Dat doe ik met andere dingen wel, leen taartvorm van mijn moeder als ik die 2x per jaar een taart bak. Vind het met die vershoudbakjes alweer lastiger, wel overwogen, maar heb er best veel nodig altijd en dan moet ik onthouden van wie wat is en zorgen dat alles weer netjes terugkomt. Dit is een beetje het luie alternatief.
Nou ja ik ken ook wel mensen die nogal uhm "weggooierig" zijn. Mijn oma oa was heel erg daarin. Dus ik denk dat ze wel gelijk heeft.
De kinderen zijn een ruime maand na elkaar jarig hier, van de 1e naar de 2e verjaardag bewaar ik ze trouwens wel nog, na de 2e verjaardag gaan ze weg. Dat kan bij een ander al 2x plastic (of wegwerp) borden, schaaltjes en bestek zijn geweest. Ik denk zelfs als ik er over nadenk dat dat per saldo zelfs nog meer afval is dan die 16 vershoudbakjes van mij.
@DQueen Heb je de “chinees” wegwerp vershoudbakjes al ontdekt bij de action? Ik noem ze maar zo haha zitten 10 ofzo in de verpakking. Ideaal ze hebben ze alleen niet altijd heb ze zelf nog maar 1x gevonden.
Ik denk dat het gewoon algemeen aanvaard is om de spullen die als wegwerpproducten bekend staan eenmalig te gebruiken, bij andere spullen kijkt men er toch meer van op. Maar als je naar het totaalplaatje kijkt kan het inderdaad zijn dat je uiteindelijk minder weggooit. Ik zie hier ook babydoekjes voorbij komen, net zogoed een wegwerpproduct en dus afval.
Moet je eens voor de gein met een kinderwagen, een peuter en een kleuter gaan... Aan het eind heb je het gevoel dat je een hindernisbaan hebt gelopen. 1, 2, 3.... Start! Echt alles staat daar in de weg; karren, prulletjes, rekken, dozen enz. Ook vóór de schappen zodat je niet eens meer kunt zien wat daarin ligt
Ja ideaal zijn die! Die heb ik afgelopen kerst ontdekt voor we naar centerparcs gingen. Maar ook dat gooi je weg na 1 of 2x gebruiken, zijn alleen iets goedkoper!
Precies, dus dan valt het toch reuze mee. Bij ons worden de vershoudbakjes ook 1x in zoveel tijd vervangen. Omdat ze goor lijken of omdat we dan eten mee geven en de bakjes dan niet terug komen of we hebben van hou maar haha...
Ik denk dat wel meer mensen het doen hoor. Waarom zou anders (deels) die plastic zee bestaan? Misschien wat kort door de bocht wat ik zeg, maar kom op hee. We zijn niet roomser dan de paus hè
En het komt ook nog wel eens voor dat mijn moeder zus of vriendinnen zeggen geef mij een paar bakjes mee, ik kan ze wel gebruiken omdat ze weten dat ze na de verjaardag weggegooid worden. Het is sowieso bagger kwaliteit, na 5x vaatwasser zijn de deksels vervormt en sluiten niet meer lekker dus al zou ik ze bewaren denk ik niet eens dat ze de volgende verjaardag redden qua levensduur.
Ik vermijd die winkel het liefste, maar ja soms dan "moet" ik er gewoon even heen voor van alles en nog wat. Vershoudbakjes koop ik bij de IKEA, die glazen met een plastic deksel. Ik bewaar nogal snel en veel of vries het in en deze vind ik ideaal, ook omdat ik dan niet steeds nieuwe plastic hoef te kopen.
Ik heb ze echt jarenlang gebruikt (weggegooid toen ik ging verhuizen) maar heb dan ook geen vaatwasser.
Nog geen last van gehad nee. Ik ontdooi dan ook altijd door het vanuit de vriezer op tijd in de koelkast te zetten totdat ik het eruit kan halen en niet in een bak heet water of iets dergelijks. Gaat altijd prima hier.
Daar kan ik wel in komen. Uiteindelijk denk ik dat het belangrijk is om minder dingen als wegwerp product te gaan zien, en dingen vooral herbruikbaar te houden als we een duurzame samenleving willen. Voor de meeste mensen zullen dingen als babydoekjes toch wel laat in het rijtje komen van dingen die ze willen vervangen voor herbruikbare spullen (geloof me, het kan prima met washandjes of kleine doekjes). Maar ik kwam laatst ook al wegwerp slabbetjes tegen in de Wibra. Idioot, alsof het zoveel moeite is om pastasaus uit een stukje katoen te wassen. Wat mij betreft worden belastingen op dat soort producten echt verdrievoudigd.
Ik vond die wegwerp slabbertjes vooral handig op vakantie of voor onderweg zodat je naar een dagje dierentuin niet een vieze natte slabber met ijsvlekken nog in je luiertas hoefde mee te slepen naar huis.
Snap ik. Maar wanneer je je erop instelt dat dingen mee naar huis gaan blijkt het toch allemaal best makkelijk te gaan. Zo'n klein stukje stof past bijvoorbeeld heel goed in een wetbag (een watervast tasje voor natte luiers, maar ook zwemkleding en andere natte spullen). En ik ben van mening dat die vorm van 'makkelijk' gewoon weer iets minder normaal moet worden. En dat wordt maar lastig gemaakt omdat wegwerp spullen blijven verkopen.
Ben ik wel met je eens hoor dat we het ons zelf te makkelijk maken ten koste van andere zaken. Net als dat we dus te makkelijk niet wegwerp spullen weg gooien omdat het zo goedkoop is (winkels als action). Volgens mij gaan we daar ook wel weer naartoe. Las laatst ergens dat bijv. plastic servies en bestek uit de handel word genomen binnenkort.