Uitgerekend 16 t/m 29 februari 2020

Discussion in 'Bevallingslijst forum' started by Schnitzel, Jun 6, 2019.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Me28

    Me28 Bekend lid

    Nov 4, 2012
    648
    181
    43
    @Volbeatmom dat was schrikken zeg, hopelijk gaat het nu wel snel de goede kant op. En fijn dat het met de baby tot nu toe goed blijft gaan, ziet er positief uit!

    @Vlinder35 @Roanna @Niets superfijn al die goede echo's, gefeliciteerd allemaal!

    Het lijkt mij wel leuk om nog extra echo's te doen, zit ook te denken aan zo'n combipakket van geslachtsbepaling en 3d. Nu nog erdoor krijgen bij manlief, die heeft daar een stuk minder mee en vindt het eigenlijk niet zo nodig. Dan heeft hij deze keer maar mooi pech vind ik, dit is als het goed is mijn laatste zwangerschap en dan vind ik die echo's extra leuk! En we hebben nu ook al twee kinderen die dan mee kunnen en voor wie het dan een stuk concreter wordt...Maar goed, eerst maar even de eerste echo afwachten, als dan alles goed is gaan we wel verder kijken.
     
    Vlinder35 likes this.
  2. Pennetje

    Pennetje Bekend lid

    Aug 6, 2018
    860
    615
    93
    Female
    Ik heb mijn man ook al voorbereid dat als we pas weer bij 20 weken een echo krijgen (staat er nu 1 gepland voor 10 weken omdat dat ook meteen de intake bij de vk is), dat veel te lang voor mij gaat zijn, en dat ik dan zo'n pakket in ga kopen bij een pretecho buro.

    Hij vindt dat gelukkig helemaal prima - niet omdat hij per se zelf de hele tijd wil kijken (hij is er anders mee bezig dan ik), maar omdat hij vooral wil dat ik er happy mee ben. En dat vind ik een prima reden! ;)
     
    VLindaV86 likes this.
  3. Leni4

    Leni4 Bekend lid

    Mar 27, 2019
    527
    362
    63
    Female
    Vind tien week geen echo ook te lang, ga wel vragen of de verloskundige nog echo’s maakt tussendoor, zo niet dan laat ik er denk ik nog een doen met 15 week.
     
  4. brusje

    brusje Fanatiek lid

    Dec 26, 2008
    2,625
    241
    63
    Ik wacht vrijdag even af, dan krijg ik gelijk een echo en dan krijg ik ook nog een afspraak voor de 20 weken echo en de termijnecho, die moet ik dan toch ook nog krijgen. Hmmmm
     
  5. Volbeatmom

    Volbeatmom Bekend lid

    Apr 5, 2019
    526
    310
    63
    Female
    Drenthe
    Hier is de termijnecho rond 9 weken.
    Daar komt de 13 weken bij omdat ze rond dat termijn bepaalde dingen beter kunnen opsporen.
    Als je bij de vk een echo hebt gehad rond 9 weken, dan is de officiele volgende pas rond de 20 weken.
    Was laatst een artikel over in het nieuws.
    Ik zal eens kijken of ik het nog terug kan vinden.
     
  6. Volbeatmom

    Volbeatmom Bekend lid

    Apr 5, 2019
    526
    310
    63
    Female
    Drenthe
    Heb je de intake bij eve in het ziekenhuis? Want dan is je echo bij de intake de termijn echo. Dat vertelden ze tenminste. Standaard zijn er nog maar 2 echo's intake rond 9 weken en dan gelijk termijn echo en dan met 20 weken pas weer. (Onder normale omstandigheden)
     
  7. MissFluffy

    MissFluffy Fanatiek lid

    Aug 25, 2016
    2,218
    870
    113
    Female
    Wat apart dat dat blijkbaar zo verschilt. Bij ons krijg je een echo bij de intake, rond 8 weken. Maar ze zeggen dat een termijn echo pas na 10 weken kan omdat dan pas echt alles aangelegd is en er pas echt bekeken kan worden wat je termijn is. Daarna geloof ik 20 weken echo. En later nog een groei en een liggings echo. Dat weet ik niet helemaal zeker, ik krijg namelijk méér groei echo's omdat ik overgewicht heb en ze het dus slechter van buitenaf kunnen meten
     
  8. brusje

    brusje Fanatiek lid

    Dec 26, 2008
    2,625
    241
    63
    Nee, vorige keer niet. Kreeg een echo in de ochtend, om te kijken of het een goede zwangerschap was en smiddags termijn bepaling.
    Nu gaan ze kijken of het hartje klopt. Er is niks gezegd over termijn bepaling. Maar ik ben op vakantie twee weken later, dus ik ga misschien hewoon daar even echoen, ook leuk lijkt me.
     
  9. brusje

    brusje Fanatiek lid

    Dec 26, 2008
    2,625
    241
    63
    Misschien ligt het ook aan wie je hebt.
    Ik was vorige keer zwanger samen met mijn schoonzus. Zij had in almere/lelystad geen leuke echos en ook weinig en ik kreeg er enorm veel en in 3d/4d? En dat hoeft ook niet gedaan te worden. Want dat is toch alleen voor pretechos?? Deze zwangerschap zullen we ook wel zien hoe het gaat. Mijn verloskundige is met pensioen en ik ben dang dat ik misschien wel aanschuif bij een vlos die ik niet mag (vraag dan wel een ander) maar niemand is zo goes als Femke Tiedema. En misschien is er een andere echoscopiste, dan veranderd er ook vanalles.
    We wachten het af. Maar ik hoef niet perse heel veel echos, maar ik wil wel graag het geslacht weten.
     
  10. Me28

    Me28 Bekend lid

    Nov 4, 2012
    648
    181
    43
    Bij ons krijg je ook een echo bij de intake (rond 8 weken) om te zien of het hartje klopt en of alles ok is. En dan de termijnecho tussen 10 en 12 weken. Rond 36 weken nog een keer een liggingsecho volgens mij, maar ik dacht dat die vrij standaard was. Tussentijdse echo’s krijg je alleen als er een medische reden voor is. 20 weken echo krijg je altijd, als je daarvoor kiest tenminste. Wel vaag idd dat het per praktijk verschilt. Volgens mij zijn ze in het ziekenhuis ook een stuk makkelijker met echo’s, maar meestal als je daar loopt zal dat ook nodig zijn.
    Ik vind het altijd maar stom, zo weinig echo’s. Als je bijna nooit kijkt kun je ook niet weten of er iets mis is, volgens mij zou het echt beter zijn om meer echo’s te doen. Maja, zal wel te duur zijn ofzo.
     
  11. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    May 12, 2017
    7,933
    12,187
    113
    In het zkh kreeg ik bij elk bezoek een echo, maar dan moet je wel heul snel leren kijken hoor XD Dat is echt alleen voor de gyn en die kijkt waar naar ze wil kijken en klaar. Soms nog even 3 sec het hartje of haartjes laten zien en kastje uit :)

    Volgens mij krijg je een extra echo als je voor de nipt kiest?
     
  12. besjes

    besjes Fanatiek lid

    May 3, 2013
    2,001
    365
    83
    NULL
    NULL
    Hier volgens mij bij 8 weken echo ergens tussen 10 en 12 weken termijn 20 weken echo optie en dan liggingsecho rond 34 geloof ik.

    Ik ga geen extra echo's doen wil het geslacht niet weten. Bij mijn zoontje veel echo's gehad ivm onregelmatig hartje toen wilde we ook het geslacht niet weten maar zag toch een piemeltje voorbij komen

    Je kan tegenwoordig ook een echo apparaat huren zag ik
     
  13. MiniPoepiebeertje

    MiniPoepiebeertje Bekend lid

    May 28, 2019
    777
    559
    93
    Female
    Iedereen weer gefeliciteerd met goede echo’s!

    @Volbeatmom heftig hoor! sterkte de komende periode!

    Tijdje wat afwezig geweest, maar ik heb wel op de achtergrond meegelezen vanaf mijn vakantie adres. Ik kom overigens uit Zuid-Holland, volgens mij vroeg iemand dat..;)

    Hier gaat het ietsje minder de laatste dagen, ik ben flink zeeziek geweest terwijl ik nóóit zeeziek ben. Van de zeeziekte flauwgevallen, de dag daarvoor overigens ook flauwgevallen. En ik slaap bijna de hele dag. Even boodschappen doen, weer slapen, eten, weer slapen. Word er gek van, voel me zo nutteloos:cry:

    Woensdag naar de verloskundige en dan ga ik ook gelijk met haar bespreken dat ik helemaal geen band voel met deze zwangerschap/dit kindje. Mijn eerste zwangerschap was intens, ik was verliefd nadat de eerste schok van het zwanger zijn over was. Deze keer was ik ook in shock de eerste dagen, maar de liefde blijft uit.

    Is dat normaal? Ik maak me écht nog steeds zorgen dat de hechting met dit kindje niet goed gaat. :cry::cry:
     
  14. brusje

    brusje Fanatiek lid

    Dec 26, 2008
    2,625
    241
    63
    Ik denk dat het normaal is of kan zijn. Ik heb dat ook nog niet. Mede omdat je niks ziet, omdat het nog zo klein is, ondat er nog van alles mis kan gaan. Misschien ook omdat zwanger zijn toch ook niet alles is. En nog andere redenen. Hoogstwaarschijnlijk komt dat wel goed als je je kindje vast hebt. En anders zou ik wel aan de bel trekken.
    Al moet ik wel zeggen dat ik de derde van ons op het buurkindje vond lijken. En heeft het toch even geduurd voordat ik dacht van jij bent van mij en hoort bij ons.
     
  15. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    May 12, 2017
    7,933
    12,187
    113
    @MiniPoepiebeertje .... bij E was ik de hele tijd hysterisch dat ze kon voelen dat ik niet van der hield. Er ging zoveel mis die zw en was zo bang om haar te verliezen dat ik niet leuk kon doen. Plus ik hield al van 2 kids, was er nog wel plek voor nummer 3?

    JA! Je hart stroomt over als ze die schrielkip van amper 3kg uit je buik tillen met die veul te grote mond en lippen XD Alleen maar gekweel! Ik heb haar nooit meer losgelaten :)

    Komt echt goed! Geef het tijd.
     
  16. MissFluffy

    MissFluffy Fanatiek lid

    Aug 25, 2016
    2,218
    870
    113
    Female
    Ik merk het ook hoor. De eerste zwangerschap was ik er veel meer mee bezig, en toen had ik ook veel meer tijd om er mee bezig te zijn. Ik merk dat ik nu gewoon vooral mijn leven aan het leiden ben zo goed en kwaad als het gaat en vooral uitkijk naar na de geboorte. Zwanger zijn was ook niet zo leuk als ik had verwacht, dat telt ook mee. En ik kan mijn moederliefde nu kwijt aan mn dochtertje.
     
  17. Volbeatmom

    Volbeatmom Bekend lid

    Apr 5, 2019
    526
    310
    63
    Female
    Drenthe
    Hier ook nog niet echt hechting hoor.
    Vooral omdat er nog steeds iets mis kan gaan.
    Dus dat durf ik gewoon nog niet toe te laten.
    Maar stiekem zit het er wel alleen weg gestopt.

    Wat betreft moe zijn, hier ook hoor.
    Vind dit zelf ook extreem.
    12 uur slaap doorgehaald vanaf gisteravond. Om half 4 lag ik weer in bed tot 6 uur.

    Maar goed, nu heb ik van donderdag op vrijdag slechts anderhalf uur geslapen. Misschien werkt dat ook mee.
     
  18. thephantom

    thephantom Fanatiek lid

    May 25, 2016
    1,154
    707
    113
    Female
    Nederland
    Ja heb van de week de termijn echo gehad! Nu 9 weken en 6 dagen. Uitgerekende datum 17 februari 2020.

    Was een beetje afwezig de laatste tijd, maar i'll be back. Deze week erg veel werken en daarna ben ik er weer :)
     
  19. Berenmama

    Berenmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2016
    1,510
    494
    83
    Female
    Gelderland
    Hallo lieve dames,

    Mag ik ook nog bij jullie aansluiten? Ik zie dat jullie al een hecht en actief clubje zijn, maar hoop dat jullie mij als late instromer nog toelaten. Ik zal me alvast voorstellen:

    Ik ben 32 jaar, woon in Gelderland en ben nu zwanger van de tweede. Mijn man moest een vruchtbaarheidsbehandeling met pregnyl ondergaan, omdat zijn hypofyse na de bestraling van een hersenstamtumor beschadigd is en hij bijna geen hormonen meer aanmaakt. Ik zelf heb pcos, het was dus heel spannend toen we voor de eerste gingen (de eerste semenanalyse toen zag er nog niet rooskleurig uit, de vruchtbaarheid moest eerst "opgebouwd" worden). Maar toch zijn we in de eerste ronde meteen in één keer zwanger geraakt - echt een wonder! Onze zoon is eind mei 3 geworden. Sinds hij anderhalf is, hebben wij het erop aan laten komen met zwanger worden, maar na een jaar was nog steeds niets gebeurd (zaad was inmiddels in orde, maar ik had cyclussen van vaak boven de 50 dagen...). Vanaf september 2018 gebruikte ik ovu-tests en waren we heel bewust "bezig". Maar van december tot april had ik dan helemaal geen menstruatie meer, en toen besloten wij hulp in te schakelen. 3 rondes in 7 maanden tijd, dat schoot gewoon niet op! Wij hadden in mei 2019 de intake in het ziekenhuis, en toen kreeg in ook officieel de diagnose pcos. In juni kreeg ik medicatie mee naar huis om een menstruatie op te wekken en daarna zou ik met clomid beginnen. Ik moest wel van te voren een zwangerschapstest doen voor de zekerheid. En die bleek - ik was helemaal in shock - positief! Dat was 22 juni. Ik wist niet hoe ver ik was, kreeg daarom snel een echo-afspraak in het ziekenhuis en bleek zwanger van een eeneiige tweeling te zijn. Het leek op een mono mono tweeling en ik moest een week later nog eens op controle. Dat was 10 juli. Daar was dan nog maar één hartje te zien. Ik had een vanishing twin... Wij waren helemaal in een rollercoaster van emoties. Eerst lukt het niet met zwanger worden, dan op eens toch natuurlijk zwanger, dan een tweeling - risico zwangerschap, en dan het verlies van één van de boontjes.
    Wel was de andere goed gegroeid en ben ik een dag vooruitgezet. 25 feb nu. Woensdag weer naar het ziekenhuis voor waarschijnlijk de laatste echo daar en dan overdracht naar de vk.

    Het blijft nog even spannend en daarom meld ik me ook nu pas hier...
     
    Me28, Maantje5, MissFluffy and 2 others like this.
  20. Pennetje

    Pennetje Bekend lid

    Aug 6, 2018
    860
    615
    93
    Female
    Hi @Berenmama!
    Natuurlijk kan je nog gewoon aansluiten; gezellig!

    Jullie hebben ook al een hoop moeten doorstaan zeg, jeetje. Het blijft toch een wonder wanneer het dan uiteindelijk wel lukt. Wel rot van de Vanishing Twin, en wat moet dat een hoop doen met je emoties inderdaad! Maar ik hoop dat het overgebleven boontje extra hard doorgroeit! :) Ik ga voor je duimen dat nu alles goed blijft gaan!
     
    Berenmama likes this.

Share This Page