Ow sorry hoor de koffie spoot zo mijn neusgaten door van het lachen XD Ja dit bedoelde ik dus...bv geven is zeker ok, maar laatst bij de plaatselijke fruitplukker zaten we een sapje te drinken en toen zat jou vriendin er denk ook.
Ik denk dat ik dat friemelen nog niet het gekste zou vinden. Maar bv bij een baby is omdat het kind gevoed moet worden en er geen andere opties zijn. Voor een kind van 4 zijn er buitenshuis voldoende andere opties om te drinken (of te troosten hoor ik ook vaker) dat is denk ik wat voor mij het verschil maakt met 0,0 moeite met borst voedende vrouwen die hun baby voeden maar wel met bv vrouwen die hun peuter/kleuter openbaar voeden. Maar nogmaals ook dan kijk ik weg, niet mijn ding maar die mening hou ik dan voor me.
Wat voor een bizarre conclusie is dat nu weer? Kolven is een noodzakelijk kwaad, niet alleen om je baby te voeden maar ook om te zorgen dat je borsten niet ontploffen. Wat heeft dat nu weer te maken met live bv geven?
Dat vind ik ook. Mijn middelste heeft 2.5 jaar bv gehad. Maar bij een peuter begint ook het opvoeden. En die kun je best uitleggen dat hij nu even een slokje water uit zijn drinkerbeker mag en straks thuis bv mag drinken.
Ik denk dat de toon van de discussie komt door de openingspost. Ts beschrijft: shirt omhoog, borst bloot en dan pas aanleggen. Hierbij krijg ik geen beeld van 2 seconden tepel (want volgens mij heeft echt geen enkele ziel daar bezwaar tegen) maar zie ik voor mij wat door verschillende leden beschreven wordt: borsten bloot en pas momenten later een baby er bij. Bovendien noemt zij de door haar beschreven manier bv vriendelijk. Dat zou betekenen dat wanneer iemand het vervelend vindt wanneer je minutenlang met je blote borsten zit voordat je de baby aanlegt diegene dus bv onvriendelijk is. Ik vind dat al een heel aanvallende toon. Ik heb helemaal niks tegen bv, en momenteel 3x per week live voedende mama's op mn bank en ben daar zeker niet te preuts voor. En al hordes vriendinnen zo gezien. Maar met die vrouwen en baby's heb ik wel een band. En ze zitten in mijn privesfeer waar ik weet dat dit gebeurd. Ik snap gewoon de gedachte niet (uitgaande van hoe ts het dus beschrijft) dat je maar de andere kant op moet kijken als een vrouw dus wel een hele poos met blote borsten in een openbare ruimte zit. En dan helemaal in een restaurant. Nogmaals 2 seconden tepel geen probleem, dat zie je niet eens 9 van de 10 keer. Maar verder hoef ik geen bloot van vreemden te zien en al helemaal niet als ik zit te eten, of het nu functioneel is of niet. Maar iederen die dit niet snapt, lees de OP nog eens.
Misschien is dit mosterd na de maaltijd wat ik nu zeg, maar ik kreeg nou niet echt de indruk dat @tuc bedoelde dat je kind bv geven onfatsoenlijk is. Ik kreeg eerder het idee dat ze bedoelt dat het tegenover anderen -mensen die er niet altijd op zitten te wachten om in het openbaar een kind aan de borst te zien- fatsoenlijk is om je kind achter een doek te drinken te leggen. Idd. mosterd na de maaltijd dus mijn reactie Denk echt dat dit een kwestie van interpreteren is..
Dat eerste vind ik idd sowieso niet. Enals aanvulling: ik vind ook niet dat iemand een bezwaar zou moeten hebben tegen het drinken aan de borst in het openbaar, ook dat vind ik doodnormaal. De manier waarop soms niet. En dat zag ik voor mij uit de post van ts.
Precies ja! En waarom is kolven vaak moeilijker dan voeden? Omdat het niet erg natuurlijk is een apparaat aan je borsten te hangen! (Maar wel heel handig als moderne mama )
Even over Schiphol: toen ik zwanger was van onze zoon vlogen we met 28 weken. Ik had echt verwacht dat er een soort van fast lane zou zijn voor zwangeren/mensen in een rolstoel/mensen met jonge kinderen (miss. naïef hoor). Was er dus niet, dus heb zelf maar mn mond open getrokken en mocht toen gelukkig zo doorlopen Waar ik wel weer over te spreken ben is ons ZH (weet niet of ze dat in ieder ZH hebben maar hier dus iig. wèl): als je een afspraak hebt en je hebt een kind jonger dan 6 bij je, kun je dat aangeven en dan krijg je voorrang. Sorry ik wijk wel af van de openingspost merk ik nu
Om op de vraag van TS in te gaan : Ik heb in NL, DU en FR gevoed en heb niet het idee alsof er verschil zit qua bv geven in het openbaar. Is misschien ook net hoe je er zelf mee omgaat denk ik. Misschien dat ik ook uitstraal dat je geen commentaar aan mij moet leveren en het daarom ook nooit kreeg Heb op veel verschillende plekken gevoed (o.a. dierentuin, zwembad, terras) en nooit gedoe gehad. Meestal voedde ik met een doek erover, maar op warme dagen vrijwel nooit want zonder doek was het al warm genoeg. Misschien scheelt het ook of je je shirt omlaag doet of juist omhoog doet voor het voeden? Kan me er wat bij voorstellen dat als je je shirt omlaag doet mensen daar eerder aanstoot aan nemen omdat er dan meer huid te zien is.
Mij is ooit een bezemkast toegewezen. De schoonmaakspullen voor het hele kantoor stonden er, inclusief zwabbers en bezems. Daar kon ik toch een stoel neerzetten? Ik dacht het niet he
Deze gave had ik ook toen mijn kinderen baby's en peuters waren. Ergens in de jaren ben ik dat blijkbaar kwijtgeraakt
Over dat klaar staan: dat is mij de laatste tijd ontzettend opgevallen hier in NL en ik begrijp het nogsteeds niet: wanneer je ergens een dinerreservering hebt gemaakt en nadrukkelijk hebt gevraagd om een x aantal kinderstoelen, dat dat a. niet klaar staat zodra je daar komt (maar afin, ik ben de moeilijkste niet, want dan kunnen ze het alsnog vlug doen) en b. dat 'alsnog vlug doen' gebeurd dus gewoon óók niet! Ik ben echt niet op mn mondje gevallen gelukkig maar vind het wel supervervelend als ik er keer op keer zelf weer om moet vragen of ze even een handje kunnen helpen. Ontbreekt behoorlijk aan een stuk service hier vind ik (sorry, ik wijk alwéér af van het topic ) PS: deze kan zo in het 'waar valt jouw mond van open-topic'
Een ontbloot bovenlijf is heel anders dan een stukje borst. Voor borstvoeding trekt een moeder haar shirt niet uit, je ziet hooguit een stukje huis of tepel. Nou oeh wat eng! Kan je net zo goed met een blinddoek over straat want daar zie je meer bloot.
Ik snap je redenatie. Maar van mij mag het venster van twee seconden echt wel iets versoepeld worden. Ben je om welke reden dan ook even niet zo handig en doe je maar een ding tegelijk met je handen, dan komt het gewoon neer op borst bloot, baby pakken, aanleggen. Dat duurt tien seconden, en die ruimte mag er van mij wel zijn. Het is immers geen wedstrijd. Borst bloot, even gaan plassen, nog eens een drankje bestellen, de macarena dansen en dan eens je baby van de opvang gaan halen is wat anders, dat heeft niets met voeden te maken. En ik denk dat dat het onderscheid mag zijn: dat je handelen in het kader staat van voeden. Of het je dan twee seconden kost of tien, dat zou niet zo uit moeten maken. Aangeven dat het niet langer mag duren vind ik borstvoedingsonvriendelijk; zelf zou ik me afvragen of ik het zou redden, en dat stressmoment komt borstvoeding niet ten goede.
Hierop inhakend: laatst in het zwembad hier (gewoon in NL) zag ik verscheidene familieruimtes: 1 voor gezinnen met een papa en een mama, 1 voor enkel vaders met kinderen en 1 voor enkel moeders met kinderen. Aparte kindertoiletten zie je in NL ook nog wel regelmatig, maar helaas vaak wel enkel op plekken waar er toch al kinderen worden verwacht (kinderdagverblijven, zwembaden etc.) en niet overal zoals bijv. op vliegvelden.