Ik kijk sinds kort de serie 'easy' op Netflix. Buiten dat het grappig en deels herkenbaar is zet het me ook aan het denken over bepaalde zaken. Bijvoorbeeld werkt een open huwelijk in de praktijk meestal wel of juist niet? En aan welke voorwaarden moet dit dan voldoen om te slagen? Zijn er hier mensen die een open huwelijk hebben? Man en ik hebben het er nu ook wel eens over. Hij vindt dat we beiden de vrijheid moeten hebben om met anderen te 'daten' maar zou dat nooit doen zonder dat wij hier beiden achter staan en dringt ook niks op. Ik was juist degene die erover begon. Maar het lijkt mij ingewikkeld. Wat nou als het niet volgens plan gaat en er wordt iemand verliefd? Wat nou als je de interesse in je partner helemaal verliest op seksueel vlak omdat het met anderen misschien wel beter is? Misschien wil diegene dingen waar jij van fantaseert en die je partner niet wil? Je eet zeg maar chateaubriand buiten de deur en thuis mag je weer aan de slavink voor je gevoel. Gaat dat werken? Of wordt menig huwelijk er beter op? En zo ja, hoe komt dat dan? Ik ben echt zo benieuwd hiernaar!
Ik denk dat het in die zin goed voor je seksleven is, dat als je aan je partner verteld wat je hebt beleefd dat ook zeer opwindend kan zijn. En je waardeert wat je thuis hebt, het snoepje buiten de deur kan dan wel een geweldige minnaar zijn maar verder niets. Terwijl je eigen man geen geweldige minnaar hoeft te zijn meer, maar ook echt een maatje en wie weet leer je zelf ook wat bij denk ik dan maar om zelf ook beter in bed te worden: masterclass in praktijk Ik snap het wel volledig en zou ik het kunnen? Nee. Omdat ik te snel verliefd word op een ander. Ik zou lust en liefde dan niet kunnen scheiden.
Ik vind het heel erg knap als mensen dit kunnen laten werken. Meen ik oprecht en niet sarcastisch. Denk dat ook dat het inderdaad echt wel in sommige opzichte goed kan zijn voor je relatie. Bij ons zou het niet werken, beide te snel jaloers en te snel verliefd, gevoelens die mee zouden gaan spelen. Denk wel voordat je dit zou gaan doen heel veel dingen afgesproken moet hebben samen.
Ik vind het knap als mensen dat kunnen. Ik kan en wil mijn man absoluut niet delen. En dat is andersom ook zo.
Mijn ouders zijn swingers. Nee niet echt iets wat je wil weten als kind over je ouders. Maar als zij hier gelukkig van worden moeten ze dat fijn doen.
In mijn ogen is het spelen met vuur........ Waarom zulke risico's opzoeken die je je huwelijk kunnen kosten?
Nou ja dat is dus ook mijn idee. Daarom ben ik zo benieuwd naar ervaringen van mensen bij wie dit dus in de praktijk al geruime tijd werkt. Er schijnen mensen te zijn die dit juist zien als de redding van hun huwelijk. Die zouden al lang uit elkaar zijn als ze die vrijheid niet hadden. Dus ik vraag me echt af hoe en waarom dat dat werkt
Als jarenlange stille meelezer me even aangemeld. Wij hebben juist vanaf het begin een open relatie. We hebben het er in de dating fase al over gehad en besproken en bijna vanaf het begin is onze relatie zo gevormd. Heeft dus niks te maken met het spannend te houden na zoveel jaar. Inmiddels getrouwd en kinderen en tijdens zwangerschappen stond het even op een laag pitje maar verder is dit wie wij zijn en waar we van houden. Doet bij ons niks af aan de liefde en trouw voor elkaar. Ook wij hebben afspraken zoals ieder monogaam stel, in Jip en Janneke taal hebben we aan onze beste vrienden weleens uitgelegd dat het een soort gezamenlijke hobby is. We zijn beide niet jaloers en genieten er beide evenveel van. Voor ons werkt het prima.
Wij zijn elkaars eerste en enige, en als dat van mij afhangt, dan blijft dat zo tot we het loodje leggen. En ik ben 99% zeker dat mijn vriend er ook zo over denkt. Mijn zus heeft wel zo'n relatie gehad. Zij zijn niet meer samen.
Mijn ouders hebben nooit gezegd 'wij zijn swingers' maar hun 'feestjes' en avondjes weg zijn begonnen na dat ik het huis uit ben gegaan en zij dus geen inwonende kinderen meer hadden. Mijn vader is overigs altijd super jaloers geweest maar denk dat het juist werkt omdat ze samen op pad gaan als je snap wat ik bedoel. Ik ken overigs een paar van hun vrienden en blijft me vooral verbazen hoe een diverse mensen het zijn.
Als in dat je ouders dit samen delen en je vader er dus min of meer controle over heeft? Niet alle stellen doen dit samen. Daar zit ook nog verschil in.
Nee ik zou het niet kunnen of willen. Wij zijn exclusief voor elkaar. Liefde en seks zijn voor mij ook niet te scheiden.
En zonder de afspraken die jullie hebben gemaakt was dat wellicht anders geweest? En jullie karakters werken natuurlijk ook mee als je beiden niet jaloers bent aangelegd. En het feit dat het altijd zo is geweest voor jullie. Dat lijkt me van zeer grote invloed. Ineens hiermee beginnen lijkt me echt ingewikkeld.
Ja dat is ook nog een ding. Ik kan liefde en lust/seks voor de seks wel scheiden. Maar toch ligt verliefd worden op de loer wanneer je zo intiem gaat zijn met iemand.
Ik ken veel mensen die swingen of een open relatie hebben en elk stel heeft regels en afspraken. Kan variëren van alleen soft (niet neuken), tot samen met een stel in dezelfde ruimte, juist expliciet een regel dat ze het niet van elkaar willen weten enz. Zoveel stellen zoveel afspraken. Er is heus wel enige vorm van jaloezie soms maar alles ligt open en is bespreekbaar. Er is nooit jaloezie geweest op het punt van dit willen we niet meer
Ik ken alleen mensen die een open relatie hadden en waar het fout is gegaan bij al die stellen (5 stellen) was het omdat de man gevoelens kreeg voor een ander en er dus vandoor ging. Ik snap dat dit vast niet bij alle open relaties gebeurt. Maar voor mij een grote no go!
Ik ken van besloten Facebook groep wel dames die open relatie hebben, naar parenclubs gaan of swingen. In mijn studenten tijd wel soort van open relatie gehad. Door de lust en liefde van ook andere was ik destijds zelfverzekerder en minder jaloers op wat mijn partner uitvrat gek genoeg wist ik ook wel dat ie weer terug kwam hij deed altijd extra zijn best wanneer ik weer eens met andere kerel date. Wat dat betreft wel Intressante relatie. Echter vond ik het geen relatie materiaal voor de toekomst. (denkende aan kinderen, huisje, boompje beestje) Nu super monogaam. Hoewel ik her en der flirt (waar verder niks mee gebeurd) wel leuk vind.
Ik begrijp echt helemaal niets van de opmerkingen dat mensen het zo knap vinden van stellen die open relaties hebben. Waarom is dat knap, het is toch niet perse iets bewonderenswaardigs om te doen? Prima als partners dit beiden willen en zo gelukkig zijn, maar ik zie het niet als een soort hoger doel om na te streven of zo. Ik kan er zelf helemaal niets mee. Bij een relatie hoort voor mij exclusiviteit op meerdere terreinen, waar intimiteit en seks 2 hele belangrijke van zijn. Dat is voor mij zelfs de essentie van een relatie: dat je volledig voor elkaar kiest en dingen met elkaar deelt die je verder met niemand anders deelt. Er zijn zat mensen die belangrijk in je leven kunnen zijn, zoals vrienden en familie, maar met een partner deel je net dat beetje extra. Dit zou voor mij persoonlijk dus juist een teken zijn dat de relatie niet meer is wat ik ervan verlang. Als je niet meer bereid bent om die exclusiviteit met elkaar te delen, dan zou voor mij weg zijn wat mijn relatie speciaal maakt. Als mijn partner zou voorstellen de relatie ‘te openen’ dan zou dat voor mij een ontzettende impact hebben. Zelfs als hij, zoals in jouw geval, zegt er nooit iets mee te zullen doen zonder jouw instemming, dan zou het voor mij toch het einde van wat we hebben betekenen. Niet uit boosheid of zo, maar omdat hij blijkbaar behoefte heeft aan het delen van intimiteit met iemand anders dan met mij. Ik zou dat niet kunnen verkroppen.