bijvoorbeeld buikgriep inderdaad! Als een moeder een kind al spugend met diaree brengt en niet weet hoe snel ze weg moet komen en kind blijkt ook nog koorts te hebben maar moeders moest werken en had geen opvang. Echt gillen kan ik daarvan. Heb dus mijn zoon in deze situatie al eens weer mee terug naar huis genomen.
Ok ja dat snap ik. Heb ook een gruwelijke hekel aan buikgriep. Heb het hier nog nooit echt zien gebeuren dat een ziek kind toch naar school moest gelukkig.
Ja maar ouders van nu is nu niet bepaald een officiële instelling. Dus als rivm zegt dat kinderen naar school en kdv kunnen, dan vind ik dat je dat aan kunt houden.
Ik heb het natuurlijk niet over een neusverkoudheid die ze kunnen overnemen. Beetje mis geschreven. Want dat is idd ook besmettelijk.
Nee ik weiger wanneer de open blaasjes nog besmettelijk zijn. Dat is pas op zn vroegst 48 uur na start van de behandeling (geen 24 uur), aangezien ik ma, di en do werk is dat daarna nooit een probleem geweest omdat we dan al weer een week verder waren.
Maar als je je kind zo ziek brengt dan mankeer je zelf ook iets, aan je gezond verstand. Dat is gewoon kindermishandeling, los van het besmettings gevaar. Een ziek kind hoort thuis en hoe jij dat als werkende ouder regelt is jouw verantwoording.
Het is hier wel een gekend probleem. Kinderen krijgen een suppo en worden naar school of de opvang gebracht en rond 10uur plots hoge koorts. Ik ken persoonlijk ook mensen die dit doen.
Ooo wij hebben er op het kdv hele volksstammen gehad. Kinderen die rond het middageten doodziek bleken. Ja toen was de pcm uitgewerkt. Op laten halen en volgende dag hetzelfde liedje, maar ja hadden pa en ma toch elke dag in de ochtend wat uurtjes kunnen werken
En ik bedoelde met mazelen te zeggen dat ze dat daarbij ook aangaven en dan zeg jij dat is niet te vergelijken.
Goh wat ben ik blij dat ik tbm ben, als ik dat lees. Arme kinderen... (overigens wel de reden dat ik überhaupt tbm ben; werkgevers vonden mijn veelvuldig zieke kindjes niet zo leuk)
Ja echt zielig hè! Voor mij ook een van de redenen geweest om te stoppen, man kon helemaal geen verlof krijgen voor kinderen die ziek waren en ik met moeite. Het ging mij aan het hart om met zieke kinderen te leuren.
Een niet-ziek kind met verhoging een paracetamol geven en naar de opvang laten gaan heb ik ook gedaan. Op het vorige kdv keken ze niet naar het kind maar alleen naar de temperatuur. Met verhoging/lichte koorts werd ik gebeld met het verzoek op te halen 'want ze mogen niet blijven met deze temperatuur' (en dan heb ik het over 38, niet over 39,5 oid) om vervolgens de hele middag met een supervrolijk, niet-ziek kind thuis te zitten dat makkelijk op de opvang had kunnen blijven. Ik zorg echt met alle liefde voor m'n kinderen, en als ze ziek zijn blijven ze uiteraard thuis. Maar ik was het zo zat om voor elk wissewasje weer gebeld te worden en weer een werkdag kwijt te zijn. Dus verhoging maar niet ziek? Paracetamol er in en gaan. Op de huidige opvang bellen ze om te overleggen 'X Heeft wat verhoging maar is wel gewoon vrolijk, zullen we het nog even aankijken of wat willen jullie?'
Oh zo. Tja, ik ben daar ook niet zo panisch voor. Die richtlijnen zijn vast ook geschreven toen de vaccinatiegraad nog heel hoog was.