Bullet Journal

Discussie in 'De lounge' gestart door Lill, 2 aug 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Ik ben aan het overwegen hiermee te beginnen en besloot de zoekfunctie van zp eens te raadplegen.

    Kwam een oud topic tegen hierover:
    https://www.zwangerschapspagina.nl/threads/bullet-journaling.679548

    Maar deze is al niet meer actief sinds februari.
    Eens wat nieuw leven inblazen, inspiratie opdoen.

    Wie gebruikt er nog een Bullet Journal, waarvoor zoal en hoe bevalt het?
     
  2. Rosje83

    Rosje83 Fanatiek lid

    17 jul 2017
    1.908
    1.757
    113
    Vrouw
    Ja hier! Ik vind het fijn. Merk dat ik soms een maand niets ermee doe, maar dan pak ik het weer op en is het handig met dingen plannen en lijstjes maken.

    M'n agenda heb ik nog vooral in m'n telefoon, want die heb ik altijd bij me, maar voor het plannen van taken is het handig. Ook schrijf ik vaak verslagen van dagjes weg, vakanties etc. Lijkt me leuk om dat later terug te lezen, want onthouden doe je het allemaal niet (in ieder geval niet zo gedetailleerd)!

    Ik ben niet zo enorm creatief (soms teken ik iets na va pinterest maar geen hoogwaardige dingen haha) dus voor mij is het vooral de functionaliteit waar het om draait :D
     
    Lill vindt dit leuk.
  3. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Ja ik gebruik ook gewoon mijn telefoon als agenda. Maar t lijkt me wel handig voor overige zaken.
    Dingen/huiswerk nav mn paardrijdlessen. Mijlpalen van de kleine. Boeken die ik wil lezen, films die ik wil zien.
    Alles zit in mn hoofd en vergeet de helft.

    Maar ben zo vreselijk perfectionistisch. Ik stopte vroeger al met mn dagboek als ik 1 dag had gemist. Hoop dat ik dat hierin wat los kan laten
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  4. Rosje83

    Rosje83 Fanatiek lid

    17 jul 2017
    1.908
    1.757
    113
    Vrouw
    Mij lukt het wel! Juist omdat je alles zelf moet maken, valt het ook minder op ofzo als je een dag mist :D
     
  5. mamavanJorn

    mamavanJorn Actief lid

    27 mei 2019
    497
    387
    63
    Vrouw
    Ik heb er één. Anderhalf jaar lang schreef ik er bijna alles in op, maar dat doe ik nu niet meer. Mijn dagelijkse verslagen en verhalen van vakantie, dagjes uit, enz. gaan nu in een ander boekje en ik heb alleen nog mijn planning, to do's en trackers erin staan. Eigenlijk is het nu een soort van uitgebreide agenda haha. Ik kleed het wel leuk aan met stickers, washitape, plaatjes en stempels. Ik was ook erg perfectionistisch, maar nu ik niet meer 'moet' tekenen en gewoon rechte lijnen moet trekken en daarna kan knippen en plakken, is het een stuk minder geworden.
     
    Lill vindt dit leuk.
  6. Mirle

    Mirle Niet meer actief

    Ik begin er altijd aan om het na een maand weer te laten liggen. Ik weet nooit zo goed wat ik er allemaal in moet zetten. Misschien dat ik hier wat inspiratie opdoe.
     
    Lill vindt dit leuk.
  7. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Nou, vandaag even bij de hema en boekenvoordeel geweest. Die laatste had toevallig een bullet journal in de aanbieding, dus toen kon ik er niet meer onderuit :roflmao: dus dit is mijn starterspakketje

    Heb nog geen tape of stickers maar moet denk ik eerst een beetje mijn draai erin vinden.
    Als iemand zn creaties wil delen.. graag :)
     

    Bijgevoegde bestanden:

  8. Elena22

    Elena22 VIP lid

    10 feb 2010
    8.110
    1.795
    113
    Kraamverzorgende
    Leuk! Ik doe inmiddels alweer een paar jaar aan bullet journallen. Ik gebruik de mijne voornamelijk als agenda en voor lijstjes. Ik zal straks wel even wat foto's posten. Ik gebruik een Leuchtturm en ik kleed mijn pagina aan met washi, hier en daar een sticker of een plaatje en ik gebruik Micron fineliners en Zebra Mildliners.
     
    Lill vindt dit leuk.
  9. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.268
    25.736
    113
    Ik heb nu sinds een jaar een bullet journal en gebruik hem heel veel. Ik ben er niet creatief in bezig. Heb ooit wel wat lettersjablonen, washi tape e.d. op ali gekocht, maar daar deed ik niks mee. Voor mij is vooral om orde te scheppen in de chaos in mijn hoofd en zo niks te vergeten. Ik heb een gepersonaliseerde leuchtturm. Hij is bijna vol en dan neem ik dezelfde in een ander kleurtje.

    Ik gebruik nu alleen maar wat gekleurde fineliners, mildliners en een hele fijne pilot frixion pen (die kan ik uitgummen). Ik maak ook altijd dezelfde weekly waar ik alles in kwijt kan wat ik er in wil hebben. Daar heb ik 1x mee gevarieerd en dat vond ik niks.

    Verder maak ik spreads van films, series en boeken. Verjaardagen bereid ik er ook in voor (to do’s, welke taart, eten, planning) en zo ook kerst, vakantie, etc, Eigenlijk alles waar ik mijn to do’s in bij wil houden en waar ik ook op de planning moet letten. Of wat ik graag wil bijhouden voor wat overzicht zoals films, maar ook welke recepten ik wil uitproberen (met kookboek en blz erbij).
     
    Lill vindt dit leuk.
  10. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.272
    2.034
    113
    Ik ben twee jaar geleden gestart met een bullet journal, maar het lukte me niet om het goed bij te houden. Ik was altijd erg van de papieren agenda en ik miste toch het voorgedrukte agenda-stukje om weken/maanden vooruit te kunnen plannen (omdat ik dit veel nodig heb voor mijn werk). Nu heb ik een A5 agenda met veel schrijfruimte/lege notitiebladen, waarin ik eea van het bullet journaling toepas. Een combi die voor mij goed werkt :) Ik gebruik het voor mijn planning, mijn to do lijstjes, weekmenu's en andere belangrijke lijstjes (bv Sint cadeautjes).
     
    Lill vindt dit leuk.
  11. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.272
    2.034
    113
    Veel plezier! Op pinterest kun je veel inspiratie op doen :thumup: Ik ben op vakantie, ik kan je helaas op dit moment even niks laten zien..
     
    Lill vindt dit leuk.
  12. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.268
    25.736
    113
    Wat foto’s van mijn sobere (saaie) maar oh zo functionele bujo :D Bekijk bijlage 623842 B50E57AE-E41B-409E-B9C1-81A4EB179610.jpeg BBD26B14-B2FE-4C91-A705-292DF033B22E.jpeg
    Mijn weekly heeft links ruimte voor afspraken. Meteen rechts daarvan de to do’s voor die dag. En dan op de rechter pagina de algemene to do’s voor die week. En veel ruimte voor mijn weekmenu, want ik kook uitgebreid en kon niks met maar 1 regeltje. Dus dat heb ik in de loop van het jaar wel aangepast.
     
    mamavanJorn, rijo en Lill vinden dit leuk.
  13. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Ja dat is ook een beetje mijn opzet. Orde in de chaos in mijn hoofd. Voor mn gevoel word het nog een uitdaging om dat zo te bereiken want ik heb zo veel ideeen dat ik alweer vastloop in de uitvoering :roflmao:

    Maar klinkt wel heel tof. :) en alweer 1 vol dus :eek: hoe lang doe je er ongeveer mee?
     
  14. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Ja daar was ik al aan t snuffelen.. man wat kunnen mensen daar mooie dingen van maken.

    Fijne vakantie
     
    rijo vindt dit leuk.
  15. AvdY

    AvdY Niet meer actief

    Ik heb er een, maakte er maandoverzichten in. Maar eerlijk gezegd, ben ik er 1. te perfectionistisch in (het moet er mooi in staan..) en 2. mijn leven is te saai om hem verder te vullen :roflmao:.
    Maar ik vind het wel leuk om te doen. Misschien voor de nieuwe baby eentje, voor m'n dochter heb ik ook een notitieboekje met mijlpalen, dingen die we gedaan hebben, leuke uitspraken.
     
    Lill vindt dit leuk.
  16. mariska165

    mariska165 Fanatiek lid

    4 jan 2009
    4.106
    624
    113
    groningen
    Ik schreef ook mee met de vorige groep. Sinds een maand is bij mij de klad er in gekomen en denk ook dat dat komt omdat ik het te mooi wil maken waardoor ik er veel tijd aan besteed. En de afgelopen maand best druk gehad dat de journal er bij in is geslopen. Wel erg jammer en merk dat het plannen ook niet meer zo strak loopt:confused:
    We gaan eerdaags op vakantie. En was van plan om hem mee te nemen voor een reisverslag en wil het daarna weer gaan oppakken.
     
  17. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Pff. Nou de stiften die ik heb gehaald drukken door het papier heen.
    Mijn perfectionisme wil t nu al weggooien :roflmao::|
     
  18. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.268
    25.736
    113
    Ik ben vorig jaar augustus begonnen. Ik gok dat ik nog een paar weken er mee vooruit kan.
     
    Lill vindt dit leuk.
  19. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.634
    5.661
    113
    Ja ik deed het ook! En volgde het topic ook veel. Maar toen kreeg ik mijn miskraam en heb ik niks meer gedaan. Wil wel weer starten maar vind het meer een winter ding:roflmao:
     
  20. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.634
    5.661
    113
    Jij bent nog volop bezig dus! Leuk
     
    Adje vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina