Hier is de markt ook duur helaas. Als ik naar onszelf kijk ben ik iig per week 12 euro kwijt bij de kaasboer en 15 euro bij de bakker. Dan per week zo een 10 euro aan broodbeleg. Zit ik al aan 37 euro. Minimaal 20 a 25 euro aan fruit maakt 57 euro. We willen inderdaad niet iedere week alleen maar appels en bananen maar eten ook graag aardbeien, frambozen, bramen, watermoeloen, kersen. necatarines. Dat tikt aan. Daar moeten alle normale dagelijkse boodschappen dus nog bij. Per week hebben we ongeveer 10 euro frisdrank en 1 zak chips. We gebruiken hier heel erg veel zuivel, dat tikt aan en ik vind vlees ook echt duur. Onder de 200 per week lukt me gewoon niet
Ik probeer uit te komen met €50 per week wat betreft boodschappen. Shampoo, tandpasta, douchegel, keukenrol en toiletpapier zitten hierbij in. In verband met aanbiedingen waar ik op let ben ik soms een week wat duurder uit en een andere keer wat minder maar gemiddeld probeer ik toch wel rond de €50 te zitten. Mijn zoontje is ruim 5 en eet even veel als ik, soms zelfs wat meer (geen idee waar hij het allemaal laat haha, het is een heel actief kind dat wel). Budget is voor ons tweeën. We eten heel gevarieerd (al zeg ik het zelf) en ik let constant op de aanbiedingen en koop ook dingen met bv de 35% stickers erop van de AH. Iets weggooien van eten doen we nagenoeg nooit. Als we restjes hebben worden die een andere dag gewoon opgegeten, eventueel met nog een verse aanvulling zodat het weer een volwaardige maaltijd is.
Wij hebben een heerlijke markt voor groente en fruit, dus kunnen goedkoop luxe dingen halen. Voorbeelden uit dit topic: Watermeloen is nu zo'n 1,50 per kilo (rond 5-6 euro voor een grote halve), aardbeien rond 1,50 per pond, bosbessen vind je vaak voor zo'n 3 euro per pond of soms een klein teiltje voor een euro, mango's 2 of 3 voor een euro of 3 euro voor een doos, goede avocado's typisch 3 voor een euro, Cherrytomaatjes of snoeptomaatjes 2 euro per kilo, paprika 75 cent per kilo, courgette 1,50 per kilo, sperzieboontjes 1,50 voor meer dan een pond, enzovoorts. Als je geluk hebt kan je een kilo haricots of asperges voor een euro halen. Dus wij eten veel en luxe groente en fruit voor een prikkie Voor een groot deel zijn het afgekeurde producten voor de supermarkt, dus te groot, te klein, te krom, te scheef, met een plekje... of gewoon restpartijen. Soms zit er iets slechts tussen, maar daar kan ik mee leven.
ik ben ook eens gaan kijken nav je topic... sinds 24 mei heb ik 400 euro uitgegeven aan: tanken, boodschappen, kruidvat 1x kapper 15 euro en 1x bingo a 25 euro. schrik me rot.... dat is in 5 dagen tijd.
Wow! Allemaal zulke lekkere dingen ook. Wat een geweldige prijzen, en scheef, of met een plekje zou mij echt niets uit maken. Heerlijk zeg.
Het is ook maar wat je belangrijk vindt natuurlijk. Wij kopen brood gewoon bij de supermarkt. Kost voor een week 6 euro, ipv jouw 15. Ik ga nooit naar een kaasboer, ook gewoon uit de supermarkt. En frisdrank 10 euro per week vind ik best veel. Zuivel is niet zoveel nodig, evenals vlees. Wij redden het met 3 en een kat voor hooguit 90 per week, incl verzorgingsproducten. Maar joh, als je het hebt en je geniet ervan, dan geen probleem toch?
Nou idd, als ik t geld had ging ik ook naar de kaasboer Haha. Markt is bij ons ook duur, en net op mijn werkdag. Ik doe wekelijkse boodschappen bij de Ah, via de app. Zo kan ik goed zien wat iets kost en hou dat een beetje bij.
Dit! Maar leven is hier inderdaad wel veel duurder. We hebben soms wel weken dat we met z'n 4en gerust op 800 per week uitkomen. Daar schrik ik soms wel van, maar we kopen geen buitensporig dure dingen ofzo. Vooral fruit is zo duur. Enige onzinnige uitgave die ik zou kunnen minderen zijn de veel te dure koffies to go. Denk dat we in NL tussen de 300 en 400 per week kwijt waren aan boodschappen en paar keer per week broodje en koffie of gebakje ofzo buiten de deur.
Woon je toevallig in Flevoland? Ik kom als het goed is straks weer om in de frambozen, je mag komen plukken. Aardbeien zijn al verzegt.
Ik toevallig wel Mijn kinderen houden ook erg van het duurdere fruit en dan koop ik het nog graag bio ook. Aardbeien, blauwe bessen, frambozen, bramen. De oudste is dol op mango. En laat ik eerlijk zijn....ik eet ook liever dat dan een appel Maar duur is het zeker! Maar koop 10 x liever dat dan zakken chips.
Ik ben blond, niet achterlijk. Ik begrijp wel hoe mensen aan dat bedrag komen, ik vind het alleen wél onbegrijpelijk dát mensen aan zo'n bedrag komen per week aan boodschappen. En (sorry TS) vervolgens hier gaan vragen hoe dat minder kan....Dat kun je zelf toch wel een beetje bedenken, lijkt me.
Ik vind de blauwe bessen de laatste weken juist niet duur (2,49 per 500 gram bij Aldi) Snoeptomaatje idem dito, die zijn toch niet zo duur? Ik let juist op de (seizoens) aanbiedingen, dat scheelt heel veel.
Ja hoor, dat kan ik zelf wel bedenken, dus misschien heb ik het verkeerd omschreven. Maar wilde gewoon beetje sparren.. snap ook niet waarom er altijd zo’n toontje moet zijn wanneer iemand een topic plaatst? Maar ga je gang hoor.
Hier ben ik een tijdje in de gaten gaan houden wat ik aan boodschappen doe. Iedere week voor 60/70 euro aan boodschappen dit is vlees, bepaalde groente melk en houdbare producten. Wasmiddelen als ze in de aanbieding zijn groot in slaan. En dan kan ik weer 2/3 maand vooruit ermee. Die heb ik niet mee geteld. Voor 2 volwassenen 1 peuter. Brood haal ik bij de bakker precies genoeg om er 2 weken mee te doen. Kost me 13 euro als ik me niet vergist. Zijn wel halfjes bruin Fruit en bepaalde groentes haal ik hier bij de fruitboer. Komt van hun eigen kassen en land. En kost me 10/11 euro in de week. En dan heb ik niet alleen appels bananen maar ook 2de soort frambozen aardbeien kiwi’s en bloemkool, bonen komkommer. Ligt er maar net aan waar ik zin in heb. En kan kiezen hoef geen kilo aan dingen maar kan zeggen 2 appels 4 bananen en noem maar op dat scheelt een hoop geld. Kom op ongeveer tussen de 90/100 in de week. Zit tanken kattenvoer en luiers niet bij in. Tanken om de 6/7 weken a 80,- Kattenvoer en grit 1x in de maand 30,- Luiers 1x in de maand 26,-. Misschien is kijken of je in de buurt een fruitteler heb met een winkeltje dat scheelt zoveel geld. Fruit is zo belachelijk duur. Waar ik in de winkel een bakje frambozen kost volgens mij 3 euro. Ik heb 2 volle bakjes 2de soort voor 0,75 voor 1 bakje. Dat zijn de frambozen die niet naar de veiling gaan noem ze altijd de mislukkelingen.
Mag je vragen waarom je er voor kiest om wegwerp flesjes te kopen? Geen veroordeling maar ik vraag mij af waarom mensen dat doen. Ik zelf heb heel wat Doppers in de kast staan en mijn kinderen en ik zelf hebben altijd ‘gewoon’ zo’n flesje water mee. Ik zelf vind het zonde van het geld, het plastic én van alle suikers om halve liter flesjes drinken te pakken.
Hangt er misschien vanaf hoe vaak je kind al zo een dure Dopper is kwijtgeraakt op school? Ik ben in ieder geval overgestapt op goedkopere waterflessen BPA vrij. De oudste krijgt dan zo een fles water mee met schijfjes citroen, munt of fruit erin. Denk de jongste na de zomervakantie ook als hij naar school gaat. Hij drinkt nu bij de PSZ ook water bij zijn fruit. En voor bij de overblijf, 2 x per week, krijgt de oudste wel een pakje van iets mee. Ene keer Alpro drink andere keer appelsap. Ben het wel helemaal met je eens dat men wat meer op mag letten op het plastic gebruik. Geen/weinig plastic gebruiken is vele malen beter dan het bij bergen gebruiken en 'netjes recyclen'.
Je vroeg het niet aan mij maar ik kan wel voor mezelf antwoord op deze vraag geven. Zelf vind ik kraanwater niet lekker als er niet iets citroen/fruit doorheen gaat. (spa trouwens ook niet). Mijn man en zoon zijn gemaks drinkers. Die drinken goed water omdat ze koude flesjes kunnen pakken en niet hoeven na te vullen weer terug koel hoeven te zetten enz. Als ik voor hun geen flesjes water koop dan pakken ze ipv water dus een pakje sap of blikje fris (puur lui en gemak). Ik vind het belangrijk dat ze water drinken dus kies voor de wegwerpflesjes. Een vraag aan jou over die suiker? Er word toch geen suiker toegevoegt aan flesjes water?
Zo stond ik deze week ook voor de kassa en schaamde me rot. Zaterdag vieren we een verjaardag. Er komt ongeveer 30 man en ze blijven allemaal eten. pakken sap, blikjes prik, bier, jilz, friet, frikandellen, 5 kilo vlees (maak een indisch buffet met nasi goring, balletjes, stoofvlees en babi ketjap) chips, kroepoek, snoepjes voor de kinderen etc. Vreselijk wat een blikken je dan krijgt van de mensen om je heen. Was met alle ingredienten voor de taarten en het eten ook nog eens ruim 200 euro kwijt. Echt een kar vol met ongezonde dingen. Juist omdat ik alle fruit en groentes op de markt haal. Dat is hier reuze goedkoop. Meloenen 2 voor een euro. Watermeloen 3 euro voor een hele. Druiven twee bakjes twee euro, aardbeien 3 voor 6 en je kan ze zo twee weken bewaren. Appels 4 euro voor 4 kilo en ga zo maar door.