypotheker vooral in abn amro en dochters hypotheken (of zo was dat jaren geleden in elk geval heel duidelijk zo). Eigen huis zou ik ook niet zo gauw doen denk ik, maar dat komt omdat we andere niet zulke goede ervaringen met hen hebben Wij hadden een adviseur voor deze hypotheek die gelukkig wel wat breder keek, die waren niet gelieerd aan 1 of een paar banken (en dochters). Lijkt mij als je echt een onafhankelijk adviseur hebt dat die wel in theorie ook overal zou moeten kunnen afsluiten, maar wellicht stellen de hypotheekverstrekkers ook wel bepaalde eisen aan de tussenpersonen bijv. Dat weet ik allemaal niet
Sorry het is in ‘t gooi. Maar als je eens kijkt naar een hypotheek adviseur die niet bij zo’n bekend mega bedrijf werkt scheelt het je ten eerste heel veel geld en ze (in ieder geval ons hypo mannetje. ) kon bij elke bank een hypotheek aanvraag doen.
Wij zitten ook bij huis en hypotheek. Super tevreden over! Hebben ons laatst ook geadviseerd met de verbouwing enz
Hier voor een onafhankelijke gekozen. Eerst bij onze eigen bank geweest waar de vorige hypotheek liep, maar die was stukken duurder.. ook qua rente. Toen zijn we verder gaan kijken.
Ik heb gewoon gekeken op hypotheekrente.nl welke de laagste was. Was ING toen. En daar een afspraak genaakt met een adviseur. Scheelde me enorm in de kosten. Waren 1800 euro kwijt voor de hypotheekadviseur incl afsluitkosten etc. Hypotheker hebben we een intakegesprek gehad voordat we naar ing gingen. Dat had ons 3485 euro gekost als we het via hen zou doen.
Ja wij ook. We kregen zelfs geld terug van de notaris. 130 euro maar liefst. Notaris hebben we ook zelf gekozen, hebben de allergoedkoopste genomen, notaris is notaris . Scheelde 200 eueo met een andere. Zo kan je zelf al je bijkomende kosten bepalen voor de hypotheek. Uiteindelijk hebben we zelfs niks bij hoeven te betalen.
De goedkoopste notaris is niet altijd de goedkoopste onderaan de streep. Vraag altijd een all inclusive offerte aan. In sommige gevallen krijg je een prijs te horen waar verder helemaal niets bij zit. Voor elk doorgehaald artikel moet je vervolgens weer bij betalen. Ik denk dat jullie geluk hebben gehad, maar meestal is goedkoop, duurkoop bij notarissen. (Werk zelf als makelaar)
Maar je hebt dus gekeken naar de laagste afsluitkosten en niet naar de laagste rente op je hypotheek? Kan me zo maar voorstellen dat daar op een looptijd van pak ‘m beet 20 jaar een heel wat groter verschil ontstaat dan die 1600 euro afsluitkosten... OT: wij zijn naar de Hypotheker gegaan maar die adviseur was echt bagger. Het is dat we er zelf redelijk in zitten...
Waar in Limburg woon je? Mijn man is verzekeringsadviseur, en kent verschillende goede hypotheekadviseurs.
Ik werk in de financiële economische gebieden binnen mn werk gelukkig. Het enige wat we bij de notaris moesten afsluiten waren de aktes. Die hebben we beiden daar laten passeren en dat waren standaard prijzen
Eh ja? Ik vind de hypotheker belachelijk duur kwa advieskosten, dat is dus mijn ervaring met onafhankelijke adviseurs. Vervolgens ben ik zelf rentes gaan vergelijken en daar kwam de ING als laagste uit. Dat is immers waar het om draait toch? De rente? Toen bleek dat de advieskosten ook nog eens ruim 1600 euro lager waren. Oftewel, waarom een onafhankelijke adviseur kiezen als je zelf ook bij banken kan nagaan wat je kwijt gaat zijn. De eerste gesprekken zijn namelijk gratis. Zo kan je zelf vergelijken zonder belachelijk veel geld te moeten betalen. Nu moet ik er wel bijzeggen dat ik bij een bank heb gewerkt op de hypotheken afdeling dus er enigzins wel wat vanaf weet. Tevens is dit mijn vakgebied binnen mijn werk.
Ik interpreteerde jouw post alsof je naar de adviseur met de laagste afsluitkosten bent gegaan... dat vind ik een nogal slecht advies, vandaar dat ik erop ging reageren. Nu geef je aan dat de ING de laagste rente had en blijkbaar toevallig ook nog lagere afsluitkosten, in je eerste post heb je dat zo niet duidelijk gemaakt.