Mijn zoontje is van donderdag t/m zaterdag ziek geweest, en sinds zondag heeft hij geen koorts meer en is hij weer levendig, kletst weer, en speelt weer. Het enige wat hij niet heeft, is eetlust. Hij is altijd een hele grote eter, maar nu krijg ik er niets in. Geen brood, geen fruit, geen koekje, geen groente.. Flessen drinkt hij wel maar de avond fles hoeft hij ook niet meer. Resultaat is dus dat hij bijvoorbeeld gisteren de hele dag amper 1 broodje op had bij elkaar, en 4 hapjes yoghurt en zonder fles naar bed is gegaan. Hierdoor komt hij OF weer voor een nachtvoeding (wat ik logisch vind) OF hij is heel vroeg wakker (half 6) waardoor het hele ritme uit zn doen is en hij weer op 2 slaapjes per dag zit. Ik baal hier een beetje van, want hij is maanden lang heel vroeg wakker geweest (tussen 5 en 6) en sinds 3 weken had ik eindelijk een normaal ritme van wakker worden om 0700 - slapen 1130 / 1330 - slapen 1900 en nu lijkt het alsof ik terug bij af ben. Iemand enig idee wanneer de eetlust zich weer herstelt na ziekte? De vorige keren was dat direct nadat de koorts weg was. Begin me ook een beetje zorgen te maken omdat hij nu ook een hoop voedingsstoffen mis loopt.
Mijn baby is een maandje ouder en die was vanaf zijn verjaardag een week behoorlijk ziek. Daarna geen koorts meer maar nog een week bijna niets gegeten. Intussen is hij weer de oude. Sterkte, hopelijk gaat het snel weer beter! (ik ben overigens door hem aangestoken en zelf ook drie weken super verkouden geweest. Had ook bijna geen honger dus snapte ook wel dat hij het ook niet had).
Als t die rotgriep is geweest dan heb je er twee weken lol van gok ik zo. Dochter hier had m ook. Bunkert normaliter de hele tijd zowat nonstop maar at geen hap die week, week erna was t ook niet om naar huis over te schrijven maar daarna was t als vanouds. Helaas is de fles melk die ze in de ochtend nog kreeg (de enige manier dat we er melk in kregen) vanaf dat moment wel permanent gesneuveld, die moet ze niet meer.
Hier duurde het vaak wel een week voordat er weer fatsoenlijk gegeten werd en we weer langzaam terug waren bij het normale ritme. Denk dat je dus nog even geduld moet hebben. Misschien wat andere dingen proberen aan te bieden? Zoals knijpfruit, een soepstengel of biscuitje, misschien eet hij liever wat lauwe pap dan dat hij warme melk drinkt? Zou gewoon wat experimenteren met kleine hoeveelheden, maar niks opdringen. Gewoon wat op het blad voor 'm neer leggen of desnoods gewoon op tafel. Wij proberen momenteel onze dochter na een periode van sondevoeding weer aan het eten te krijgen. Als ik met een stuk brood aan kom dan weigert ze. Zet ik het bordje op tafel met wat stukjes erop dan komt ze zelf geregeld naar de tafel en neemt er wat van. Bij de oudste had pushen trouwens ook geen zin, die mepte het gewoon uit je handen. Maar legde ergens een cracker ofzo neer en opeens zat hij stiekem te eten.
Hmm.. hier wil hij de fles voor het slapen gaan dus niet meer. Zou mooi zijn als hij die permanent niet meer wil, ben ik daar ook vanaf maar wel lastig want vandaag weer bijna niets gegeten en gedronken. Normaliter dronk hij dan de avond fles als een gek leeg maar nu hij die ook niet meer wil gaat hij helemaal met een lege maag slapen. Maar gelukkig zeggen jullie dat het weer beter wordt dus daar hou ik me maar aan vast. Begon bijna bang te worden dat hij al in zijn "ik lust geen groente" fase was beland
Ja knijpfruit krijgt hij wel weg! En danoontjes en yoghurt ook. Maar hoe later op de dag, hoe minder hij wil. Vanaf 1230 uur krijg ik er dus niets meer in zelfs geen fles. Hopelijk wordt het snel beter, al is hij wel gewoon energiek en vrolijk. Sterkte en succes met je dochter! Sondevoeding is ook niet niets zeg
Nee die fase komt nog wel, wees gerust! Die is ook niet gelimiteerd tot groente overigens maar is op alles "neeeeeej!" adem in adem uit, ook dat gaat weer voorbij. Als knijpfruitjes wel gaan, lekker die geven telt ook als vocht twee vliegen in 1 klap. Na t eten (vanaf t moment dat t serieuzere omvang werd en we een fles konden laten vervallen) deden wij geen fles meer, dat was de eerste die wegging. Daar kwamen we mee weg dus dat scheelde weer een toekomstige rel. De laatste fles die bleef was die van de ochtend vroeg, dan tukte ze daarna soms nog wel eens verder omdat ze dr ochtendslaapje niet meer wilde maar t ook nog niet echt trok op 1 slaapje. Na verloop van tijd was dat dus nog wel die fles maar niet meer slapen, prima was prettig zo lang als t duurde, maar sinds de laatste griep ook die fles niet meer, dan maar een groter toetje voor t zuivel er zijn ergere dingen. Als je van die fles af wilt, gewoon niet meer invoeren en als je voor de hoeveelheid m nog wel ergens nodig hebt dan op een handigere plek zetten. Kom je dr mee weg is t mooi, wordt ie toch opgeeist dan heb je nu nog even pech. Overigens kregen wij nog wel in groeispurten ineens een avond/nachtfles erbij hoor, de laatste is denk 3 maanden geleden nog geweest. Is ineens een paar nachten achter elkaar en dan is t ook ineens weer over.
Komen er niet toevallig ook nog tanden of kiezen door? Je zou in de middag een zetpil kunnen proberen, kijken of dat nog wat helpt.
Bedankt voor de tip, dat hielp inderdaad! Het gaat nu wel ietsjes beter, gisteravond weer wat gegeten. Of er tanden of kiezen doorkomen kan ik niet zien, hij zit constant met zijn vingers in zijn mond, kwijlt als een gek maar ik mag niet kijken. Hij heeft nu 4 onder en 4 boventanden.