Boos op huisarts

Discussie in 'De lounge' gestart door nutts, 7 mrt 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Uhm... ja dat kan ik me ook indenken ja... lig je daar op de grond onwel te zijn :D:eek:
     
  2. nutts

    nutts Fanatiek lid

    13 apr 2014
    1.973
    590
    113
    Nou heb er nu salbutamol bij en gebruiken ors
    Maandag weer terug
     
    qwerty123, MyMiracle en Anouk2005 vinden dit leuk.
  3. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.174
    10.704
    113
    Huh? Dat vind ik dan weer een rare opmerking. Wij (zowel wijzelf als de kinderen) hebben toch wel van die doorsnee wintervirusjes dat je 1 dag echt beroerd bent (bv koorts, spugen), en het de volgende dag alweer een stuk beter gaat. Dochter bijvoorbeeld, die haalden we gisteren niet fit van de bso, gisteravond/vannacht/vanochtend koorts, spierpijn, hoofdpijn etc. Begin Vd middag nog 38.6 gemeten. Ze gaat nu lekker haar gang thuis en ik verwacht dat ze morgen wel weer kan gaan zwemmen. Was ze doodziek? Nee gelukkig niet. Maar wel te ziek om vandaag naar school te gaan.
     
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    Nou ja, dat was misschien wat kort door de bocht, maar heel erg ziek ben je dan ook niet toch?
    Idd te ziek misschien om naar school te gaan, maar het is echt niet raar dat wanneer je goed ziek bent je langer dan 2 dagen thuis bent.
    Misschien is het ook de definitie van ziek zijn die verschilt. Bij ziek zijn denk ik echt aan een flinke griep of buikgriep.
     
  5. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Dan laat je de huisarts op huisbezoek komen, of ga je pas als je wat beter bent.
     
  6. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Minder ziek dan wanneer je een week ziek bent, ja. Je punt is? Dat ik mijn kinderen dan niet hoef thuis te houden?
     
  7. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    Bij je thuis voor een buikgriep? Dat is toch ook wel heel erg overbodig ?
     
    Evanesco vindt dit leuk.
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    Oh dat lees jij ergens?
     
  9. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Ja. Dus dan ga je zelf langs wanneer je iets beter bent.

    Ik antwoord toch gewoon op de vraag hoe je dat oplost? Dat zijn je opties.
     
  10. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Nee. Maar ik snap je opmerking niet. Ik was blijkbaar niet de enige.
     
  11. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.174
    10.704
    113
    Hihi ik denk niet dat ik te makkelijk het etiketje "ziek zijn" plak. Dokters zijn de ergste patiënten :p
    We treffen het denk ik gewoon, dat het hier meestal kort en hevig is.
     
  12. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Maar wat moet de huisarts dan wannneer je bent opgeknapt?
    Een buikgriep gaat gewoon weer over, voldoende drinken, kleine maaltijden, goede hygiëne en uitzieken, ik zie totaal niet de meerwaarde van een dokters bezoek of een huisarts bij je thuis. Moet je toch niet aan denken wannneer je kotsend over de wc bril hangt en de dokter komt om het hoekje kijken. Ik zou die man echt mijn huis uitzetten ;)
    Jeetje ben blij dat ik niet in Belgie woon, zou helemaal kriegelig worden van die betutteling, ben toch echt te nuchter voor al die gekkigheid.
     
    Evanesco vindt dit leuk.
  13. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Maar ook niet te lang wachten, want als je ziekte genezen is wanneer je naar de dokter gaat, kun je naar je briefje fluiten ;)
    Ik ken dat soort gevallen helaas. Of een arts geeft een dixit-verklaring, zit je ook lekker mee. Vriendin van me kon geen examen maken omdat ze ‘s nachts alles bij elkaar spuugde, de arts geloofde het gewoon niet. Vette pech.
     
  14. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Kies je huisarts zorgvuldig. Wederzijds vertrouwen.
     
  15. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Ik heb toch al aangegeven dat ik het ook idioot vind in sommige gevallen?

    Maar ik zou dan weer niet graag in Nederland naar de huisarts moeten, als ik daarvoor (disclaimer: niet bij allemaal, maar blijkbaar toch bij veel) eerst mijn zaak moet bepleiten bij de assistente. Ik verwacht iets meer vertrouwen van mijn arts ipv die gekkigheid.

    Ieder hetgeen hij of zij gewoon is, I guess :)
     
  16. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.546
    113
    Haha oh ik ben echt zo’n persoon die klachten op spaart.:roflmao: Maar ik vraag dan wel om een dubbel consult.
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  17. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Zij doet haar uitspraken over de wijze waarop huisartsenzorg in NL werkt, en daar is geen woord aan gelogen.
    Dat is toch niet raar om je te verbazen over het filteren van patienten door een assistent, telefonische diagnoses, en kinderen die door 3-4 filters heen moeten totdat ze eindelijk bij een kinderarts terecht kunnen? Dat is overal in Nederland zo hoor, tenzij jij huisartsen hebt die zelf hun patient te woord staan aan de tel of zelf bepaalt of je kind naar kinderarts kan.

    En de verbazing is zeker terecht, gezien dat in landen om ons heen prima zorg geregeld is waar mensen gewoon ALTIJD bij een arts terecht kunnen, en zonder allerlei kanalen bij een specialist kunnen en vrijwel ALTIJD ook onderzocht worden, verder dan via een vragenlijstje en even luisteren.
    En zonder wachtlijsten of tekorten of wat dan ook.

    Dus per saldo:
    - in Be en Dl kan ik naar een specialist wanneer ik wil, zorg is niet duurder en ik word echt grondig onderzocht. Als mijn kind ziek is ga ik naar een kinderarts, als ik last heb van mijn huid ga ik naar dermatoloog enz, zonder dat ik eerst 4x bij een assistente en daarna ha moet opdraven;

    in NL moet je eerst via tig kanalen en filters:
    1. Een assistent
    2. Verwijzing naar een website om je symptomen te googlen
    3. Probeer eerst alles uit wat te koop is bij de apotheek
    4. Als niks helpt ziek maar uit
    5. Als het dan nog niet over is bedenkt iemand als je geluk hebt om te kijken naar symptomen (bloedwaardes, foto's enz) om eindelijk een diagnose te stellen
    6. Als we het dan nog niet weten, dan misschien naar een specialist
    En klagen over tekorten en is het duur. Natuurlijk is er een tekort! ik moest 3 mensen bezighouden voordat een allergietest uitgevoerd kon worden door eem dermatoloog!
    En elke keer dat ik belde werd natuurlijk een declaratie ingediend. Te belachelijk voor woorden
     
    Aszz, KleineLai, snoes79 en 3 anderen vinden dit leuk.
  18. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.264
    25.723
    113
    #138 Adje, 8 mrt 2019
    Laatst bewerkt: 8 mrt 2019
    Ik heb het idee dat jij in een heel ander land woont... Ik herken hier nauwelijks wat van. Hooguit dat een assistente mij te woord staat als ik bel. Maar als ik niet wil zeggen waar ik voor wil komen en de arts wil spreken is dat ook prima. Ze gebruikt de informatie die ik haar geef puur als triage. En sommige zaken kunnen prima afgehandeld worden zonder het zien van een arts.
    Ik ben juist heel blij dat ik met het vermoeden van een blaasontsteking alles snel via een assistente kan regelen. Nergens voor nodig om een arts te zien. En zo zijn er echt nog wel meer dingen.

    Verder ben ik altijd direct doorverwezen naar een specialist. Kostte geen enkele moeite. Thuisarts.nl wordt alleen aangeraden om je duidelijke en correcte informatie te geven over ziektes en aandoeningen. Wat ik juist toejuich want er staat ook een hoop bagger en verkeerde medische informatie op het internet.
     
    Anouk2005, suus1983, Evanesco en 3 anderen vinden dit leuk.
  19. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Oef ik ben wel blij met onze praktijk.
    Ik hoef niet perse te zeggen waarvoor ik kom.
    Als de huisarts twijfelt over iets van de kinderen belt ze de kinderarts.
    In principe kunnen we altijd dezelfde dag of de volgende dag nog terecht.

    Enige nadeel vind ik als ik kom vragen om een doorverwijzing vanaf bijv de fysio dat ik dan dagen moet wachten eer ik deze kan komen ophalen.
     
  20. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Over het één kam scheren gesproken....
    Geen idee welk land jij woont, maar zo gaat het misschien bij jouw praktijk, maar gelukkig lang niet overal hoor!
    Hier ben ik na 1 consult direct doorgestuurd naar een kliniek. De Ha heeft zelfs het ziekenhuis overgeslagen omdat ze zeker wist dat ik beter geholpen zou worden in die kliniek. En daar ben ik haar zeer dankbaar voor geweest.
    Zo kan het dus ook.
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina