naam verteld aan zussen, andere naam kiezen?

Discussion in 'Babynamen' started by Loetje88, Jun 3, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Summerbelle

    Summerbelle Niet meer actief

    Past prima hoor! Leuk juist.

    Je hoopt altijd dat iedereen “jouw naam “ mooi vindt, maar ieder heeft zijn eigen smaak. En na een tijdje zullen ze wel gewend zijn aan de naam.
     
    Loetje88 likes this.
  2. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    Jun 29, 2008
    5,767
    423
    83
    Female
    Zuid-Holland
    Naam kiezen die jij en je man mooi vinden, niet die een ander mooi vindt...
     
    Loetje88 likes this.
  3. Prettykitty

    Prettykitty Fanatiek lid

    Dec 22, 2016
    4,775
    3,125
    113
    Female
    Past hartstikke goed.

    Wij hadden de naam ook aan ouders en broers verteld voordat onze zoon geboren werd.

    Geen seconde spijt van gehad. :D

    Mijn schoonvader zei in het begin oh aparte naam. Nou van mij part had hij het de lelijkste naam op aarde gevonden, boeiend. Als ik (en mijn vriend) het maar leuk vinden. :D
     
    Loetje88 likes this.
  4. Visje79

    Visje79 VIP lid

    Jan 9, 2019
    5,029
    5,935
    113
    Female
    Ik vind L.ieke echt een hele leuke naam! Gewoon doen. Wel jammer dat mensen de naam nu weten idd, maar niks aan te doen, gewoon je gevoel volgen. Ik ‘moest’ vernoemen (al 6 generaties traditie in fam van man, wie ben ik om dat te doorbreken :|) vond het ook helemaal niet zo leuk dat daardoor iedereen de naam al wist. Nu super blij met de naam, leuke naam die echt bij mijn zoon past en ken verder geen kinderen die zo heten.
     
    Loetje88 likes this.
  5. Summerbelle

    Summerbelle Niet meer actief

    Heb je wel vernoemd?

    Mijn moeder, mijn zusje en de broer van mijn man wisten bij al onze kinderen de naam. Deze zwangerschap zelfs hele gesprekken over welke naam. We gaan onze dochter R h u n e noemen. Moest iedereen ook eerst aan wennen maar nu vinden ze het ook leuk. En velen zullen t vast raar vinden. Pech voor hun
     
    hummeltje5 likes this.
  6. Suuzan

    Suuzan Fanatiek lid

    Dec 21, 2013
    1,805
    655
    113
    Ik moet bijna bij elke baby wennen aan een naam:) Het is jullie naam en jullie smaak. Dus ik zou het lekker zo laten.
     
    Loetje88 likes this.
  7. MaritS

    MaritS Actief lid

    Dec 5, 2015
    469
    398
    63
    Hm ja meningen verschillen altijd. Ik vind het een super leuke naam die ook heel goed bij de andere namen past.
     
    Loetje88 likes this.
  8. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,659
    22,108
    113
    Mijn zus was ook boos dat ik de naam van haar zoon niet mooi vond :rolleyes: tsja, wat moet je dan? Ik ga daar echt niet om liegen ofzo... Daarbij werd ik erom gevraagd, niet dat ik er zelf mee kwam. Dat was overigens wel ná de bevalling.

    Ik vind het geen vreemde naam en ook niet tussen de namen van je zonen hoor! Gewoon doen als het dé naam is voor jullie!
     
    Loetje88 likes this.
  9. Visje79

    Visje79 VIP lid

    Jan 9, 2019
    5,029
    5,935
    113
    Female
    :(
    Ja daarom, pech hoor! Mooie naam, bijzonder, zonder gek te zijn. Ik heb vernoemd. Was in begin niet blij met de naam, hoopte nog even op een meisje Haha. (Het geldt alleen voor jongens) nu heet hij hetzelfde als opa, P a u l. Ik ken verder geen baby’s die zo heten en vind het nu helemaal leuk. Alleen jammer dat mijn directe collega ook zo heet, moest ik toch vaak wel even uitleggen hahaha. De verkleining -tje die oma bezigt vind ik wat minder :confused::|
     
    Summerbelle likes this.
  10. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    Dec 30, 2017
    14,391
    28,705
    113
    Waarom niet? Als het kind al Jantje heet dan weet toch je haar met jouw mening een vervelend gevoel gaat geven? Waarom dan niet gewoon zeggen: "Ja, leuke naam hoor zus!" Lekker boeiend dat je de naam niet echt leuk vindt.
     
    ellessinia, EdN and Flamingooo like this.
  11. Tassie74

    Tassie74 Fanatiek lid

    May 23, 2011
    3,335
    692
    113
    Utrecht
    Ik vind het juist een hele mooie naam, onze dochter heet ook zo.
    Ik vind het vrolijk/lief klinken door de "ie" in de naam.
    En het past prima bij de andere namen!
     
    Loetje88 likes this.
  12. Spikkeltje

    Spikkeltje Fanatiek lid

    Aug 17, 2014
    1,245
    413
    83
    Female
    Bij mijn Iieve zoontje en dito man
    Ik vind het een leuke naam en goed passend bij de andere namen!
     
    Loetje88 likes this.
  13. Wizzy5

    Wizzy5 Bekend lid

    Mar 27, 2019
    803
    957
    93
    Female
    Super leuke namen. Je weet in ieder geval dat zij die naam niet zullen pikken:D.
    Ik zou absoluut niet om hun mening de naam aanpassen. Ze wennen er heus wel aan. Ik persoonlijk vind het super leuk in het rijtje staan.
    Dit is jullie kindje en jullie beslissen. Er is altijd wel iemand die de naam niet mooi vind....je kunt niet blijven veranderen ....
     
    Loetje88 likes this.
  14. Alles1voor1de1kids

    Alles1voor1de1kids Niet meer actief

    Prachtige naam en past, wat mij betreft prima bij de andere 2 namen.
    Wanneer het voor jullie de naam is, gewoon doen. Ze wennen er wel aan.
     
    Loetje88 likes this.
  15. nneah

    nneah Fanatiek lid

    Dec 19, 2013
    1,091
    567
    113
    Female
    Eerst en vooral: die namen passen echt prima samen en er is helemaal niks raar aan L.ieke.

    Ten tweede: had je expliciet naar hun mening gevraagd? Zo niet vind ik het eigenlijk wel een klein beetje asociaal om de naam op deze manier te "verpesten" voor jullie. Het is een eer dat ze het überhaupt al mochten weten, daar hoor je imo gewoon blij mee te zijn. Vind dat je dat ook best mag aangeven én dat je zeker geen andere naam moet kiezen omdat zij er zo op reageren.
     
    Loetje88 likes this.
  16. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,659
    22,108
    113
    Omdat ik uit principe niet lieg. Niet omdat ik het per se nodig vind dat iedereen weet wat ik ergens van vind (zoals ik zei: ik werd erom gevraagd en kwam er niet zelf mee). Ik kan het ook netjes verwoorden ('het is nou niet iets waar ik zelf voor zou kiezen...') en zei echt niet dat ik zijn naam spuuglelijk vond ofzo. Andersom is dat trouwens net zo hoor en dat vind ik prima. Waarom zou ik het erg moeten vinden als iemand de namen van mijn kinderen niet mooi vindt?
    En nee, ik had van tevoren geen idee dat ik haar een vervelend gevoel gaf. Want dan zou ze het niet hebben gevraagd (waar je in principe zowel 'ja' als 'nee' op kan verwachten) lijkt mij.
     
    hummeltje5 likes this.
  17. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,659
    22,108
    113
    Ik moet er overigens wel bij zeggen dat ik ook echt niet kán liegen, ook als ik het zou willen.
     
  18. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,626
    13,850
    113
    Female
    Noord- Holland
    Echt een praaaaaaaaaaaaachtige naam!!
    Als wij niet zulke liefhebbers van franse namen waren geweest was dit echt een hele goede kanshebber hier :)
    Tis denk ik ook niet voor niets dat onze dochter een aantal letters uit deze naam heeft, zo mooi vind ik m :)
     
  19. Summerbelle

    Summerbelle Niet meer actief

    Ik heb de naam ook dankzij jou. Zag m in een post voorbij komen en vond m meteen mooi. Nu wel met h omdat mijn jongens ook beiden een h hebben en t zo iets meer ‘ meisjes’ is (vind ik).
     
  20. Viviennee

    Viviennee VIP lid

    Mar 31, 2016
    5,581
    3,734
    113
    Amsterdam
    Iedereen vond mijn L ook stom, mede door het liedje. Maar sinds ze er is, is ze gewoon L.
     
    Loetje88 likes this.

Share This Page