Ik vind het oprecht zo mooi, dat sommigen hier noemen dat ieder kindje welkom is. Afwijkingen of niet. Ik voel mij soms wel een beetje een heks dat dat bij ons niet het geval is... En ook egoïstisch. Daarbij komt ook nog eens dat die testen geen 100% zekerheid bieden. Kans is dus nog steeds dat wij een kindje met afwijkingen krijgen. Maar dan zouden we uiteraard evenveel van dat kindje houden. Alleen als we het vooraf zouden weten zouden we de zwangerschap afbreken. Zo naar ook eigenlijk om uit te spreken/typen, maar is voor ons wel het geval.
@RobinBird ik vind dat het voor iedereen een persoonlijke keuze is. Ik zou het niet af kunnen breken, kies er daarom bewust voor om niet al die extra testen te doen. Wel de 20 weken echo. Trouwens een hele fijne vk, legt zoveel uit nu ook weer met de echo. Wel erg fijn moet ik zeggen.
Hier precies hetzelfde. Ik gun het kind een mooi volwaardig leven. Niet als een kasplantje aan dd beademing oid. Maar ieder maakt zijn eigen keuze
Weet je toevallig ook of iedereen deze krijgt met de 13 weken? Of dat er rond die tijd zoiezo extra naar wordt gekeken? Ik wordt wel streng in de gaten gehouden maar of ze daarna kijken bij mij geen idee hebt zowel mijn verloskundige als mijn gyn er niet over gehoord...
Je hoeft je niet schuldig te voelen. Zeker als een kindje geen levenskansen zou hebben kun je eerder ingrijpen als je het weet. Maar beide testen bieden keuze sowieso. Wij willen het liever nu dan op 20 weken weten. En als er een afwijking is dan pas zullen wij bijvoorbeeld kijken van gaan we door of stoppen we. Ook dat kan een reden zijn. Niet iedereen die vroeg test stopt alles als het fout is Voor het ene gezin zal een kindje met afwijking haalbaar zijn. Voor het andere gezin niet. Daar hoeft niemand zich schuldig over te voelen.
volgens mij niet standaard en moet je er specifiek om vragen. Kosten van zon echo zijn ook wat hoger.
Bij mij gister ook zo grappig ..was zich aan het afzetten tegen de baarmoederwand. Lag echt te stuiteren
Mooi die reacties van de kids, herken het hier wel. Oudste twee vinden het erg leuk. Hoe vallen de broeken qua lengte? Ik heb nogal lange benen.
Broek is bij iets te lang, maar das altijd bij mij met alle broeken... Mijn 3 jarige vroeg net heel serieus waarom ik de baby heb opge-eet... hahaha
Oh dankje dan ga ik daar toch maar even naar vragen bij mn verloskundige.. mijn gyn zal dr denk niet naar kijken omdat ik voor wat anders bij hun loop.. Kan je mij vertellen waar ze dan precies naar kijken? Of is het een soort van nekplooi meting of moet ik het anders zien?
Wat jammer van je vader. Had hij dat bij de anderen ook ? Weet je waarom hij zo reageerde ? Hier ook bang ervoor.. Mijn vader zoekt eerst negatieve voordat hij blij kan zijn.
Tja, ik was er al bang voor. Hij vind 5 genoeg en druk zat... sinds zijn hartinfarct in 2010 is hij erg veranderd en gevoeliger.... dit is voor ons echt een geschenk. Bij de jongste had hij dat ook maar draaide snel bij... hopelijk nu ook
Bij ons werd nekplooi gedaan en eigenlijk verder alles. Organen hartje bloedsomloop, maag niertjes etc etc
Das mooi. Wat voor klusjes hoort een 9 jarige te kunnen ? Ik heb een bonuskind van die leeftijd maar die is liever lui dan moe en moeten we dus wel aan t werk zetten..
Hier helpen ze met speelgoed opruimen (voornamelijk van broertje en zusje), maar ook tafel dekken, afruimen, soms afwas opruimen, vuilnis wegbrengen/in container, plastic voorzetten dat soort dingetjes.