Boos op huisarts

Discussie in 'De lounge' gestart door nutts, 7 mrt 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Wat vervelend ts, is je kindje inmiddels weer aan het opknappen?

    Hier helaas zelfde soort ervaring met mn huisarts. Mijn zoontje had zoveel pijn in zn buik dat ik uiteindelijk heb moeten dreigen 112 te bellen voordat we bij de kinderarts terecht konden.
    Hoewel dreigen, ik had echt 112 gebeld.

    Vind het best heftig dat je als ouder zijnde soms zo op je strepen moet staan.
     
  2. liefkleintje

    liefkleintje VIP lid

    16 jun 2011
    5.779
    1.131
    113
    Vrouw
    Hier met kerst ook een doodziek meisje gehad.
    Belde de huisarts, hoefde niet te komen, want ze had pas 2 dagen koorts. Maar ze merkte twijfel in mijn stem en dus kon ik wel komen. (Ze was zó ziek dat ik niet langer wilde wachten)

    Ze bleek een longontsteking te hebben (2e keer al) dus antibiotica .
    Maar ze werd die avond alleen maar zieker. Om 23u zaten we bij de HAP. Ze bleef 40.8 houden ná een zetpil.

    Uiteindelijk weer naar huis gestuurd (hij twijfelde wel)
    Die nacht ging ze ook nog overgeven, dat was de druppel. We zijn toen direct doorgestuurd naar het zkh.

    Daar bleek ze nog zieker dan we dachten. Een zware, dubbele longontsteking. Direct opgenomen, zuurstof, vocht en antibiotica via infuus gehad. Vreselijk, zo ziek!

    Hopelijk knapt jouw kindje sneller op! Gaat het niet snel beter, dan gewoon weer bellen! Ondanks de antibiotica!
     
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.216
    16.574
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Vind ik ook hoor. Een kind met
    Ik weet niet waar ze in Zeeland de huisarts voor bellen? Maar als ze hier iedereen zouden laten komen die belt voor een ziek kind dan zou het een mooie bende worden haha. Hier bellen ze al op de spoedlijn wanneer een kind 37,5 graden heeft en een beetje rochelt, die gaan we toch niet op een su laten komen?
     
    Evanesco vindt dit leuk.
  4. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.216
    16.574
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Wij hebben een crp apparaat maar dat is enkel een hulpmiddel bij twijfel,om wel/ niet met medicatie te starten, Bij kinderen meten we zelden crp en we zien toch echt heel veel kinderen met koorts en hoesten, dagelijkse kost zou ik zeggen en vooral deze tijd van het jaar.
     
  5. debq

    debq Fanatiek lid

    10 mrt 2010
    3.797
    761
    113
    Ongeacht de autisme, het is toch logisch dat iemand vertrouwd op de kundigheid van een arts. Ik vind het niet zo raar van de man van ts. We moeten niet met z’n alle gaan vertellen hoe artsen hun werk moeten doen.
    Wel erg kwalijk natuurlijk dat deze arts een fout heeft gemaakt, ik zou hem niet zomaar meer vertrouwen.

    Ts hoe gaat het nu? Heb je medicijnen via een andere arts gekregen?
    Ik heb bij Q toen ze erg klein was ook iets gehad met onterecht afschepen van de huisarts en het cb. Ze is toen uiteindelijk een tijdje opgenomen in het ziekenhuis. Omdat ik de huisarts niet echt meer vertrouwde had ik het rechtstreekse nummer van de kinderafdeling. Ik kon altijd bellen als ik me zorgen maakte. Misschien dat je zo iets ook met de andere arts af kan spreken?
     
  6. Relax

    Relax Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.865
    2.057
    113
    Vrouw
    Want telefonisch kun je een diagnose stellen? Gevaarlijk hoor, die aanname.

    Inderdaad een rare rol die sommige assistentes krijgen, wat dat betreft ben ik het zeker eens met wat er eerder gezegd werd over het verschil tussen assistente en arts.

    Hier (w-brabant) ook erg blij met de huisarts en hap. Als ik bel voor een van mn kinderen worden we altijd dezelfde dag nog gezien. Behalve als ik dat zelf niet nodig vind. Heel fijn om serieus genomen te worden.
     
  7. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.140
    8.871
    113
    Ik heb het ook eens gehad met een vervangende huisarts. Daarna via onze eigen huisarts de volgende dag toch opname. En toeval of niet, daarna werkte onze huisarts opeens niet meer samen met die andere huisarts.

    Ik zou het bespreekbaar maken, wat je volgens mij al gedaan hebt. En als je je bij die arts niet prettig voelt, daar niet meer naar toe gaan.

    Hier overigens ook erg blij met huisarts en hap, tot nog toe kunnen we er altijd terecht (telefonisch of op de praktijk).
     
  8. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.216
    16.574
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Wij laten bezorgde ouders altijd komen maar een kind met koorts hoeft niet altijd gezien te worden, doorgaans is het meeste self limiting.
    Als wij alle kinderen moeten laten komen die wat koorts hebben en verder geen alarmsyptomen dan is het echt niet nodig om ze langs te laten komen.
    Ik mag toch aannemen dat ze bij jullie in de praktijk wel die schifting maken want anders lopen die su toch helemaal over?
     
    Casara en Evanesco vinden dit leuk.
  9. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.216
    16.574
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    En een diagnose stellen via de telefoon kan overigens best hoor en dan heb ik het vooral over de huis/ tuin keukenkwaaltjes waarvoor patiënten direct in de telefoon klimmen.
     
    Casara en Evanesco vinden dit leuk.
  10. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.216
    16.574
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik heb het overigens niet over TS haar situatie, huisarts had gewoon de longen moeten luisteren bij een hoestend en koortsig kind.
     
  11. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.973
    3.872
    113
    Vrouw
    Hoe doen ze dat dan in andere landen zonder assistentes?
    In België ben je verplicht om naar de huisarts te gaan als je 1 dag niet kan werken vanwege een virus en bij kinderen idem. Ben je 1 dag ziek en kan je niet naar school hoor je een bewijs van de huisarts te hebben.
    Assistentes hebben de meeste huisartsen niet. En huisartsen werken daar echt geen 20u per dag ofzo. Toch wordt iedereen gezien.
     
    amdaa vindt dit leuk.
  12. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.216
    16.574
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Omdat het lopende band werk is. Dagje ziek en hoppa een briefje van de huisarts want wat moet je met iemand die een beetje gammel is?
    Ongelofelijk dat dit zo werkt, hier in Nederland mag dat geeneens, verklaringen voor werkgevers worden hier nooit afgegeven en is wettelijk vastgelegd dat dit niet mag.
     
    Casara, Evanesco en Fuddey vinden dit leuk.
  13. nutts

    nutts Fanatiek lid

    13 apr 2014
    1.973
    590
    113
    Gaan zo weer naar de huisarts koorts is nu heel wisselend dan wel dan niet tussen de 37.6 en 39.9 zijn nu 2 dagen verder voor de zekerheid en voor het weekend maar laten kijken

    Ze eet nauwelijks en drinkt ook slecht flesvoeding nog niet eens de helft
     
    MyMiracle vindt dit leuk.
  14. Relax

    Relax Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.865
    2.057
    113
    Vrouw
    Ik hoop wel dat je je realiseert dat je aan de telefoon niet alles uit kunt vragen en dat de meeste mensen echt niet zomaar bellen.

    De aanname dat er zoveel mensen voor niets bellen en dat je als assistente aan de telefoon wel kunt beoordelen wat er aan de hand is, is mijns inziens een van de grootste problemen in het Nederlandse zorgstelsel. Het is niet voor niets dat er hier ook zoveel mensen aangeven dat ze het gevoel hebben te moeten dreigen of meteen naar het ziekenhuis of de hap bellen om serieus genomen te worden. De zorg die nodig is na de eerste ''het valt allemaal wel mee, neem maar paracetamol" is veel duurder dan de basis huisartsenzorg en het vertrouwen in de huisarts wordt lager en lager.

    Overigens zou ik een telefonische diagnose ook echt niet accepteren van een assistente, en ik zou al helemaal geen medische zaken met haar bespreken. Als ik bel dan doe ik dat met een reden en dan wil ik dezelfde dag of de dag erna de huisarts zien. Punt.
     
    Fennec en amdaa vinden dit leuk.
  15. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Tja, hier in België is dat nu eenmaal wettelijk verplicht. De dokter moet vaststellen dat je ziek bent, anders ben je ongewettigd afwezig.

    En je zegt dat je niet iedereen zomaar kan laten langskomen... Hier in België maak je gewoon een afspraak, je hoeft niet te bespreken waarom en je hoeft al helemaal geen goedkeuring van de assistente om langs te mogen komen. De dokter beoordeelt je tijdens de consultatie.

    En voor je het vraagt: ja, ik kan 's ochtends gewoon bellen naar mijn huisarts voor een afspraak, en meestal kan ik dezelfde dag nog terecht voor een afspraak.

    Dus wat doen onze artsen dan zo absurd volgens jou? Bezorgd zijn om mensen? Erkennen dat niet alles via te telefoon tot uiting komt?
     
    Fantykoekie en Relax vinden dit leuk.
  16. Beebylove

    Beebylove Fanatiek lid

    11 mrt 2013
    1.850
    644
    113
    Vrouw
    Hier zelfde idd. En als er geen plek is word er plek gemaakt. Desnoods in hun pauze. Is al eens gebeurt. En onze werkt tot 20 uur.
    Vind het veel beter geregeld dan in nl. Hsb ervaring met beide
     
    Shakes vindt dit leuk.
  17. Roos12

    Roos12 Fanatiek lid

    4 jan 2015
    1.725
    809
    113
    Ik denk dat er dus wel heel veel mensen voor niets bellen en dat dat juist het probleem is. Want daardoor loop je het risico om diegenen te missen die inderdaad alleen bellen als er echt iets is.
    Via zp ben ik op een fb-groep voor moeders beland, en echt, bij elke scheet die dwars zit bij een van de kinderen, roepen alle moeders daar ‘ik zou meteen naar de hap gaan!’
     
  18. marloes80

    marloes80 VIP lid

    6 aug 2006
    22.024
    901
    113
  19. marloes80

    marloes80 VIP lid

    6 aug 2006
    22.024
    901
    113
    Succes!!! Hopelijk gaat het snel beter met je dochter!
     
  20. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.216
    16.574
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Hier kunnen de mensen ook gewoon dezelfde dag terecht als ze in de ochtend bellen. Maar we laten ze niet voor iedere scheet langskomen. Bij 1 dag keelpijn hoef je niet te komen, na drie keer niezen hoef je niet te komen en je hoeft ook niet op stel en sprong te komen als je al maanden met een zere knie loopt, kan prima een andere keer of een weekje later. Dat heet triageren Ik zou echt op mijn donder krijgen van mijn werkgever als ik het spreekuur volplak met enkel onbenulligheden want dit gaat ten koste van de mensen die wel urgente zorg nodig hebben.
    Je kunt heel veel vinden op thuisarts.nl en daar verwijzen wij ook regelmatig patiënten naartoe, werkt prima en de mensen zijn er tevreden over.
     
    Casara, Evanesco en Liekje81 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina