Verhuizen of niet?

Discussie in 'De lounge' gestart door Bloem2310, 22 jun 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lappies

    Lappies Actief lid

    21 aug 2018
    278
    167
    43
    Ik sluit me hierbij aan. Ik heb zelf in een grote stad op de vrije school gezeten en hoe leuk dat ook was, ik ben na een paar klassen toch op een basisschool in het dorp gegaan. Mn moeder was het heen en weer rijden naar vriendjes voor spelen na schooltijd/klassenfeestjes etc wel zat en ik had in t dorp weinig kinderen om mee te spelen. Ik vond het alleen maar fijn, eindelijk veel vriendjes in de buurt waar ik ook ‘even’ langs kon gaan.

    Als je geen auto hebt zul je dus voor speelafspraakjes met het ov moeten, dat lijkt me ook niet praktisch.
     
    Gewooniemand, dreumesje en DQueen vinden dit leuk.
  2. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.637
    5.664
    113
    Aboluut een nog go. Straks met spelen ook super onhandig. Jouw dochter kan dan eigenlijk al niet bij een ander spelen want je moet haar daar weer ophalen en mischien is dat niet met de trein te bereizen. Nee een te groot gedoe zou het voor mij zijn.
     
  3. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Dit idd.
     
  4. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    6 aug 2016
    2.769
    2.185
    113
    Gezien jullie antwoorden zal ik er toch nog even over nadenken. Ik kijk er zo naar uit om een eigen huisje te hebben en dit lijkt verder ideaal. Maar ik wil mijn dochter niet van die school halen...
     
  5. Roos12

    Roos12 Fanatiek lid

    4 jan 2015
    1.725
    809
    113
    Nee, ik zou het niet doen.
    Onhandig ook met speelafspraakjes trouwens.
     
  6. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.637
    5.664
    113
    Begrijpelijk maar dan maak je juist verkeerde keuzes. Het komt vanzelf op je pad :)
     
  7. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.542
    3.057
    113
    Ligt er aan hoe snel je een rijbewijs en auto kan hebben
     
  8. Taiga

    Taiga Fanatiek lid

    28 apr 2019
    1.423
    2.211
    113
    Ohnee dat zou ik er echt niet voor over hebben! Ik vind een basisschool hier in de wijk echt zo fijn! Vriendschappen zijn zo ook makkelijk gemaakt.
    Een auto, ja dat kan. Maar met de trein? No way! Lekker straks als ze gaan staken, blaadjes op de rails noem maar op.
     
  9. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.830
    3.625
    113
    Ik zou dat ook echt niet doen, iedere dag met de trein voor de basisschool, met alle OV-problemen van dien. Ook echt geen doen met speelafspraken, je moet haar dan altijd met de trein ophalen en het is maar de vraag of dat altijd kan en vriendjes bij jullie thuis laten spelen is ook een lastig verhaal, ik zou een onderbouwkind iig niet mee laten gaan met de trein naar een andere woonplaats.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  10. DQueen

    DQueen Niet meer actief

    Dit inderdaad. Ik zou mijn kleuter niet meegeven voor een speelafspraakje als hij/zij met de trein naar een andere woonplaats moet daarvoor. En op die leeftijd vinden de kinderen de speelafspraakjes best belangrijk om een vriendjeskring te creeeren en dan valt je dochter er net buiten omdat dat vaak niet kan. In de buurt in de andere woonplaats zal het contact maken met kinderen ook lastiger voor haar zijn als de buurtkinderen allemaal wel samen op een school in de buurt zitten en dan valt ze op beide plaatsen er qua vriendjes/vriendinnetjes maken een beetje buiten de groep. Ik zou dat persoonlijk best zielig vinden.
    Is het deze school waar je je dochter perse op wilt laten of gaat het om de vrije school? Want als ze nu nog op de psz zit dan maakt ze op een nieuwe school bij de kleuters zo weer nieuwe vriendjes, daar stromen het hele jaar door kinderen in dus binnen een maand of 2 is ze al niet meer "het nieuwe kindje".
     
  11. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.194
    16.528
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik zou dit nooit doen. Ik zou een andere woning nemen of zoeken naar een andere school.
     
  12. Peppabig

    Peppabig Bekend lid

    29 jun 2016
    528
    282
    63
    Hier op de vrije school komen kinderen van heel veel plaatsen in de omgeving naar die school. (In het oosten)
    Dus wat dat betreft zou het niet echt een probleem zijn.

    Ik zelf zou het niet zo fijn en handig vinden maar dat is jouw keus.
    Is het echt niet mogelijk om een woning in de plaats van de school te krijgen?
     
  13. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    29 sep 2012
    4.746
    719
    113
    Zou het niet doen. Vind de afstand kop zich geen probleem, maar wel om telkens met de trein te moeten. Daarbij dan ook nog mogelijke vertraging of uitval van treinen...tja, ze moet toch naar school.
    En inderdaad het spelen bij anderen. Of andere school zoeken of blijven kijken voor woning dichterbij deze school
     
  14. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Ik zou het ook niet doen. Vindt het persoonlijk te ver en moet er niet aan denken om steeds met de trein te moeten.
    Vooral met speelafspraakjes is het niet handig.
    Ik zou dus wachten tot er een huis vrij komt.

    Maar.... Je Zegt dat je op zoek bent naar een eigen plek omdat je samen met je moeder woont. Maar dit was toch jouw huis en je moeder woonde toch bij jou in omdat zij ging woonruimte meer had?
    Zo ja, dan moeder een ander plekje laten zoeken...
     
    Jetje1 vindt dit leuk.
  15. Zwero

    Zwero Actief lid

    12 feb 2019
    476
    257
    63
    Wij kiezen er ook voor om mijn zoontje voor nu even verder weg op school te doen. Ongeveer 25 min met auto, uur van deur tot deur met Ov. Ik zie er wel tegen op maar wij verhuizen ongeveer over twee jaar in die beurt dus vind ik het te overzien! Ik heb wel een auto! Als ik wist dat voor langere tijd zou zijn, zou ik het ook niet doen!
     
  16. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    TS kan jouw moeder niet in dat huisje gaan wonen dat jij op het oog hebt?
     
  17. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    6 aug 2016
    2.769
    2.185
    113
    Wij wonen nu 20 min reizen met de trein van haar school af, dus het zou nog minder praktisch zijn om hier te blijven. (hier zijn enkel christelijke scholen en dat heeft ook zeker niet mijn voorkeur)
    Mijn moeder neemt dit huis over en ik zoek in de plaats waar dochter op school zit een woning.
     
  18. Chai

    Chai Actief lid

    16 okt 2017
    395
    140
    43
    Vrouw
    Wij wonen nu in een hele drukke stad, waarbij wij alleen echt in een buitenbuurt een huis konden betalen. Nu gaan we verhuizen uit de stad overigens maar daat gaat mijn verhaal niet over :p

    Wij hebben bewust gekozen voor een kinderdagverblijf voor onze kids die 15m rijden is met de auto. De basisschool van mijn oudste is daar ook om de hoek. In de buurt waar we nu wonen is het gewoon echt niet te doen (vandaar dat we ook verhuizen), dus ik heb die 15m er wel voor over, geen twijfel. Met vriendjes etc hebben we nooit last gehad, ik moet alleen altijd wat langer reizen. Niemand verder vind het een probleem ook.

    De trein is wel een ander verhaal vind ik, want die is niet zo betrouwbaar. Dus ik zou kijken nar opties voor een g oedkope auto of elektrische fiets of bakfiets! Dat is ook echt ideaal en gaan we ook doen. Zodra we verhuisd zijn breng ik de kids ook naar de creche en school bij ons in de buurt en fiets ik daarna naar mijn werk 30-40m.
     
  19. Chai

    Chai Actief lid

    16 okt 2017
    395
    140
    43
    Vrouw
    Heb je gekeken naar andere reismogelijkheden?
     
  20. Taiga

    Taiga Fanatiek lid

    28 apr 2019
    1.423
    2.211
    113
    Is een autootje aanschaffen geen optie of heb je geen rijbewijs?
     

Deel Deze Pagina