Kroatie

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door DQueen, 27 aug 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. DQueen

    DQueen Niet meer actief

    Deze zomer is net voorbij en mijn vrienden groep is alweer aan het brainstormen voor volgend jaar zomer. Afgelopen 12 jaar zijn we naar het Gardameer geweest maar iedereen heeft het daar wel een beetje gezien nu. Een aantal van de groep komen met het idee naar Kroatië te gaan. Ik weet niet waarom, want heb 0 ervaring, maar als ik Kroatië hoor denk ik dat trekt mij niet zo.
    Wie heeft ervaring? We zoeken een glamping met voldoende speel en zwemgelegenheid voor kinderen vanaf de leeftijd kleuter tot puber. En aan de zee, want er gaan boten en waterscooters mee.
     
  2. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    20 nov 2013
    4.613
    1.155
    113
    Super mooi land, vriendelijke mensen en heel veel te zien en doen. wij zijn een aantal jaar terug in porec geweest en zouden graag nog een keer gaan. We vinden het alleen te ver rijden met kleine kinderen om in 1 dag te rijden en overnachten liever niet onderweg.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  3. Feye

    Feye VIP lid

    26 nov 2013
    6.465
    3.912
    113
    Vrouw
    Kroatië is heel mooi. Het zuiden is erg mooi en nog vrij rustig, het noorden (Istrië) is heel toeristisch (vind ik). Qua drukte wel vergelijkbaar met het Gardameer. Met een boot lijkt het me helemaal fantastisch, de kust is erg mooi.

    Geen tips wat betreft campings, maar ik kan me nog wel herinneren dat de campings waar wij zaten allemaal een zwembad hadden met zout water. Dat zouden mijn kinderen echt niet fijn vinden. Dus dat is misschien iets om even goed te checken.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  4. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Camping Valkanela in Vrsar is denk ik echt wel wat voor jullie! Ik krijg er vlekken van in mijn nek en was blij dat ik weg mocht ;)
    Mooie baai, met haventje, hele luxe huisjes met ‘prive’zwembadjes in het midden. Groot, massaal en veel te doen.
    ‘S avonds het water op om dolfijnen te spotten en genoeg leuke dorpjes en stadjes in de buurt.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  5. Salentein

    Salentein Niet meer actief

    Ik ben toen ik 17 was in Kroatië geweest en ik vond het prachtig. Wij zijn nu op dit moment nog aan het Lago Maggiore en we vinden het fantastisch! Echter willen we volgend jaar ook wat anders dus denken aan Kroatië of Adriatische Kust Italië. Frankrijk trekt ons minder.

    Ik lees dus mee voor campingtips Kroatië!
     
    DQueen vindt dit leuk.
  6. DQueen

    DQueen Niet meer actief

    Daar ga ik even naar kijken
     
  7. Wens84

    Wens84 Fanatiek lid

    2 mrt 2016
    1.534
    1.533
    113
    Wij zijn 2 jaar geleden op camping Bi-Village geweest en vorig jaar op camping Vestar. Beide echt goeie campings. Vond op Vestar het zwembad leuker en qua camping Bi-Village. Vind de omgeving daar echt leuk, op beide campings is er genoeg te doen voor jong en oud
     
    DQueen vindt dit leuk.
  8. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    NiVa0230 en DQueen vinden dit leuk.
  9. DQueen

    DQueen Niet meer actief

    ziet er mooi uit, helaas zie ik op de plattegrond dat boten niet mogen ankeren voor de camping bij het strand.Dus deze valt af.
     
  10. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.502
    13.794
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Zelf geen ervaring maar kijk altijd met een schuin oog mee naar 3 op reis en Kroatië is toch wel één van de meest mooie landen die bij tijd en wijle voorbij komt.
    Vriendin van me gaat er komende week heen, andere vriendin (uit dezelfde groep) die op wereldreis is geweest zei ook meteen: zo mooi daar!
    Wil er zelf ook graag een keer kamperen maar met dat laatste wachten wij nog even totdat de kindjes net 2 of 3 jaartjes ouder zijn.
     
    DQueen en Salentein vinden dit leuk.
  11. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Mijn zus gaat hier ook bijna elk jaar heen, maar zij huren altijd een plekje in de haven.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  12. baby90

    baby90 Fanatiek lid

    10 mrt 2011
    4.032
    316
    83
    Vrouw
    Gelderland.
    https://www.anwbcamping.nl/kroatie/istrie/aminess-maravea-camping-resort#acco-group-18
    Zoiets? Volgens mij is deze nieuw. Goede recensies en ziet er prachtig uit!

    Wij zijn al 3 keer bij Porec geweest. Camping Zelena Laguna, camping Bijela Uvala, en Lanterna appartementen.

    De omgeving is prachtig! Genoeg te doen ook.

    Beide campings vond ik leuk, maar wij waren in het naseizoen dus qua animatie bijna niets. Hoe dit is in het hoofdseizoen weet ik niet. Appartementen van Lanterna vond ik niet leuk. Het strand daar is ook niets (bij de appartementen dan).
     
  13. DQueen

    DQueen Niet meer actief

    goed dat je dat zegt. Lanterna werd namelijk al geroepen omdat die een eigen trailer helling hebben en een steiger waar de boten aan mogen. Andere optie die genoemt is is Vestar.

    Voor de bootjes is dat inderdaad ideaal. Maar we gaan met boten en waterscooters en wat atributen voor de kinderen erachter (bank, banaan, band enzo). Vaak varen ze even een uurtje dan weer even op het strand liggen, even 15 minuutjes varen om af te koelen. Kinderen erop, kinderen eraf en zo de hele dag door. Om dan telkens op en neer naar een haven te gaan is dat ook niet zo handig.
     
  14. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Kroatië heeft 5.800km aan strand, waaronder honderden prachtige eilanden, welke tot de schoonste ter wereld horen. Kustplaatsen zijn daarnaast cadeautje op zich.

    Je kunt wat dat betreft in tig plaatsen terecht, één prachtiger dan de ander.

    Kroatië is echter van oorsprong geen campingland. Dat is meer het laatste 10-20jaar met name voor Nederlandse toeristen opgezet.
    Ze hebben geweldige luxe villa's met privé baaien, complete appartementen parken, resorts enz, daar is een veel breder aanbod in dan met campings.
    Al zijn deze ook steeds meer in opkomst, helaas vooral in Istrie (massaal toeristisch), want hoe zuidelijker je komt, hoe mooier.
     
    MyMiracle en DQueen vinden dit leuk.
  15. DQueen

    DQueen Niet meer actief

    Dank je wel, dan moeten we ons dus niet blindstaren en alleen googelen naar campings maar ook zeker even kijken naar resorts. Volgens mij is Istrie wel het gebied waar iedereen heen wil ivm de afstand (net iets verder dan we gewend zijn naar het gardameer).
     
  16. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Klopt, maar voor een paar uur langer rijden krijg je veel meer voor terug. Ik zou eilanden adviseren.
    Wij boeken vaak een paar dagen Oostenrijk als tussenstap als we naar Kroatië gaan. Ook heerlijk in de zomer.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  17. DQueen

    DQueen Niet meer actief

    We zijn ook van plan om 1 tussenstop in Duitsland en 1 tussenstop in Oostenrijk te doen op de heenweg. In ieder geval niet meer dan 500 km per dag.
     
  18. Ienemine

    Ienemine Fanatiek lid

    20 feb 2018
    1.514
    853
    113
    Vrouw
    Wij zijn vorig jaar naar camping vestar geweest en dat is super goed bevallen. Het is een heel mooi land wij gaan zeker nog eens terug! Wij moesten 1500 km rijden en dit hebben we in 2 dagen gereden ging erg goed.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  19. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    12 mei 2017
    7.933
    12.187
    113
    Ik hoor onze vriendengroep altijd lyrisch gillen over Split. Is wat verder rijden maar wel hele mooie omgeving.

    En toch denk ik nu nooit...ik ga mee! Kroatië klinkt zo Kroatië??

    Maar mijn man zeurt ook al een poos, dus mss dat we het toch wagen en dan zou ik ook bovenin kiezen voor de 1e keer.
     
    DQueen vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina