Belasting aftrekpost medische onkosten

Discussie in 'De lounge' gestart door 1981Mama, 26 jun 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Ladies,

    Ik vroeg me af hoe het precies zit met medische aftrekposten.

    Als ik Zelf een goedgekeurd medisch device koop dan mag ik dat aftrekken (dat doen velen met mij), denk aan glucosesensoren of misschien iets van een hoortoestel, ingewikkelde braces, beugels(?), steunkousen etc.

    Maar waar ligt de grens? Moet je dokter het voorschrijven, moet het een algemeen geaccepteerd ding zijn (rolstoel bijv?).

    Of mogen het ook andere dingen zijn? Ik heb in Amerika iets gekocht wat zeker voor mijn chronische aandoening mijn gezondheid ten goede komt, en het is ook specifiek bedoeld voor mijn aandoening. Mag je dat dan ook aftrekken?

    En hoe ver gaat het. Om het medische device uit Amerika aan te sturen heb ik een iPhone nodig. En een developers account bij apple ($99).

    Al deze dingen gebruik ik alleen voor de aantoonbare verbetering van mijn aandoening.
    Ik heb zelf namelijk een android toestel als telefoon.

    Nu heb ik toevallig een oude iPhone liggen die goed genoeg is, en ook voor het developers account is een gratis oplossing (het zij met haken en ogen).

    Maar ja, als ik zelf melatonine koop omdat ik slecht kan slapen dan mag dat niet want dat valt onder de huisapotheek gok ik.

    Dus kan ik mijn aanschaf uit Amerika aftrekken en hoe ver gaat het, de iPhone, het developers account etc...
     
  2. Annie24

    Annie24 Fanatiek lid

    2 sep 2009
    2.035
    110
    63
    Zuid-Holland
    Veel voorbeelden die jij noemt mag je officieel ook niet meer aftrekken tegenwoordig. Soms nog de afschrijving, maar meer niet.

    De vraag bij jou is denk ik waarom het in NL niet vergoed wordt? Kan je het vergelijken met een behandeling voor bijvoorbeeld kanker waarvoor mensen een inzameling doen omdat deze behandeling in het buitenland wel gedaan wordt en in NL niet? Deze behandelingen mag je namelijk niet aftrekken. Kan je jouw aankoop daarmee vergelijken, dan is het sowieso niet aftrekbaar.

    Wil je het zeker weten, dan zal je een brief moeten schrijven naar de belastinginspecteur van jouw regio. Die kan dan een besluit nemen.
     
  3. gitta

    gitta Fanatiek lid

    22 okt 2013
    2.625
    427
    83
    De regelingen voor aftrek van zorgkosten veranderen elk jaar en zijn al een paar keer flink aangescherpt: https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/relatie_familie_en_gezondheid/gezondheid/aftrek_zorgkosten/overzicht_zorgkosten/hulpmiddelen/

    Ik zou als ik jou was een schriftelijk verzoek bij de Belastingdienst indienen, het antwoord daarop is rechtsgeldig, itt het antwoord dat je krijgt bij de Belastingtelefoon. Als het wordt goedgekeurd, is het aftrekbaar, anders niet.
     
  4. LisbethSalander

    LisbethSalander Fanatiek lid

    1 dec 2015
    2.839
    5.572
    113
    Er is nog maar weinig wat je als aftrekpost kan opvoeren bij de belastingaangifte.

    Een aantal dingen die je noemt mag je bijvoorbeeld al helemaal niet meer aftrekken. Rolstoel enkel nog de jaarlijkse afschrijving. Rollators, krukken enz zijn niet meer aftrekbaar. Steunkousen vallen onder de basisverzekering ( mits voorgeschreven door huisarts) dus ook niet aftrekbaar enz enz.

    Ik zou contact met de belastingdienst opnemen om navraag te doen. Want grote kans dat hetgeen je wilt aanschaffen niet als aftrekpost mag worden gebruikt.
     
  5. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    De iPhone zou nog kunnen vallen onder het alarmsysteem wat genoemd wordt op de website. Een apart ontvanger kastje voor het alarm kost namelijk ook 600,-. Eigen kosten.
    En die iPhone die kan ook mijn man alarmeren via internet. Dat kan het kastje niet, die kan alleen iedereen in huis alarmeren.
    Ik heb van het ziekenhuis geen ontvangstkastje gekregen (een device die gaat piepen als het fout is gegaan).

    Het staat vast dat ik niet zonder het systeem kan.
    Maar ik heb nu dus een oude iPhone (die al aan elkaar gelijmd is en een Chinees beeldscherm heeft, met strepen), en ook mijn eigen telefoon kan met een illegale softwareversie best de ontvanger zijn, maar dit laatste wordt natuurlijk op geen enkele manier gesteund door de leverancier.
    Ik probeer niet de nieuwste iPhone te kopen en te declareren, een ouder model refurbished is prima. Ik wil geen iPhone als eigen telefoon,m dit is de enige officiële optie voor het alarmsysteem.

    Het andere deel is dat device uit Amerika en is niet daar wel op de markt officieel (niet gekeurd door de fda). Alhoewel het wel de afgifte voor mijn medicijnen kan aansturen. Ik heb de officiële afstandsbediening ervan wel. Als ik die verlies kost het 400,- want je kan niet zonder afstandsbediening. Dat ding kost 150,- (plus het evt developers account)


    Als ik het zo opschrijf maakt de iPhone nog meer kans dan dat andere ding, omdat dat officieel is. Maar het zal wel weer dat je dan alleen het duurdere ontvangstkastje kan aftrekken, alhoewel die niet op internet kan dus
     
  6. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.303
    2.578
    113
    Wat is de reden dat het dan niet vergoed wordt door de zorgverzekering?

    Komt het niet op een bepaalde lijst voor of ziet het ziekenhuis geen toegevoegde waarde.

    Je kunt het natuurlijk gewoon opgeven bij je aangifte en dan zie je het vanzelf.
    Of hangt de aanschaf af of je gedeeltelijk er wat van vergoed krijgt.
    ( Heb je al duidelijk wat je drempel is)
     
  7. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Ja de drempel is hoger. Maar ik heb nog meer kosten die sowieso mogen worden afgetrokken. Dan kom ik er misschien een keer boven en krijg ik iets terug.

    Het wordt niet vergoed door de zorgverzekering in Nederland (in het buitenland wel) en ik ben overgeleverd aan de gratie van het ziekenhuis. En ieder half jaar is het weer spannend of het verlengd wordt, of dat ik moet stoppen (en dan?? :eek: ). Het ziekenhuis weet dat het voor mij noodzakelijk is maar het budget is te klein en de mensen te veel....
    Ik snap wel dat er zonder ontvangstkastje zoveel mogelijk mensen kunnen worden geholpen dus daar hoor je me niet over. Vandaar dat ik zelf die kosten nu maak.
    Maar voor een echt goede werking zou het fijn zijn dat mijn man een alarm ontvangt op zijn werk, als het echt fout gaat en ik in coma op de vloer lig met 2 kleine kinderen in huis.
    Dus het is van levensbelang (keer drie, want mijn kinderen zijn ook niet veilig zonder mij) dat het allemaal goed werkt
     
  8. Micy

    Micy Lid

    31 mei 2019
    49
    42
    18
    Vrouw
    Ik werk bij de belastingdienst in de controle. Dit zijn voornamelijk zorgkosten die ik controleer.
    Een IPhone zou ik niet accepteren als zorgkosten. Ook niet als je beweert deze uitsluitend medisch te gebruiken. En iPhone is een algemeen gebruiksvoorwerp en het is voor ons niet te controleren wat jij er allemaal mee doet. Tevens staat dit niet in de wet genoemd als aftrekbaar. Je zou eventueel nog in de jurisprudentie kunnen zoeken, maar ik geef het weinig kans
     
    Lies1611, DQueen en 1981Mama vinden dit leuk.
  9. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Glucosesensoren neem ik aan wel?
     
  10. Micy

    Micy Lid

    31 mei 2019
    49
    42
    18
    Vrouw
    Indien het medisch noodzakelijk is en niet vergoed wordt, dan is het uiteraard aftrekbaar
     
  11. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.662
    27.308
    113
    Vrouw
    O wow, Zelfs de rolstoel is niet meer aftrekbaar....

    iPhone is niet aftrekbaar. Glucose sensoren vallen onder de basisverzekering als je ervoor in aanmerking komt. Kun je dat niet proberen? En anders zou ik het opgeven als aftrekpost.
    https://www.dvn.nl/behandelingen/sensoren
     
  12. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Helaas is de theorie anders dan de praktijk ;)
    De ziekenhuizen krijgen hiervoor "potjes" van de verzekeringen. En het budget van het ziekenhuis is altijd te kort. Dus en vallen altijd mensen buiten de boot die er eigenlijk gewoon recht op hebben...
     
  13. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.662
    27.308
    113
    Vrouw
    Ja dat snap ik, is ook te absurd dat zorgverzekeringen zoveel macht hebben. Zit een groot verschil tussen er recht op hebben en het ook krijgen. Hopelijk als aftrekpost wel succes
     
  14. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.303
    2.578
    113
    Ik denk dat je met de sensor nog wel een kans maakt. Met de iPhone niet.
     

Deel Deze Pagina