Kind is vandaag echt ziek geweest van de warmte. Ik wil dus een mobiele airco halen morgenvroeg. Een die niet al te duur is (al zag ik al bedragen eond de 300 euro). Maar die ook echt goed werkt waarmee ik 1 kamer jn huis kan koelen waar hij de hele dag kan vertoeven.
Wat naar! Maar niet gek met deze temperaturen. Ik heb zelf clusterhoofdpijn en daarom vorige keer toen het zó warm was een mobiele airco gekocht. Bij ons werkt dat niet goed vind ik. Er moet een dikke slang naar buiten, en aangezien wij een naar buiten draaiend raam hebben, heb je gewoon een raam dat wagenwijd open staat. Er zit iets bij om dat af te dichten, maar dat werkt niet. Had m vanmiddag even aangezet. Het ging van 28.6 naar 29.2! Geen succes! Gisteravond, toen het buiten dus ietsje koeler was, heb ik m ook aangezet. Toen ging het van 28.5 naar 26.1. Maar zodra je hem uit zet is het in no-time weer gewoon bloedheet! Ik lees dus even met je mee! Sterkte voor je zoontje!
Daar ben ik dus bang voor. Dat ik er alsnog niks aan heb. Ik hoop op meer reacties. Bedankt en ook sterkte met je clusterhoofdpijn.
Ik denk dat in deze goedkoop en goed niet echt samen gaan. Goedkoper betekend vaak minder kracht en dat helpt dan met deze temperaturen niet echt genoeg.
Ja bedoel ook geen 50 euro hoor. Maar ook niet het duurste model. Gewoon iets wat echt bewezen goed werkt en niet al te duur is.
Dank je! Wij hebben er overigens 1 van de mediamarkt. Geloof rond de €200. Was het enige wat er toen nog te krijgen was.
Wij hebben een delonghi en een zibro. Ze doen het beide even goed. Kosten rond de 400/500 per stuk. Je moet vooral naar het BTU getal kijken. Onder de 10.000 heb je er eigenlijk weinig aan. En de afvoer moet je naar buiten kunnen doen zonder gaten. Anders zuig je alleen maar de warme lucht naar binnen. Wij hebben de slang aangesloten op een dakpan voor kachelpijpen. Geen valse luchtzuiging dus. We hebben dit in twee ruimtes zo en met de deuren open zodat de koele lucht ook naar beneden kan is het 21 graden op de slaapkamers en 25 in de woonkamer. In vergelijking met buiten zeer aangenaam. Als we de slaapkamerdeuren gesloten houden is het op de slaapkamers 18 graden. Maar als je de airco uitzet is het binnen 2/3 uur weer warm omdat we plat dak hebben. Als je dat niet wilt is het beter een vaste airco te nemen. Dit is bij ons geen optie ivm vergunningplicht voor aircounits op het dak van de gemeente.
Wij hebben een simpele Eurom airco van de Gamma ofzo, hebben hem al jaren. Hij moet wel de hele tijd aan blijven maar hij doet het prima. Wij gaan vaak ervoor liggen of zitten. Hij is nu net uit omdat de jongste hier beneden ligt en ze vond hem teveel lawaai maken, je merkt wel meteen dat het snel warmer wordt. En hij maakt dus best wat geluid. Maar voor die 5 dagen per jaar ofzo vind ik het wel prima.
Wij hebben een Whirlpool PACW29COL voor € 330 gekocht, al zijn ze nu weer niet onder de € 400 te vinden geloof ik. PACB29CO kan ook, dat is de zwarte versie. Echt een topding! Vermogen is 9000 BTU, goed voor een ruimte van 30 m2. Als je ruimte groter is, heb je ook een groter vermogen nodig. Aantal decibel van onze airco is 52, kan ik prima bij slapen (elke 3 db is een verdubbeling van geluid dus wel goed om daarop te letten). Hij is verrijdbaar en in te stellen op de gewenste temperatuur, hij slaat dan zelf aan indien nodig. Het kost dus een paar centen, maar dan heb je er wel eentje die perfect werkt! Wat betreft de slang naar buiten: ik heb de airlock 100 erbij gekocht van Trotec. Soort tenthoesje dat je om je raamopening knutselt met klittenband. Werkt zowel bij ramen die naar binenn als naar buiten draaien. Het houdt niet alleen warme lucht buiten maar ook muggen! Raam kan ook nog gewoon dicht en als t straks niet meer zo heet is, haal ik de hoes weg en kan t randje klittenband gewoon blijven zitten. Je leest het al: ik ben fan! Heerlijk 24 graden op de kamer en zoontje heeft ook nergens last van. Hopelijk heb je iets aan deze info!
Surrbedankt allemaal vopr de uitgebreide info! Heel nuttig! De zibro staat als uitverkocht op hun site ;(. Ik weet nu wel waar op te letten. Dank.
Ik heb begrepen dat de ventilator van dyson ook erg prettig is. Maar ik heb hier zelf geen ervaring mee, wilde het toch even meegeven. https://shop.dyson.nl/dyson-ventilatoren-en-verwarmingsventilatoren/dyson-ventilatoren/dyson-am06-30-cm-tafelventilator-wit-zilver-300895-01?channable=e79020.MzAwODk1LTAx&gclid=EAIaIQobChMIqYmQjM_R4wIVF-DtCh3wgA-bEAQYASABEgJWevD_BwE
Bij vaste aircos is het na 2 uur ook weer heet hoor. Dat maakt niks uit of je nu een mobiele of vaste hebt.
Deze hebben wij op het kantoor staan. Maar dit is geen airco. Hij blaast blaast lucht, waardoor het gewoon een dure ventilator is. Je krijgt met de Dyson niet een kamer koud. Dan zou ik wat geld bijleggen en gewoon een airco kopen.
Als Je een goede hoes hebt om je raam mee af te dichten dan scheelt het zeker wel! Even opzoek naar een nieuwe hoes.