Ik heb geen werk waar ik zomaar weg kan blijven, dat is het minst collegiale dat ik kan doen. Mijn man kan heel makkelijk thuis werken, dus meestal is hij de pineut. Als hij klantafspraken heeft dan vraag ik eerst mijn moeder, zij kan ook nog wel eens thuis werken. En als dat allemaal écht niet kan, dan leg ik het kind met eigen deken op de bank bij schoonouders, maar het heeft niet de voorkeur, de kinderen zelf vinden dat niet zo leuk. Maar gelukkig komt het niet veel voor bij ons. Dochter was een paar dagen ziek maar dat viel gelukkig net op mijn vrije dag (toen moest ik haar ophalen), daarna weekend, en op maandag werk ik pas vanaf 3 uur, dus toen kwam mijn man eerder thuis.
Ik werk ook in de zorg maar dan is het dikke pech mijn kinderen gaan voor Als ik zelf ziek ben is het toch ook zo
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/zorgverlof https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/zorgverlof/vraag-en-antwoord/zorgverlof-aanvragen Het is zorg verlof waar je naar moet kijken, geen calamiteiten verlof. Ze mogen het niet zomaar weigeren. Alleen als het bedrijf daardoor niet meer kan functioneren. Dus volgende keer aangeven dat je zorgverlof opneemt om voor je zieke kind te zorgen. In mijn geval los ik het ook eerst op met opa en of oma, en als dat niet lukt neem ik een vrije dag. Omdat ik dat meestal zonder problemen kan opnemen. Maar als mijn werkgever moeilijk zou doen zou ik absoluut naar dit stukje verwijzen van de rijksoverheid.
Ja dat dacht ik ook wat als je zelf ziek bent, dan moet er toch ook iets geregeld worden zodat de zorg naar de client gerealiseerd kan worden. Dan kan dat toch ook. Je moet toch ook je zieke kind kunnen helpen.
Gelukkig nooit meegemaakt en dat verwacht ik ook niet, maar dan zou m'n werk gewoon een probleem hebben vrees ik. Meestal kan ik wel iemand vinden, maar als er geen familie ofzo beschikbaar is vanwege werk of vakantie dan houdt het op.
Heb je geen cao?? Anders goed kijken wat daar instaat. Als je kind ziek is en daardoor niet naar de opvang mag en er is verder geen oppas dan heb je volgens veel cao's recht op zorg verlof! En anders een vrije dag opnemen? Wat absurd zeg, zeker een baas zonder kinderen? Kijk als het heel vaak voorkomt dat je afmeld vanwege een ziek kind snap ik het enigszins nog wel. Maar als het 2x op een jaar is, moet je toch gewoon vrij kunnen krijgen lijkt mij.
Mijn man kan ook niet zeggen dat hij niet komt dus we proberen opa's /oma's of een tante en anders blijf ik thuis.
Werkgever kan moeilijk verwachten dat jij je zieke kind alleen thuis laat. Ik had het dan ook als een mededeling gebracht en niet als vraag of je thuis kunt blijven voor je kind. Niet iedereen heeft opa's, oma's, vaders en moeders en broers en zussen waar ze op terug kunnen vallen voor opvang. Ging het maar zo makkelijk.
Waarom kan hij dat niet zeggen? Wat als hij zelf ontzettend ziek is, kan hij dan ook niet thuisblijven?
We proberen eerst opa en oma, als dat niet lukt de oppas. Als dat ook niet kan blijf ik thuis, man kan niet thuisblijven voor zulke dingen.
Ik vind het best bizar dat je geen zorgverlof krijgt om het feit dat je kind ziek is. Dit is misschien heel makkelijk gezegd van mij, maar mijn werkgever zou echt een probleem hebben als ik geen vrij kon krijgen mijn kind gaat voor mijn werk.
Hier ging dat ook niet. Man wel, maar bij mij altijd moeilijk.. Hier had werk dus wel pech uiteindelijk. Je kunt maar tot op bepaalde hoogte van alles blijven regelen.
Het kan wel in uiterste noodsituaties, maar dat betekend dat zijn werkgever een groot probleem heeft ivm een mannetje minder. Wanneer hij zelf iets mankeert wordt er gekeken voor aangepast werk (behalve dan als hij erg ziek met flinke koorts en fikse buikgriep op bed ligt en niet kan functioneren). Maar voor een ziek kind hebben zij geen begrip.
Is niet absurd, vanuit de wet moet je eerst zelf kijken naar alternatieven en dan pas zorgverlof aanvragen. Heeft niets met wel of geen kids te maken.
Ik kan ook thuis werken, al moet ik mijn afspraken wel afzeggen wat niet altijd wenselijk is (hulpverlening), mijn vriend kan ook thuis werken en als wij beide niet kunnen wegens belangrijke afspraken dan schakel ik 1 van de oma's in. Kunnen die niet, dan zeg ik ook die belangrijke afspraak af.. Maar wij zijn dus redelijk flexibel.
Dat vind ik toch echt raar. Bijna iedere werkgever heeft een probleem als iemand niet kan komen werken. Mensen hebben nu eenmaal kinderen en niet altijd in een minuut een oppas. Zou je verwachten dat zo'n werkgever ook eens iets aan zijn personeelsbeleid gaat doen.
Je hebt recht om je zieke kind op te vangen. Voor een tweede dag of zelf soms een hele week kan je dan nog oppas zoeken. Iedereen kan ziek worden, en ik denk dan ook dat iedereen vervangbaar is. Ik werk voor mijzelf. Maar dan nog als we iemand thuis ziek hebben, kijken we voor wie het het meest handig is om thuis te blijven. Als er een ziek kind van school gehaald moet worden, heb ik ze wel eens voor even mee genomen naar het werk om de boel af te ronden.