Gewoon via de VK. Dus niet via een ziekenhuis. Er zit een centrum hier in de buurt waar zij mee samenwerken. Die doen combinatietesten en ook 20 wk echo's etc. Dus daar maak je dan een afspraak. De NIPT moet hier verplicht via de STAR. Ik ga dus eerst de combinatietest doen maar NIPT is dezelfde dag aansluitend. en dit mag gewoon in NL.
Blijft toch gek dat op de site van het ministerie staat dat je niet beide tests kunt doen. Wij zouden bij een evt. afwijking ook voor afbreken kiezen. Knap hoe iedereen het doet maar ik zou het persoonlijk niet kunnen en willen. Ieder zijn eigen mening.
Hier de keus tussen vlokkentest of vruchtwaterpunctie, nipt of combi dan dubbel vlokken kan al bij 11 week en vruchtwaterpunctie pas vanaf 15 dus denk dat ik vlokkentest ga doen 25 feb gesprek hier over
Wij gaan ook voor de nipt; al besef ik me ook dat je dan nog niet alle afwijkingen eruit kunt halen (mozaïek). Wij hebben onze eerste zw-schap met 22 weken afgebroken, bewust omdat we hem het leven met een zware handicap wilde sparen, een zware keuze, maar nog steeds een hele juiste voor ons. Maar het was wel heel heftig, dat termijn, heel de procedure. Ik had vroeger een neef die was lichamelijk/ geestelijk beperkt, geen syndroom. Maar ik heb daarvan veel ellende gezien en meegekregen, en een heel erg ontevreden/ ongelukkige neef. Tuurlijk is iedere keuze opzich, en je moet dat doen wat goed voelt, dan is die keuze altijd juist. Maar mocht je overwegen om een zw af te breken denk ik dat het beter is het eerder te weten, wil je alleen op de hoogte zijn, dan komt dit vaak met de 20 weken wel aan het licht.
Op 22 weken is heel laat. Ik denk dat hoe later in de zwangerschap, hoe meer je er vanaf ziet. Zag je afwijkingen op echo? Bij ons zag je helemaal niets. Goed mee op de groei, alles in verhouding. Wij hebben op de 20 weken echo niets opmerkelijk gezien. Hadden we niet getest, dan hadden we het niet geweten. Onze nekplooi op de 12 weken was 2,8mm. Op zich nog binnen de marge maar toch aan de hoge kant. Dus hebben we toch gekozen om te testen. Samen met de combinatietest hadden we 1 kans op 54 op een kind met down. Had jouw kindje ook down?
Mensen mag ik even mn frustratie uiten... Ik heb gezien we over moeten naar een duo wagen mijn kinderwagen te koop staan. Zo fijn dat marktplaats. Als mensen 1. Komen opdagen... 2. Voor net boven de 100 euro een compleet nieuwe verwachten (en hij is echt netjes) en 3 niet zeggen ik kom hem halen en we speciaal thuis blijven en dan alsnog appen we komen niet. Vervolgens dacht ik.. Ik zet hem er even opnieuw op.. Is het serieus in eens een betaalde rubriek geworden. Vraag me af hoe lang die arrogantie van mp het nog houdt gezien je via facebook vaak nog meer en sneller verkoopt.. Zucht. Het moest er even uit na 3 "potentiele" kopers op 1 dag die alle 3 dus niet gekocht hebben.
Namen Wij hebben tot nu toe 1 meisjes naam (inclusief 2de naam) die het eigenlijk sowieso gaat worden. Nu nog hopen dat niemand uit m'n nabije omgeving hem gaat 'jatten' haha, want we hebben geen reserve. Jongensnamen vind ik veel lastiger. Daar hebben we nog geen naam waarvan we denken JA! Althans, we hebben er 1 maar die kan ik zelf niet goed uitspreken met m'n Amsterdamse 'R' haha dus dat wordt 'm helaas niet. In m'n hoofd en op papier en als anderen hem uitspreken is ie geweldig. Wij gaan denk ik meer richting klassiek en tijdloos. Niet te kort. Geen naam die uitleg nodig heeft. Geen top... 50... Of in ieder geval geen naam die dus hip is of waarvan er veel kinderen met die naam in/op dezelfde klas/school zitten. Tips?
Ik kan hier ook over mee praten alleen wisten ze bij mij pas met 24 week dat het enrstig ziek was en levens verwachting van 2 a 3 maanden ook besloten te beëindigen met 25 + 2 bevallen daarom krijg ik nu eerder onderzoeken ipv van met 20 weken in de molen te moeten zijn spannende weken tot we weten of dit kindje wel of niet zelfde heeft 25 gesprek san keus maken tussen vlokkentest of vruchtwaterpunctie neig nu naar vlokken eerder de uitslag 14 week weten we of dit kindje gezond is en anders pas 18 week
Mijn vorige zwangerschap kwamen we er met de 20 weken echo achter dat er iets was toen door verwezen naar regio ziekenhuis die ons nog weer door verwees naar umcg toen vruchtwaterpunctie gedaan en met 24 weken bleek hij zeer zeldzaam sydroom te hebben die niet te genezen is en waarvan de levensverwachting 2 a 3 maanden is We toen besloten hem dit leed te besparen en zwangerschap beëindigd met 25 week nou bestaat er een 2 % kans op herhaling weet dit liever voor de 24 weken scheelt hoop papier werk namenlijk voor de wet mag je niet meer zomaar afbreken na 24 weken moet secend opinion voor komen en goed keuring overheid
Wij doen NIPT, zonder nevenbevinding. Omdat ik me daar teveel zorgen over zou maken. Namen.. manlief gaat pas meedenken na de geslachtsbepaling. En vooralsnog het idee dat we ver uit elkaar liggen. Naam van onze dochter is een top 10 naam. Maar horen we helemaal niet hier in de buurt. Vind het wel echt lastig.
Ik heb ook een dilemma wat de naam betreft.. Onze meisjesnaam staat vast, hebben een mooie voor- en prachtige tweede naam. De naam voor een jongetje stond ook vast.. totdat het nichtje van mijn man (19 jaar) doodleuk met een man van 35 bij ons thuis kwam die al een kindje heeft uit een vorige relatie. En zijn zoontje heeft dus dezelfde naam als wij voor een jongetje hadden willen kiezen... Wat vinden jullie? Ons hier niets van aantrekken omdat de kans dat de relatie slaagt door het leeftijdsverschil toch niet zo groot is (mijn mening).. Of toch een andere naam kiezen?
Naam: hebben we nog niet. Vind dat zó moeilijk en mijn vriend ook. Misschien eerst de geslachtsbepaling afwachten. Dan hoeven we maar 1 naam te bedenken ipv 2.
Ik zou hem voorlopig bovenaan laten staan en rustig nadenken over een mogelijk andere. Wie weet overleeft de relatie de komende 7 maanden niet , maar daarbij hoe close zijn jullie met het nichtje van je man. Ga je haar “stiefzoontje” vaak zien?
@USAbaby de band met het nichtje is goed, zien elkaar op iedere verjaardag. Maar niemand staat achter die relatie, dus ik weet niet hoe het zich gaat vormen. Of hij meegaat naar verjaardagen, en of dat kindje ook meegaat.. Als dat wel zo is krijg je wel vreemde scenario’s op verjaardagen.