We hebben verhuisplannen. Woon nu in omgeving Breda en we hebben een mooi huis gezien in Woudrichem. Nu is mijn vraag, is het daar erg gelovig? Ook met betrekking op klussen op zondag, hoe wordt er maar je gekeken als buitenstaander? Alvast bedankt!
Mijn ouders hebben er als import jarenlang heel dichtbij gewoond (omgeving Brakel), en zodoende kom ik er al 20 jaar heel regelmatig. Persoonlijk vind ik het een prachtige omgeving, maar zou er absoluut niet willen wonen vanwege het hoge gereformeerden gehalte. Mijn ouders merkten echter wel wezenlijk verschil tussen de Gelderse kant waar zij woonden, en de Brabantse kant m.b.t. Bijvoorbeeld winkels open op zondag etc. Woudrichem zit aan de Brabantse kant geloof ik? Dan zou ik het wel ‘aandurven’. Zij woonden overigens aan een afgelegen dijk met veel import, dat was ook zeer goed te doen...
Wat vindt je (en blijkbaar meerdere mensen) zo vervelend aan om tussen streng gelovigen te wonen? Alleen dat je niet kunt klussen op zondag omdat ze je dan misschien aanspreken?
Als niet-gelovige word je niet altijd even aardig bejegend. En dan druk ik me heel vriendelijk uit. Mijn ouders hebben het ervaren, en zelf ervaar ik het ook als ik daar ben.
Ik ben een van de meerdere mensen die het wel vervelend vind om tussen de steng gelovigen te wonen.Puur omdat ik zelf wil weten wat ik op mijn zondag doe en niet doe. Dus het is toch best een redelijke vraag die er gesteld word.
Ik kan me daar echt geen voorstelling van maken. Ik ervaar het juist andersom. Ben streng gelovig (in de ogen van de buitenwereld) en ben al regelmatig agressief behandeld, terwijl ik nog mooie iemand ergens op aangesproken heb. Ging meestal om vooroordelen of dingen dus ergens bijgehaald werden.
Ik begrijp je vraag nav wat je hier boven hebt getypt. En had al een beetje het idee dat jij zwaar gelovig bent niks ter nadele hoor. Ik heb zelf in een dorp gewoond wat bij een zwaaaaar gelovig dorp hoort. Het voelde verschrikkelijk, bekeken worden als je bijv in de tuin bezig was op zondag met het mooie weer.. Voor mij is de zondag niet anders als de maandag. Nu woon ik weer lekker in de stad, buitenwijk waar de zondag een dag zoals altijd is iedereen zijn ding.
Wanneer een bejaarde vrouw op een scootmobiel negatief bejegend wordt omdat ze een broek draagt, en wanneer de plaatselijke thuishulp organisatie aangeeft dat ze alleen bereid zijn haar te helpen als ze de TV verbergen voor de thuishulp, is er in mijn ogen geen sprake van een fijne bejegening. En dat heeft de gereformeerde gemeenschap toch echt aan zichzelf te danken. En om die reden zou ik absoluut niet in die regio willen wonen. Al kreeg ik geld toe.
Gelderse kant is over het algemeen wel gereformeerder ja. Woudrichem is brabant of misschien al zuid holland? Weet niet precies hoe die grenzen lopen daar
Dan voel ik me net zo bekeken en beoordeeld als jij Ik vraag me dan alleen af, wordt er echt zo'n aanleiding toe gegeven, of is het meer dat mensen t niet uit kunnen staan van elkaar dat ze anders leven, andere gewoonten hebben enz? Ik zou nooit mn buurman er op aankijken dat hij op zondag klust. Ik woon in de Randstad en dan heb je daar gewoon mee te maken. Maar dan verwacht ik van mijn buurman ook dat hij t respecteert dat ik naar de kerk ga op zondag. En dat blijkt nogal lastig te zijn.
Ja, woudrichem is volgens mij (net) Brabant. Dat zou ik persoonlijk dan wel weer aandurven. De Gelderse kant absoluut niet.
Daar zou ik ook niet blij mee zijn. Absoluut geen reclame. Maar, mijn kinderen werden vreselijk uitgescholden toen ze op de stoep gekrijt hadden. Hel, verdoemenis en kerk werden er bij gehaald. Echt, ik stond met mn oren te klapperen. En dan hou ik t bij 1 voorval, anders lijkt t net of ik(Als een klein kind) met mijn verhaal wil komen. t Gebeurt helaas overal, door gelovigen en niet gelovigen. Ik vind dat heel jammer. Laat elkaar met rust, help elkaar als t nodig is en val elkaar niet lastig. Dan kan je gewoon prima in 1 woonplaats wonen toch?
Precies! En om die reden kies ik ervoor niet in een gereformeerde gemeenschap te gaan wonen. Ik weet namelijk dat ik daar niet goed ga aarden. Gelukkig heb ik de luxe daarvoor te kiezen.
Ik heb er ook voor gekozen om in een wijk te gaan wonen zonder mensen die ik ken van school en kerk. Dat is niks voor mij, laat mij maar gewoon met rust. Want onderling, tussen gelovigen, is ook veel sociale controle waar ik gek van wordt. Nu nog de vooroordelen van mij ongelovige buren de wereld uit helpen en we zijn allemaal tevreden.
Ik woon op het eiland Tholen. In een dorpje met veel import en heb eigenlijk nooit geen problemen met de gegrifomeerde gehad. Het is een kwestie van leven en laten leven. Nu zitten er hier ook strenger gelovige dorpjes tussen maar daar zijn we niet gaan wonen omdat we dit wisten. Ik kan hier gewoon doen en laten wat ik wil en als op zondag wil klussen doe ik dat gewoon en niemand die er dan wat van zeg. Ze zijn een keer aan de deur geweest op zondag waar ik gewoon verteld heb katholiek te zijn en niet gegrifomeerd maar wel in hun visie die ze kwamen vertelde geloofde was dit ook goed geen schreven gezichten niks gewoon een Ooh wat fijn datje ons begrijp en dag.
Wonen in zwaar gelovige dorpen is voor een buitenstaander eigenlijk niet leuk. Kinderen worden buitengesloten. Je zal nooit echt bij horen. Tenzij je op zondag ook braaf naar de kerk gaat. Daarbij kan de woonplaats problemen veroorzaken bij solliciteren voor een andere baan. Sollicitaties uit bepaalde dorpen worden sneller weggelegd.
Bedankt voor de reacties. De reden dat ik dit vraag is om wat vooronderzoek te doen om te kijken of we er zouden passen. We zijn zelf niet gelovig en als ik de reacties zo lees, denk ik niet dat het slim is om daar als import te gaan wonen. We wonen nu waar Het normaal is dat je op zondag je grasmaaier pakt, klust als het nodig is en je er niet op aan wordt gekeken als je bezig bent. Het is idd nog het Brabantse gedeelte. Ik respecteer anderen qua geloof en levensstijl, ik wilde alleen weten of ik daar ook mijn plekje zou kunnen vinden.
Ik woon er 3 km vandaan. Nee op zondag zo de grasmaaier pakken word daar niet erg gewaardeerd denk ik zo. In mijn dorp sowieso helemaal niet.
Misschien kan je er op zondag eens wat rond wandelen en sfeer proeven? Ik woon vlakbij enorm christelijke dorpen (Bible belt) maar onze woonwijk is nieuwbouw en dat dorpse en bekeken is hier niet. En ja er zijn buren die wel naar kerk gaan en niet een prima mix wat goed samen kan. Praat ik over 3 km verderop waar met mijn ouders gewoond heb man man man wat een geroddel, ohhh gingen we niet naar de kerk?! als geïmporteerde uitschot zei men amper goede dag tegen mij. Maar toen mijn ouders gingen scheiden werd ik geïnterviewd op straat. Ik zou in zo'n dorp nooit meer willen wonen.