Vervelend! Wel mooi om te lezen dat je open staat voor feedback richting jezelf Wat ik je zou adviseren, is om elke dag bewust (2/3) concrete complimenten te geven aan je man. Dus niet iets algemeens, maar echt iets wat je ziet/waardeert ('fijn dat je X hebt opgehaald bij oma') Tegelijkertijd proberen om negatieve dingen zoveel mogelijk te negeren. Je aandacht dus richten op het positieve; daar aandacht aan geven. En wat je aandacht geeft, groeit!! Probeer uit de cirkel te stappen.
Ik ben zelf zo iemand die wel afwas in de keuken dumpt, maar niet daadwerkelijk in de vaatwasser zet. Ik weet dat mijn vriend dat ook niet op prijs stelt, maar ik krijg me er niet toe gezet om het in de vaatwasser te zetten. En zo heeft hij ook dingen waar hij een hekel aan heeft. Hier hebben we het een keer besproken en een verdeling gemaakt van alle klusjes waar we ons beiden in konden vinden. En dus 'mag' ik nu mijn afwas in de keuken dumpen zonder daar elke keer gezeur over te krijgen.
Fijn dat dat voor jou heeft gewerkt, voor mij werkt geven en nemen beter. Zo sta ik er ook in. Alles hoeft echt niet exact zoals ik het wil, maar hij moet zich ook aanpassen, net zo goed als dat ik dat moet. Ik ben echt niet van plan alles maar te slikken omdat hij 'dingen niet ziet' of niet kan bedenken dat zijn kinderen ook eten willen. Dat deed mijn vriend trouwens niet haha, kinderen krijgen zijn laatste brood of course.
Voorbeeldje van ons, mijn man is altijd (in mijn ogen te) laat. Keer op keer ruzie over gemaakt. Inmiddels geleerd mee om te gaan en daarbij zeg ik altijd dat hij ergens 15 minuten eerder moet zijn. Geen gedoe meer. En wat ik hierboven lees met lijstjes werken is ook een goede tip. Mijn man ziet soms bepaalde dingen ook niet en voorheen werd ik dan boos dat hij het niet zag. Nu vraag ik het gewoon.
Misschien helpt het om het als jullie probleem te zien (hij doet het niet, jij ergert je) en niet alleen als zijn probleem te zien.
Het lijkt erop dat jullie verschillende dingen belangrijk vinden. Van alle "zeur"punten, wat vind je echt belangrijk? En waar kan je de boel de boel laten? Probeer over het eerste afspraken te maken, en niet op t moment dat je geïrriteerd bent. Wees duidelijk in je verwachtingen. Niwt "ruim je vuile vaat op", maar "zou je wat je gebruikt in de vaatwasser willen zetten?" Als je iets nodig hebt voor t eten, dat staat er niet op he. Dat moet je dan melden. En kijk waar je elkaar in het midden kan ontmoeten. Als hij s avonds naar oma gaat, geef dan een pyjamabroekje mee en leg een tandenborstel en tandpasta bij oma neer. Kan hij in de auto in slaap vallen of thuis recht zn bedje in. Sommige dingen vind ik terecht hoor, hoe eet iemand überhaupt 5 broodjes nog voor de volgende maaltijd?
Ik reageer op jouw bericht dat je alles slikt en het maar accepteert. In je volgende bericht zie ik meer nuance. Maar goed, ik reageerde op wat je in eerste instantie zei. Bedoel er verder niets mee, hoor. Dat te laat komen was hier inderdaad ook, en nu lieg ik er ook altijd een kwartier bij aan haha
Ja dat broodjes voorbeeld vind ik ook terecht dat je daar boos om wordt trouwens. Erg egoïstisch en je kunt moeilijk bij alles wat je koopt erbij vermelden hoeveel hij er mag..
Oh nee ik ben zeker niet iemand die alles slikt haha. In tegendeel, maar soms is het ook niet verkeerd om eens naar jezelf te kijken en kijken wat je er zelf aan kunt doen om het beter te maken, zeker als zeuren overduidelijk niet helpt
Ja, echt he. Het valt toch niet goed te praten dat hij 'niet zou zien' dat zijn vrouw en kind misschien ook wel willen eten :')
Heb je wel eens gehoord van EFT? Emotionally Focus Therapie van Sue Johnson. Deze therapie is gebaseerd op de hechtingstheorie. De inhoud sluit goed aan op hetgeen hierboven is beschreven door anderen. Eigenlijk wil je echt verbinding met jouw man. Dat hij je ziet. Daarnaast triggert het gedrag van jouw man mogelijk oude schema's bij jou. Is partner relatie therapie een optie? Hoeft niet langdurig hoor, juist omdat je er in een vroeg stadium bij bent kun je hiermee een hoop leed voorkomen. Ik spreek dan ook uit eigen ervaring. Succes!
Ik vermoed dat wij ongeveer dezelfde denkwijze hebben. Ik snap je daarom wel alleen heb ik niets aan je advies omdat het bij mij de situatie alleen maar erger maakt.... dus vandaar dat ik wel open sta voor slikken en negeren..
Momenteel volg ik de stw opleiding en word ik hier dus mee dood gegooid. Vandaar ook mijn eigen Inzichten vermoed ik. Ik heb relatietherapie geopperd alleen hoop ik eenzijdig ook mezelf te kunnen veranderen. Dat wil ik graag eerst proberen.
Dit klinkt best herkenbaar, ik kan ook zeuren om kleine dingen en ik snap best dat mijn man mij een zeikwijf vind. Aan de andere kant merk ik dat hij ook heel vaak commentaar op mij levert(ik doe bijvoorbeeld teveel water bij de aardappelen vind hij.. hij duwt mij dan opzij om er water uit te gooien terwijl ik sta te koken). In ons geval zou het helpen als we minder op elkaar zouden letten en ik me minder snel opwind over dingen... hoe? Geen idee, maar het zou de relatie een stuk leuker maken.
Haha, nou goed ik was ook echt heeeel boos. Vond het zo niet kunnen. Ik zeg nu ook echt exact wat hij wel en nietig en hoeveel maar komop... dat gaat ook tegen mijn principes in.
Het werd hier ook erger, helaas. Heb wat extremers moeten doen voordat hij doorhad dat het echt serious business was, maar er speelde wel wat meer mee. Als jij denkt dat jouw leven leuk genoeg blijft als je alles slikt en negeert, then go for it. Maar ik ben er bang voor. Heb je ook niet wat aan eerder genoemde tips? Inderdaad maar alles van te voren zeggen en melden en vragen, met klusjes ed een deadline, bijvoorbeeld. Stom voorbeeld hoor, ik eet weinig snoep, maar wil soms wel iets. Vriend heeft bodemdrang en kauwt alles meteen weg. Hij eet het eten van zijn kinderen niet op, maar hij is ook dol op bolletjes en zei de eerste paar keer dan bij voorbaat 'dit is ook voor J, he.' Don't get me wrong, ik vind het echt absurd dat je je man/vriend erop moet wijzen dat anderen ook willen eten, maar door het van te voren extra te melden kan het later wel veel frustratie schelen. En nu zeg ik het ook niet meer en eet hij niet alles op, haha
Je hoeft ook niet alles te slikken en negeren. Pick your battles. Voor mij zou de vaat niet in de vaatwasser geen strijd waard zijn, maar alle broodjes op eten weer wel. Nu ik niet overal meer over "zeur", maar alleen om de dingen die ik echt belangrijk vindt, luistert hij juist meer.
Mijn man doet dat ook haha bij het koken. Alleen ben ik dan heel makkelijk. Als je het beter kunt mag je het zelf doen en ga dan rustig een boekje lezen hoor.
Ik denk dat Flamingo1990 de spijker al aardig op zn kop heeft geslagen. Wil er alleen nog even aan toe voegen dat wat mij betreft, naast dat jullie samen op macro- niveau moeten werken aan jullie relatie en communicatie, meer op micro-niveau wel dingen zijn waar jou man zelf ook aan kan werken. In een van de reacties hierboven had iemand het het over extra eten kopen en dat dan verstoppen zoals zij voor haar pubers moest doen, maar jouw man is geen puber . Ik vind het niet onredelijk om van hem iets meer inzicht in het reilen en zeilen van jullie gezin te vragen. Het eten wat gepland is voor die avond niet opeten valt daar wat mij betreft onder, zo ook zoontje op schooldagen niet super laat thuis laten komen. Maar wellicht ziet hij door jullie communicatie zijn rol in het gezin niet echt als die van een gelijkwaardige partner en verklaart dit ook enigzins zijn niet al te volwassen gedrag. Al met al lijkt samen praten de enige oplossing.