Wat zou je doen bij een bod op je huis?

Discussie in 'De lounge' gestart door meintje, 10 apr 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. meintje

    meintje Fanatiek lid

    9 jul 2008
    2.610
    928
    113
    Ik ben benieuwd.
    Stel je hebt een vrij uniek huis (bouwstijl/formaat/ligging etc). Je woont er met plezier en hebt geen verhuisplannen op korte termijn, mogelijk wel op de wat langere termijn.

    Dan komt er iemand ineens met een toch wel leuk bod voor je huis, meer dan het waard zou zijn bij gewone verkoop.
    Wat dan? Zou je verkoop toch overwegen? Waarom wel/niet?
     
  2. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    9 apr 2014
    3.637
    1.193
    113
    Dan zou het bod wel heel ver boven de marktwaarde moeten liggen, minstens 150% ofzo. We zijn net 2jaar geleden verhuisd en we wonen hier met heel veel plezier. Als we zouden verhuizen zouden we een zelfde soort huis en dezelfde buurt zoeken, dus de enige reden om te willen verkopen is een fikse financiele incentive (en dat zie ik niet gebeuren, aangezien er hier genoeg te koop staat).
     
  3. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    #3 mam1991, 10 apr 2019
    Laatst bewerkt: 10 apr 2019
    Als er wat anders naar onze zin te koop staat ja, anders niet.

    Harde eis is dat de woning in zelfde dorp moet staan.
     
  4. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Op ons huis is al 2 keer serieuze interesse geweest, terwijl het helemaal niet te koop staat. Maar nee, i ga niet weg, omdat iemand anders in mijn huis wil wonen ;)
     
  5. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.492
    13.946
    113
    Vrouw
    Wij krijgen ondertussen wekelijks briefjes in de brievenbus of we please ons huis willen verkopen (populairste straat in een zeer populaire nieuwbouwwijk). Ons huis is 7 jaar oud en de waarde is nu meer dan 300% van de oorspronkelijke koop prijs.
    Maar als wij al zouden willen verhuizen, dan zou ik wel groter willen gaan wonen en in de zelfde wijk willen blijven. Wij wonen namelijk prima naar ons zin en hebben vorig jaar nog 60 m2 erbij gebouwd. Tja, dan mag ik dus eerst een paar miljoen winnen in de loterij ofzo.
    Ik check dagelijks funda en zodra er iets groters en betaalbaar hier in de wijk staat, dan is mijn huis binnen een week verkocht. 4 huizen verderop was het 4 maanden geleden letterlijk gekkenwerk, ruzie tussen de bezichtigers en daar al meer dan een ton boven de vraagprijs tegen elkaar opbieden. :roflmao:
     
  6. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief


    Dit.

    Pracht verhaal dat ze mn huis mooi vinden. Dat vind ik ook.

    Ik zou het overwegen als ze het dubbele betalen van wat het ons gekost heeft. Maar dat zullen ze vast niet doen :p
     
  7. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Wanneer wij echt een goed bod zouden krijgen ben ik weg, heb de komende jaren geen verhuisplannen(woon hier pas 1 jaar) ofzo maar vind een ander ook wel leuk... ben totaal niet rotsvast ofzo.
     
  8. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    29 sep 2012
    4.746
    719
    113
    Nee, ik zou het niet verkopen.
    Woon met veel plezier, moet er niet aan denken weer opnieuw te beginnen en de kinderen weg te halen uit een fijne buurt
     
  9. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.178
    10.720
    113
    Ik vind verhuizen een vreselijk gedoe. Weet nog niet waar ik over anderhalf jaar werk. Dus tot die tijd ga ik helemaal nergens heen, ga niet twee keer in twee jaar verhuizen.
     
  10. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    In ons geval zeg ik meteen jaaa! Hebben het huis gekocht en wonen er sinds afgelopen september. Huis zelf is niets mis mee (vrijstaand, 4 slaapkamers, ruime badkamer en nog een extra kamer + een overdekt verwarmd zwembad) echter wij missen de buurt waar wij voorheen woonde en hadden daar al heel lang een jaren 30 herenhuis op het oog waar we verliefd op zijn. Door omstandigheden hoe het gelooen is dachten wij door een hypotheekadviseur dat wij het niet konden kopen. Achteraf toen wij net voor dit huis getekend hadden bleek dat het wel kon :(
    Gelukkig wilt de eigenaar van dat huis het alsnog aan ons verkopen :D Wij gaan in dit huis er nog zo aan verbouwen om winst te maken en zetten het begin volgend jaar te koop om dan ons droomhuis in onze favoriete omgeving te kopen.

    Bij mijn ouders was het ook dat mensen heel vaak aanbelde omdat ze het huis wilden kopen. Mijn ouders wonen er nog steeds en willen er niet weg.

    In jouw geval zou ik zeggen luister heel goed naar je gevoel wat je wilt doen. Geld maakt niet altijd gelukkig ;)
     
    Bailey07 vindt dit leuk.
  11. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Dat ligt echt aan wat ze bieden. Natuurlijk verkopen we het wel als het ver boven marktwaarde is en wij daardoor makkelijk het huis van onze dromen kunnen kopen. Maar ik weet niet echt hoeveel ze dan specifiek zouden moeten bieden... ik denk toch snel 150% van de huidige marktwaarde. En ik verwacht niet snel zo’n bod :D
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.191
    35.890
    113
    Zodra we de hypotheek eruit hebben zou ik accepteren. Al was het met 1000 euro winst.
     
  13. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.780
    7.367
    113
    Ik zou er niks mee doen. Wij zijn twee keer verhuisd maar alleen omdat we een ander huis hadden gekocht. Dat andere huis was beide keren de speld in de hooiberg. Het risico van ons huis verkopen en die speld niet vinden zou ik echt niet aan gaan nee.
     
  14. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.306
    17.209
    113
    Nee denk niet dat ik het zou accepteren. Ik wil niet weg uit het dorp en er komt erg weinig te koop met minimaal 4 slaapkamers. Laat staan als je dan ook nog uitzicht wil (al vrees ik dat er tegenover ons ook nog wel gebouwd gaat worden) èn niet teveel moeten klussen.

    Of ze moeten zoveel betalen dat we een huis aan de overkant kunnen laten bouwen :D
     
  15. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.810
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Zelfs niet als ze mij een miljoen boven de marktwaardeprijs zouden bieden. Dit is mijn droomhuis. In mijn droomwijk. Dé plek waar mijn kinderen mogen opgroeien.
     
    Rizzoli vindt dit leuk.
  16. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.083
    12.042
    113
    Als het je droomhuis is zou ik nooit weggaan. Ik hoop dat gevoel met het volgende huis te hebben.

    Ons huidige huis gaat binnen nu en een jaar de verkoop in, dus als nu iemand een mooi bod doet en hij heeft 1,5 jaar geduld, dan accepteer ik dat meteen!
     
  17. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Met een miljoen boven de marktwaarde zijn wij morgen weg :D Maar ik verwacht niet dat dit echt iemands droomhuis is, ik ben dolblij met ons huis hoor, maar het is geen droomhuis-niveau.
     
  18. Majo1983

    Majo1983 Fanatiek lid

    1 feb 2013
    3.690
    2.396
    113
    Vrouw
    Broek
    Ik zou het wel doen als we er financieel een leuk bedrag aan overhouden (>10.000 denk ik) en er wat anders leuks te koop staat.

    Maar ik hecht dan ook helemaal niet zo aan spullen of een plek. Mijn "droomhuis" bestaat niet of beter die zijn er in overvloed! Ik ben echt niet gebonden aan een huis of plek om mezelf gelukkig te voelen. En kan van meerdere huizen ons "droomhuis" maken!
     
  19. Annabel274

    Annabel274 Fanatiek lid

    19 jul 2012
    2.370
    109
    63
    Als het echt een goed bod is, en we krijgen de tijd om een ander huis aan te kopen, zou ik het zonder enige moeite verkopen
     
  20. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Ons huis is al bijna het dubbele waard wat het ons gekost heeft :D Niet dat wij zo'n bijzonder huis hebben (nou, voor een rijtjeshuis misschien wel), maar het is vooral de ligging: in een autoloze straat met groen recht voor de deur en een groot park als je de straat uitloopt. En dat voor een grote stad :D
     

Deel Deze Pagina