Ik heb 10 jaar geleden een mirena laten plaatsen, had toen ook nog geen kinderen. Ik had van tevoren ook dafalgan ingenomen en laten plaatsen tijdens menstruatie. Het pakken van de baarmoedermond geeft even een steek maar is dan weg. Vervolgens duwen ze een metalen stokje naar binnen om de baarmoeder op te meten, dat geeft even een menstruatiekramp. Vervolgens de plaatsing hetzelfde. Helaas zat bij mij door een productiefout de mirena vast op de applicator, dus hij ging er 3x in en werd er vervolgens 3x weer mee uitgetrokken. Toen nieuwe spiraal gepakt en dat ging meteen goed. Maar door al het geprikkel van in-en-uit had ik enorme krampen, vergelijkbaar met weeen. Ben na de plaatsing op de grond moeten gaan liggen omdat ik flauw werd door de krampen, en die hebben ongeveer 6uur aangehouden. Daarna 1 maand spotting gehad en vervolgens 5 jaar niet meer ongesteld. Dus het ongemak was het wel waard. 2 maanden geleden heb ik een kyleena laten plaatsen. Heb inmiddels 2 kinderen. Eerlijk; ik heb er niets van gevoeld. Behalve dan dat de co-assistent de eendenbek onder de hete kraan had gehouden dus mijn doos was zowat aangeschroeid In nederland moet je avond van tevoren en de ochtend van plaatsing midoprostol innemen zodat de baarmoedermond meer verweekt is, en plaatsing tijdens menstruatie. Maar de kyleena is wel een stuk kleiner dan de mirena, dus denk dat dat sowieso ook wel vlotter gaat.
Wow, ik heb meer stress voor dat spiraaltje dan voor mijn resultaten die ik vrijdag krijg maar goed, ik zal me voorbereiden op het ergste... ik ga sowieso niet alleen gaan, dat raadde ze ook aan, omdat je nooit weet hoe het zal lopen. Dus daarom gaat mijn vriend mee! Wil alleen niet dat hij getraumatiseerd raakt door wat er zal gebeuren haha. Bedankt voor alle reacties!
Wat een ervaring! Dat zal je ook niet snel meer vergeten!! Kyleena is inderdaad kleiner! Daarom ging het dus tussen Kyleena en Jaydess omdat deze beide kleiner zijn en dus beter voor vrouwen zonder kinderen. Jaydess is wel maar voor 3 jaar en de kostprijs is hetzelfde, dus was de Kyleena de beste optie
Ik heb ervaring met het plaatsen van het koperspiraal. Dat was ca. 1 jaar vóór ik kinderen kreeg. 1e poging was bij de huisarts. Dat lukte niet omdat mijn baarmoedermond potdicht zat en naar achteren was gekanteld. 2e poging was in ziekenhuis. Deed flink zeer en het bleef daarna ook nog erg pijn doen en het vervelendste was dat het niet was gelukt... 3e x ook in het ziekenhuis en toen lukte het via een speciale methode wel. Als dat niet had gewerkt dan had ik onder narcose gemoeten. Pijn erna voelde als weeën. Ik heb de spiraal denk ik nog geen jaar in gehad omdat ik elke maand meer wel als niet ongesteld was en ik echt veel last van dat kreng had. Was super blij toen ie er uit werd gehaald. Een maand later was ik zwanger. Dus hij deed wel goed znnwerk daarvoor ik vertel dit niet om je te ontmoedigen, ik denk dat het spiraal verhaal bij mij een kwestie van pech was. Ik hoor meestal wel goede verhalen
Hmm tsja, het is 4 jaar geleden, eigenlijk geen idee meer!m dus het zal wel meegevallen zijn! Was gewoon bij de huisarts. Ik denk dat inderdaad die tang even gemeen was en daarna idd wat menstruatie achtige krampen. Ik heb er wel dagenlang hevig van gebloed. Het was ongeveer 10 weken na de geboorte van de jongste, en mijn menstruatie kwam pas maanden later weer op gang (borstvoeding).
3x een mirena gehad voordat ik een kind kreeg. Het doet eventjes veel pijn (2 seconde, stekend) maar verder lig je niet krom van de pijn. 2 seconde pijn voor 5 jaar nergens aan denken Nadat je een kind hebt gehad stelt het echt niets meer voor overigens, maar dan is een een kind doorheen gekomen
Ik heb 2x een mirena gehad en 2x verliep het prima. Bijna nooit ongesteld geweest en geen last gehad. Ik vond het het zeker wel waard! Overigens beide keren wel bij de gyn laten plaatsen. Bij het plaatsen deed het even zeer toen ze hem er daadwerkelijk inzette. Een scheutje pijn zeg maar. De dagen erna even rustig aan gedaan en niks aan de hand. Ik moest vooraf Feminax innemen. De eerste keer gedaan, de tweede keer vergeten. Ik vond de tweede keer minder pijnlijk Oh en ik heb geen kinderen.
Ik heb september 2016 een Mirena spiraaltje laten zetten bij de gynaecoloog tijdens m'n menstruatie. De gyn was heel rustig en legde alles heel duidelijk uit wat hij aan het doen was en wat ik zou voelen. Dat stelde mij toen wel meer gerust, want ik had al aardig wat verhalen gehoord die minder prettig waren. Maar die waren allemaal door de huisarts gezet. Ik moest trouwens vooraf een Naproxen nemen. Wat voornamelijk zeer deed tijdens het zetten was het moment dat ze daadwerkelijk door de baarmoedermond gingen, het opmeten en het uiteindelijk uitklappen van het spiraaltje. Ik vond het wel pittig pijn doen, maar niet ondraagbaar ofzo. Echt wel heel heftige menstruatiepijn voor mijn doen. De uren daarna wel kramp gevoel in mn baarmoeder. Wat steeds beetje minder werd en na een nacht slapen voelde ik bijna niks meer.
Bedankt voor de reacties! Ik zal wanneer ik het spiraaltje ga halen bij de apotheker, meteen eens vragen welke pijnstiller aan te raden is
Ik heb twee keer mirena gehad. De tweede viel zwaarder dan de eerste. Toen de dokter vroeg hoe het ging heb ik gezegd dat ik een dagje dierentuin leuker vond. Voor mij is het een onplezierige en heftige ingreep. Ik werd er vooral misselijk van en ben een uurtje niet aanspreekbaar geweest voor mijn vriend. Bij thuiskomst in bed en de volgende dag niks meer aan de hand. Het uithalen is trouwens echt zo gepiept. Je moet een keer hoesten en tadaaa...
Ik vond het ook prima te doen! Maar ik heb al wel een kindje... Op een schaal van 1 tot 10, ongeveer een 4.
Het wordt morgen geplaatst! Zat wel even in de stress, omdat ik normaal gisteren ongesteld moest worden. Toen ik vanmorgen opstond, nog altijd niet... Maar ondertussen ben ik wel ongesteld. Dus ik ben blij haha anders zou de afspraak weer verplaatst moeten worden. Om 20u40 is het zover! We hebben thuis nog ibuprofen, 600mg, liggen en ik zal dus zo eentje innemen 1 uur voor de afspraak. Fingers crossed!
Morgen wordt dus wel de 2de dag van mijn menstruatie, de ergste dag. Ik verlies dan behoorlijk veel bloed en heb vaak heel pijnlijke krampen. Dat zou toch geen probleem zijn, of wel?
Dat is geen probleem, maar prettig is natuurlijk anders. Een gyn bezoek is sowieso al geen pretje, als je dan nog eens op de hevigste dag van je menstruatie zit... hij/zij zal dat al wel gewoon zijn, maar toch... het is wel erg confronterend allemaal. Ik geloof ook dat je nadien niet meteen tampons mag gebruiken (als je dat van plan was).
Ja prettig is het inderdaad niet, maar het is niet anders... ik zal het voor de zekerheid nog eens navragen hoe het zit met tampons en in bad gaan etc!
Het is echt super goed meegevallen! Ik voelde enkel wat venijnige steekjes, maar echt pijn deed het niet. Ik ben wel heel pijnlijke menstruaties gewend, misschien ligt het ook daar aan. Ben in ieder geval blij dat die er in zit!