Mijn partner en ik vinden het lastig te bedenken wat voor vakantie tijdens een zwangerschap geschikt is. Momenteel proberen we zwanger te worden van ons eerste kindje na een missed abortion in november. Door die ervaring zijn we wat angstiger geworden om vakantieplannen te maken, want tja mochten we in de zomer weer zwanger zijn, dan zou het wellicht weer mis kunnen gaan... Als je dan op vakantie wilt, waar moet je dan rekening mee houden? Hoe ver weg kun je gaan, moet je dingen regelen, welke activiteiten kun je eigenlijk doen tijdens het eerste/vroeg tweede trimester, ... ? Ik zou heel dankbaar zijn als iemand me wat tips zou kunnen geven... Mijn partner en ik denken er namelijk heel anders over. Hij wil in eigen land blijven en bijv. meerdaagse wandelingen of een meerdaagse boot of kanotocht. Ik wil eigenlijk liever naar het buitenland (Oost-Europa bijv.) met de trein of auto en bijv. cultuur snuiven en dagjes wandelen. Maar eigenlijk hebben we beide geen idee wat je als zwangere nog kan en wat niet
Je hoeft nergens rekening mee te houden. Wellicht zou je als je zwanger bent, kijken naar ziekenhuizen in de buurt. En overal hebben ze ziekenhuizen, want overal worden kinderen geboren of zijn vrouwen zwanger. Ik denk dat het belangrijker is dat jullie een leuke en uitgeruste vakantie beiden hebben en niet in Nederland blijven omdat het dan beter is. Zwangerschap is geen ziekte, je kan vanalles blijven doen, totdat je lichaam protesteert (maar dat is niet in de eerste trimester, wellicht wat misselijk en moe). Ga vooral genieten met elkaar!
Het ligt er helemaal aan waar je jezelf goed bij voelt. Eigenlijk alleen dingen als parachutespringen, bungeejumpen ed worden afgeraden. In Europa moet verder alles wel kunnen. Ik ben tijdens mijn 2e zwangerschap op een verre vliegreis geweest van 25 tot 28 weken zwangerschap en komende zomer gaan we rond hetzelfde termijn naar Zwitserland en Italië. Ik snap dat het voor jullie extra spannend is door de missed abortion, je kunt ook kiezen voor een land waar je je verstaanbaar kunt maken en en met fatsoenlijke gezondheidszorg, dat neemt de zorgen misschien wat weg van het ‘wat als’. (Wij hebben bewust 1 accommodatie laten schieten, omdat dat in de bergen zonder telefoonbereik is, lijkt me niet zo prettig ).
Ik zou persoonlijk gewoon boeken wat je wilt en geen rekening houden met een eventuele zwangerschap. Misschien ben je helemaal niet zwanger of pas heel pril. Het is zo jammer als je leven in het teken komt te staan van een eventuele zwangerschap en je daardoor dingen gaat laten. Sluit een goede annuleringsverzekering af die zwangerschap accepteert als reden voor annulering. Dan kun je afhankelijk van de omstandigheden altijd besluit om je vakantie om te zetten.
Komende zomer is al bijna! Ik zou daar niet speciaal rekening mee houden. Wellicht een land waar je de taal van spreekt. Of ga met een organisatie waarbij een hostess etc is aangesloten. Goede reisverzekering nemen en geen risicovolle activiteiten gaan doen. Wellicht is een intensieve wandelvakantie minder verstandig dan rustig aan het zwembad. Of met de auto zodat je altijd weer zelf snel terug kunt? Kan mij voorstellen dat je dan liever niet afhankelijk bent van een vliegtuig.
Dat wordt dus op zoek naar de gulden middenweg waarbij jullie je allebei vertrouwd voelen. Misschien voormalig oost duitsland, ook heel mooi maar klinkt iets minder ver weg dan oost europa. Is het belangrijk dat je de taal spreekt? Wat je kunt hangt natuurlijk van jezelf af, als je al weken kotsend over de grote witte god hangt kan ik me voorstellen dat een dag (of meerdere) wandelen er niet in zit. Zit je gewoon lekker in je vel kan dit gewoon. Kano varen kan al zou ik dan niet voor wildwater varen kiezen.
Echt af te raden als je zwanger bent: -duiken -extreme sporten met veel g-krachten of kans op letsel bij je buik -reizen naar zika-gebied (voor nu lijken de epidemieën voorbij, maar dat kan natuurlijk veranderen, ik verwacht dat dan een annulering geaccepteerd zal worden) -voor je eigen gemoedsrust zal je misschien niet naar de gebieden met heel slechte hygiëne willen, waar je kans hebt om zelf te verzwakken door een flinke buikgriep oud Verder: als t snel gaat en je al in je tweede trimester bent, kan je te maken krijgen met bloeddrukdalingen. Dat is erger als je de hitte opzoekt. Bij heel veel lopen/klimmen kan in je tweede trimester soms je bekken al wat opspelen. Dan moet je het wat rustiger aan doen. Wat betreft medische zorg: als het in die periode misgaat, is er toch niks aan te doen. Een min of meer redelijke standaard van zorg zal genoeg zijn. Dus genoeg opties om van jullie misschien wel laatste reis zonder kinderen iets bijzonders te maken!
Dit is wat ik wilde typen. Laat het zwanger worden en zijn je niet weer houden van nog een vakantie samen. En als je het allemaal toch te spannend vind ga dan heerlijk naar een mooi wadden eiland, de zeeuwse kust of de heuvels in limburg. Als jullie daar kunnen genieten is dat ook een prima vakantie!
Ik ben zelf tijdens de zwangerschap naar Italië geweest... Heerlijk! Eten en slapen was toen mijn favoriete tijdsbesteding en waar kun je dat beter dan in Italië. Hahaha. Ik zou gewoon gaan, mits een zkh in de buurt, fijne overnachtingsplek (geen klein hotelkamertje) en annuleringsverzekering.
Precies dit wilde ik typen. Ik ga zwanger gewoon overal heen, behalve Zika gebieden. Ik heb toen ook midden in mijn miskraam in het vliegtuig naar New York gezeten. Volgens mij hoef je ook echt nergens rekening mee te houden.
Ik zou wel rekening houden met Zika (en Malaria) en die gebieden vermijden en een goede annuleringsverzekering afsluiten, maar dat is het dan ook wel. Toen ik met 30 weken zwangerschap nog op vliegvakantie ben gegaan hebben we vantevoren wel even uitgezocht wat het dichtsbijzijnde ziekenhuis met kraamafdeling was mocht ik ineens gaan bevallen, maar dat was ook het enige.
De ene zwangerschap is de andere niet. Ik voelde mij op de eerste 14 weken na (heel veel braken) , kei goed! Echter was de 20 weken echo niet zo goed en mocht ik niet meer naar Curaçao oid... Rome dan? (vroeg ik nog hoopvol ) Ook niet.. "stiekem" zijn we met de trein naar Berlijn geweest Uren gewandeld met graadje of 34! Terrasjes tussendoor, Heerlijk! Nu we voor 2e gaan maak ik gewoon plannen en we zien wel hoe het loopt en of zwanger worden wel lukt. Ondertussen 2mnd geleden nog in Thailand geweest en kamperen in tent en weekje wandelen in Oostenrijk staat op de planning voor de zomer Laat je niet beperken en zoek wat leuks uit wat je aanspreekt en zorg voor goede annuleringsverzekering
Doe vooral waar je je goed bij voelt. Ik heb iets teveel meegemaakt op zwanger zijn gebied om comfortabel naar het buitenland te reizen, ik heb al moeite met een uitje in NL. Ik wil hier niet mee zeggen dat je niet naar het buitenland moet gaan, je leest genoeg goede ervaringen, maar doe waar je je prettig bij voelt.
Ik ging toen ik 10 weken zwanger was naar Thailand, ging prima. Daar hebben ze ook goede zorg. Zou me vooral niet te druk maken en een vakantie boeken die je leuk vindt.
Ik zou niet meer na de 24 weken gaan (je zou niet de eerste zijn met een klein couveusekindje in het buitenland), niet in te hete of vochtige gebieden, geen zika-landen en een goede annuleringsverzekering afsluiten. Scandinavië is prachtig of Italië... Mochten er complicaties optreden ben je in een land met goede faciliteiten. Dat is niet onbelangrijk.
Ik ben elke zwangerschap (en ook miskramen) naar Gran Canaria geweest. Ik kom daar echt thuis. We waren daar met de eerst met 20-23 weken, de tweede 10-13 weken van 28 tm 32 weken. Ik heb daar twee sterretjes van 9 en van 15 weken achtergelaten. Als het mis gaat, gaat het mis, je hebt dat jammergenoeg grotendeels niet in de hand. Het belangrijkste ga ergens heen waar je je fijn voelt. Omdat Gran Canaria m'n tweede thuis is, blijft het afscheid nemen verdrietig, maar is geen stress opzich, omdat ik het daar ken. Ik zou persoonlijk gewoon een vakantie boeken. Mocht je zwanger zijn, dan een week daarvoor een echo. Heb ook een curettage gehad 2 dagen voor vertrek naar Gran Canaria. Je hebt het gewoon niet in de hand. Een missed abortion is heftig en heel verdrietig. Doe waar je je alle 2 fijn bij voelt. Wij gaan elk jaar terug naar hetzelfde plekje. Daar waar we heel veel hebben meegemaakt, we koesteren de mooie en de verdrietige momenten daar. Hopelijk vind je de rust om toch iets te boeken naar jullie zin. Komt tijd komt raad. Anders kun je ook altijd nog 'last minute' boeken.
Wij zijn vorige zwangerschap vier weken naar Florida geweest, ik was toen ongeveer 30 weken zwanger. Het tempo hebben we iets omlaag gegooid tov eerdere vakanties, maar alsnog een hele fijne vakantie gehad. Nu hebben we een goede annuleringsverzekering afgesloten, ik hoop dat we over een paar weken als ik me minder beroerd voel, naar Limburg kunnen een weekje. En dan weer rond 30 weken naar Sri Lanka is nu de planning. Mijn advies: neem een goede annuleringsverzekering, en ga iets doen wat je gewend bent te doen, ga niet opeens backpacken als je dat eerst ook niet deed. Geen zikagebied, geen malariagebied. En een beetje redelijke gezondheidszorg. En vergis je daar niet in, in bv Bangkok is de gezondheidszorg een stuk beter dan bv een ziekenhuis in een landelijke provincie van Italië. Als je daar absoluut geen risico's mee wil nemen, dan moet je niet op vakantie gaan.
Belangrijkste is inderdaad een goede annuleringsverzekering. Daarnaast is het verstandig om niet naar een gebied te gaan waar zika, malaria en of gele koorts heerst. Veel plezier alvast!
Ik zou nu nog niet heel veel rekening houden met een eventuele zwangerschap. Straks ben je (helaas) toch niet zwanger en heb je jezelf van alles ontzegt voor niks. Wie dan leeft wie dan zorgt. Zoiets Een annuleringsverzekering is natuurlijk wel aan te raden voor de zekerheid. Wij gaan als ik 27/28 weken ben lekker naar een center Parcs park in Nederland. Getwijfeld over buitenland, maar er zijn bepaalde factoren waarom ik dat tijdens deze zwangerschap liever niet meer doe op die termijn.
Dat ligt enorm aan je zwangerschap en hoe je die ervaart. Bij de eerste met 19 weken in Spanje geweest. Hartstikke leuk, lekker gegeten enzo. Bij de tweede met zes weken op IJsland geweest. Bah wat was ik daar moe en misselijk. Bij de derde met 26 weken op Kreta geweest. Wel aardig maar super vermoeiend met inmiddels twee kleine kinderen. Voorlopig blijven we nu in NL. We hebben genoeg van het buitenland gezien.