Leuk dit! Ik weet echt niet hoeveel we maandelijks uitgeven maar ik vermoed veels te veel. Doe 2x in de week grote boodschappen bij de supermarkt en haal vaak dingen tussendoor waar we zin in hebben. Vis haal ik op de markt, vlees, kip en andere producten bij de islamitische slager. En dan gaan we ook weleens eten buiten de deur met zn allen of lunchen en een koffie hier en koffie daar. Maar ik ben van plan het te gaan bijhouden. Heb net de grote boodschappen gedaan bij de Lidl en moet nog langs Ah want ik haal niet alles bij de Lidl maar bij de Ah haal ik een klein gedeelte, inclusief glutenvrije producten vanwege kind met een allergie. Bij de Lidl heb ik net €80 uitgegeven. Mijn man heeft boodschappen gedaan bij de islamitische slager en ga straks eens kijken hoeveel daar is uitgegeven.
Voor hoeveel personen is dit dan? Hoe vaak eet je per week vlees/vis, dat is namelijk ook best duur. Wij eten meestal 2 a 3 dagen achter elkaar vega(n) om vervolgens één vlees-/visdagje te hebben. Soms zelfs nog minder vaak vlees. Niet alleen vanwege de kosten, ook voor het milieu. Er zijn ook veel dingen die je zelf kan maken en dan goedkoper uitkomt dan kant en klaar gekocht. Bijvoorbeeld wasmiddel zelf maken; kost een paar cent per liter en je was wordt er prima mee schoon. Maar ik ben ook wel van het andere uiterste met dingen zelf maken en hergebruiken, bewaar zelfs nog de bananenschillen in de vriezer om er vegetarische nep-pulled chicken mee te maken haha. Glutenvrij is redelijk duur, maar toch valt het in Nederland nog mee heb ik het idee. In Tunesië zag ik een pak mix voor glutenvrij brood (1 kg, dus ik denk voor 2 broden), kostte gewoon 7 euro pfff.
Ja in Marokko schrok ik ook van de prijzen voor gv producten, absurd hoog. Vind het overigens hier in NL al prijzig. We zijn met zn vijven. We eten 2x pw vis en bijns dagelijks vlees, ikzelf eet het vlees vaak niet mee maar mijn man en kids zijn echte vleeseters. Als ik soep maak dan doe ik er bewust geen vlees in maar wel het bot voor de smaak. Ik maak geen wasmiddel en dat soort dingen maar ik koop zelden voorverpakte gesneden groenten of pakjes en kant en klare sauzen. Ik koop verse groenten en fruit en snijd alles zelf, qua kruiden gebruik ik alleen natuurlijke kruiden en sausjes maak ik zelf. Snoepen doen we weer wel, chocola en nootjes voor mij en Mn man en de kids eten chips, snoepjes, ijs op zn tijd. Frisdrank koop ik niet alleen pakjes drinken voor op school (1 pakje per kind per dag) en we drinken hier water of thee en koffie op zn tijd.
Leuk dat je er ook op gaat letten @Baby4 Juist omdat je er niet op let geef je waarschijnlijk teveel uit. (Nou ja wat is teveel.. maar je snapt me wel) daarom ben ik er ook op gaan letten. Ik had ook geen idee wat ik uitgaf! Wat heeft je man nog uitgegeven? En hebben jullie een budget? Vanaf nu dan bedoel ik? Ik heb weer 10 euro uitgegeven aan TGTG en dit was de buit: Tapas hapjes: - Mosselen - Garnalen in Aioli 2x - Cervelaat - Fuet met Parmezaanse kaas - Geitenkaas bolletjes - Paprika met roomkaas (weggegeven) Toetjes : - 2x Campina Aardbeien vla - 2x Campina Stracciatella vla - 1x Zuivelhoeve Appel Kaneel Yoghurt - 1x Zuivelhoeve Aardbei Yoghurt - 1x Breaker Framboos Granaatappel Vlees: - 2x kipburgers - 2x kiphaasjes Groente: - 2x Gesneden andijvie - 1x Wokgroenten courgette, paprika en spinazie. Kaas : 2x Mozzarella 2x Peccorino kaas (1x weggeven) Deze week heb ik uitgegeven : 62.20 zwaar binnen het budget dus. Hier zat trouwens wel 48 rollen wc papier bij, keukenrol, tape (om pakketjes in te pakken) aardbeien, bananen, sla, hondenbrokjes, tomaten dat was het ongeveer. - Morgen eten we andijvie met kipburgers. - Dinsdag eet ik bij mijn ouders. Voor de rest van de week moet ik nog even kijken.
Leuk topic dit. Wij beginnen komende maand aan dubbele lasten omdat we een nieuwbouw huis gekocht hebben. Dus moeten een beetje rustig aan gaan doen. We geven nu ongeveer 100 euro per week uit aan boodschappen. Dit wil ik graag iets minder maar vooral alle overige dingen wil ik verminderen. Even snel naar de action enzo en zo weer 15 euro verder. Heb al een leuke tip van hier. Morgen een tgtg bij een bakker gekocht. Ben heel erg benieuwd wat erin zit en of dat bevalt. Supermarkten hier in de buurt doen helaas niet mee heb ik al gezien. En 20 km rijden vind ik dan ook weer overdreven.
Ja Action tikt altijd zo aan he, en achteraf heb je meestal wat overbodige dingen. (Ik dan haha) TGTG is fantastisch. Het gaat mij niet eens om het "besparen" maar ik vind het gewoon ongelooflijk dat het anders gewoon wordt weggegooid, in de prullenbak!!! Vooral vlees en vis bijv (waar een dier voor heeft "geleden") kan ik echt niet geloven. Wij hebben alleen een supermarkt die mee doet, die zit bij mijn schoonouders om de hoek. Hun pikken 2x per week een tasje voor ons op als ons zoontje bij hun is. Mijn zoontje is helemaal verknocht aan het open maken van een tasje en kijken wat er in zit. Maar 20km had ik er denk ook niet voor gereden hoor, dan belast je het milieu als nog. (Ipv dat je het milieu juist helpt)
@Prettykitty Ja erg he. Of je hebt veel te veel voorraad. Ik doe het ook om te kijken of ik er een bijdrage aan het milieu mee kan doen. Want het is inderdaad zo makkelijk weggegooid. Dit kan ik op de fiets halen. Wat leuk dat je zoontje het zo graag uitpakt. Super handig dat je schoonouders het op halen voor je.
Ja het begint al als hij naar de winkel rent met mijn schoonouders, dan roept hij haas haas haas (haast dus) dan wilt hij helpen de tasjes te tillen naar de auto, en als hij dan thuis komt pakt hij de tasjes uit. En hij helpt ook nog mee met het naar de koelkast brengen haha, hij vind het echt geweldig. Oh, en meestal zet hij zijn tanden wel in een stuk kaas ofzo als dat erbij zit! Ja ik vind het bijdrage aan het milieu ook erg belangrijk. Ik vind voedsel verspilling sowieso erg, en vooral vlees en vis etc. @Riverdale87 Je kunt de Too Good To Go app installeren en kijken of er wat in je woonplaats is wat mee doet. De tasjes zijn wel een verrassing, dus je weet nooit wat erin zit. Hij kan ook tegenvallen.
Mag ik ook meeschrijven? Wij moeten flink besparen, ik ga mijn baan verliezen ben al wel druk aan het solliciteren, maar ja ik weet niet hoe snel ik weer een baan heb. Doel is nu €300,- per maand. Luiers draagt dochter in de nacht nog, al wil ze ook regrregelm wasbaar aan. Zoon draagt als hij een hele dag bij de opvang is wegwerp. Tot nu toe €68,- uitgegeven. In principe kunnen we tot zondag met de boodschappen doen. We eten deze week. - Maandag; Bami met omelet, eieren komen van eigen kippen. - Dinsdag; Pasta, saus uit de vriezer, hier zit heel veel restgroente in. Zo bewaar ik de stonken van broccoli. - Woensdag; Chinese kool met champignons, rijst en filetlapjes (TGTG) - Donderdag; Preischotel met gehakt van Drents Landschap. - Vrijdag; Of restjes of iets met kip. - Zaterdag; zijn we weg - Zondag; eten bij schoonouders
Jeetje lekker veel zeg voor een tientje. Ik ken dat concept niet, ga straks eens kijken of er wat in mijn buurt te vinden is. Mijn man heeft €60 uitgegeven bij de slager. Ben net naar de jumbo geweest en heb glutenvrije producten gehaald, het minimale haha, €5 Zit nu al op €145 sinds afgelopen zaterdag.
Wij hadden voor 4€ 3 broden, 2 zoete broodjes en een zak met croissantjes en harde broodjes. Leuk concept. Zat alleen een witbrood bij. Normaal eten we dat niet. Iemand een idee of ik er nog iets anders mee kan maken? Morgen even naar de Lidl en woensdag de boodschappen ophalen dan weet ik ons weekbudget.
Hier vandaag eens goedkoop boodschappen gedaan. 3 pizza’s voor €5. Ik pizza, vriend een maaltijdsalade €3. Nog 2 over. Daarnaast 2e zak groente halve prijs. Dus nu voor 2,80 een zak Chinese wokgroente (met rijst, gebakken ei en gebakkenuitjes) en Italiaanse groente (pasta, zelf gemaakte saus). Weer 2 makkelijke (en gezonde) maaltijden Had nog wat andere dingen gekocht. Was zo’n €28 euro kwijt voor een dag of 3-4. Vorige week wel duurder geworden, wasmiddel en vaatwastabletten waren op. En volgens mij nog wat meer dingen. Maar dit houdt het in balans
Goed door roosteren, verpulveren en gebruiken door gehakt ipv paneermeel. Ik heb net voor het eerst een tgtg van de bakker besteld. Het is hier gewoon binnen enkele minuten uitverkocht .
Ja leuk he! Ik hoop dat er bij jou in de buurt ook wat leuke winkels mee doen. Het concept is inderdaad super. Echt heel fijn dat je met zijn alle toch iets kunt doen tegen voedselverspilling! 145 euro is een aardig bedrag, maar misschien doe je er nog wel een week mee. Dan valt het weer mee, want jullie zijn met ik gok 5 personen? En je hebt eigenlijk gewoon normaal geld te besteden toch, dus dan is het toch al knap dat je er op let en op die manier kan besparen. Bewustwording vind ik ook al heel wat waard, en over een tijdje is het misschien ook wat makkelijker om te besparen als in dan weet je welke producten waar het goedkoopste zijn, en wordt het op een gegeven moment ook een beetje een sport om geld te besparen. @Leolove Witbrood : Je kunt sandwiches maken, je kan ook een soort pizza er van maken, even roosteren en dan beleggen en even in de oven. Wentelteefjes? Broodpudding! Oh of croutons kan ook nog. @Zonnestralen Omg dat is wel gigantisch snel!!! Dan moet je gewoon echt klaarzitten. Ben benieuwd naar de inhoud, als dat zo snel gaat. Ik vind het tasje uitpakken trouwens ook nog eens leuk . Dus je hebt ook nog een beetje "fun" haha.
Natuurlijk mag je mee schrijven! Hartstikke leuk juist. Wat een super goeie zeg, van de pastasaus met restgroenten. Briljant! Wel jammer dat je je baan gaat verliezen. Ik hoop dat je snel weer een hele leuke nieuwe baan zult vinden. Leuk dat je ook aan TGTG doet.
Chill, dan heb je al 3 dagen avondeten. Ik vind pizza van de supermarkt helaas niet meer zo lekker. Wij maken ze altijd zelf, of met een hele goede korting bestel ik bij Domino's. (De volle mep betalen doe ik bijna nooit, dan ga ik liever naar de snackbar waar ze de allerlekkerste shoarmarollen hebben van de hele wereld) Ik koop wasmiddel altijd in de aanbieding. Ik heb enorm veel, dus hoef echt jaren niet te kopen. Maar mocht je een goede aanbieding zien, misschien een idee om iets extra's mee te nemen zodat je optimaal kan profiteren? En dus niet meer de volle mep hoeft te betalen mocht je weer eens wasmiddel nodig hebben.
Zo ik heb de boodschappen bij AH voor donderdag alweer besteld. Had weer gratis bezorging! 50.87 euro, maar er komt deze week nog 10 euro bij voor TGTG. En ik gok nog 20 a 25 euro Aldi, Lidl en Dekamarkt samen. Maar dan hoef ik volgende week bijna niets te kopen, of een pak flesvoeding en brood na gok ik.