Volgens de bijbel is iedere zonde voor God gelijk. Je moet het zo zien, in Gods nabijheid is alles vlekkeloos wit en zodra er ook maar 1 druppeltje zwart op komt is het niet meer wit. Dan maakt het niet uit of het een stipje of een emmer is, zodra er zwart is is het niet wit. Alle mensen begaan zondes en de enige manier om daar van wit gewassen te worden is doordat Jezus de straf daarvoor gedragen heeft. Als je dat accepteert dan ben je wit en mag je bij God komen. En als je Jezus wil volgen dan betekent dat dat je zoveel mogelijk je best doet om wit te blijven en niet méér zondes op zijn schouders legt. En dat is waar we elkaar op aanspreken en proberen te sturen.
Maar hier kunnen gelovigen en niet-gelovigen het sowieso nooit over eens worden, want 'wij' (de niet bekrompen, idiote ongelovigen) vinden het nooit ok om te discrimineren op basis van geaardheid of wat dan ook. Dus dat gelovigen dan niet met homo's om kunnen of willen gaan of dat moeilijk vinden, dat strookt gewoon totaal niet met onze visie. Iemand is homo, nou en! Dat maakt diegene niet minder. Zo simpel is het voor ons.
Ik zeg juist dat de meeste er wel mee omgaan. Helemaal geen moeite hebben met deze personen, om het maar zo te zeggen. Of ze altijd achter iemands levenswijze staan is de andere vraag, maar dat kan op heel veel andere gebieden ook dus staat een vriendschap niet in de weg.
Maar God heeft de mens toch zo geschapen? Ik snap het niet. Wie ben jij om te zeggen dat God daarvan gruwelt... Jeetje
Dus omdat je zo geboren bent, moet je óf je gevoelens maar aan de kant schuiven en maar met iemand van het andere geslacht trouwen.... óf je levenlang ongelukkig en alleen blijven. Ik geloof erin dat wanneer je goed doet, je in de hemel komt, ongeacht je geloof of geaardheid. En niet enkel een groep mensen met een bepaald geloof
Dus eigenijk ontzeg je zo iemand zijn uiting qua fysieke seksualiteit. Dat vind ik echt heel erg. Het is een van de eerste levensbehoeften fysieke liefde te ervaren. Dat lijkt me voor zo'n persoon in kwestie wel een strijd inderdaad. Een zeer zware en oneerlijke ook. Leef maar eens celibatair terwijl je wel seksuele gevoelens ervaart. Want iedereen mag er wel van genieten behalve jij, omdat je toevallig homo bent. Iets waaraan diegene zelf nu eenmaal niets aan kan doen. En waarom vind God het eigenijk een gruwel? Waarom? Omdat hij dat nou eenmaal vindt? Welke argumenten zitten daarachter? Het is toch niet dat er iemand pijn van heeft? Echt heel erg vind ik het. Hoe zouden de personen die handelingen van homoseksualiteit niet goedkeuren, reageren als hun eigen kind homo blijkt te zijn? Wil je dan dat jouw eigen kind nooit (fysieke) liefde en geluk kan ervaren? Of dat je kind dan tegen zijn/haar wil toch een partner van het andere geslacht kiest? En hoe eerlijk is dat dan tegenover die partner? En als een kind dan niet kan opbrengen om celibitair te leven en (stiekem) uiting geeft aan zijn seksuele neigingen (wat ik zeer begrijpelijk zou vinden), wat dan?
Wat een vooroordeel weer. Echt, voor mij is t weer duidelijk genoeg welke kant t (zoals altijd) op gaat.
Ik niet. Dat zegt de bijbel. En aangezien wij geloven dat de bijbel het woord van God is, zegt God dat dus. Ik geloof niet dat iemand homoseksueel geboren wordt. In mijn ogen is het een psychische aandoening die ergens in de levensloop is ontstaan. En daar kan die persoon echt niets aan doen, maar dat betekent nog niet dat het maar ok is. Met die zienswijze zouden we pedofilie ook moeten toestaan, dat is ook een seksuele voorkeur waar die persoon niets aan kan doen
Ik merk dat er zoveel onrust en discussie is als het idd gaat om dergelijke onderwerpen. Dat er dan een scheiding komt tussen goede mensen en slechte mensen. De Bijbel is een lastig boek. Het is niet eenduidig te interpreteren. Maar wat wel duidelijk is, is dat de God zegt ‘niemand kent Mij, dan door mijn Zoon te kennen’. De verhalen van Jezus geven een beeld hoe God is (een God van Liefde!) en wat hij van ons verwacht (onze naasten liefhebben als onszelf). Er zijn talloze verhalen in de Bijbel over dat Jezus juist omging met het uitschot van toen, met de mensen die de religieuzen van die tijd meden vanwege hun regels (gebaseerd op het oude testament). Dat in zichzelf maakt het al lastig, maar God is heel duidelijk dat Hij wil dat wij op Jezus lijken. Maar niet alle Christenen zien het zo zwart wit als ik het schets, sommigen hebben de 10 geboden als strikte leidraad, sommigen gaan wel naar de kerk anderen niet, sommigen dragen haat uit i.p.v. liefde. Zo zijn er zo ontzettend veel verschillen. Net als bij de Islam, worden ook bij het Christendom de extreme richtingen in de spotlight gezet. Het doet mij oprecht verdriet dat mensen op wat voor manier met wat voor overtuiging dan ook haatdragen tegen wie dan ook. En ik geloof in een God die dat absoluut niet heeft gewild.
Wat voor soort stromingen zijn het dan die homo's niet accepteren? Bij de kerk die aan de school van mijn kinderen verbonden zit, wappert standaard een regenboogvlag. Daarnaast heb ik ook gehoord dat er regelmatig een homo seksuele dominee komt preken. Zelf geen ervaring mee, want wij zijn niet christelijk dus gaan ook niet naar de kerk. Overigens is de school van de kinderen ook niet heel streng christelijk, maximaal 2 bijbelverhalen per week, ze leren ook niet christelijke liedjes, en meer dan 3 kwart van de kinderen komt uit een niet gelovig gezin.
Wij ontzeggen niemand iets. Iedereen moet daar zelf zijn keuzes in maken. Wij hebben er wel een visie op, dat klopt. En ja ik vind dat ook heel lastig, en sneu voor een persoon om zo'n strijd te ervaren. En ik weet ook niet precies wat God vindt en waarom. Wat ik kan bedenken is dat hij zijn schepping op een bepaalde manier bedoeld heeft en als mensen dat stuk maken hem dat verdriet doet. Ik heb niet alle antwoorden.
Ik vind homo's en pedo's vergelijken wel echt nasty. Of je samen met iemand ergens voor kiest, of een kind tegen zijn wil in verkracht is nogal even een ander verhaal, damn.
Is niet gevaarlijk, is een persoonlijke mening. Eentje waar velen het mee oneens zullen zijn. Ook in de Christelijke wereld
Ik ben gelovig, maar een van mijn allerliefste vrienden is homo. En getrouwd met een man. Toch hou ik, vriendeschappelijk gezien, heel veel van hem. Hem haten?? Nee, waarom?
Psychische aandoening? Pedofilie wel ja. Het enige wat ik zou zeggen tegen homo's in zo'n kerkgemeenschap met zo'n zienswijze; maak je los en leef je leven. Het hoeft geen strijd te zijn. Als je zelf maar gelukkig bent.