Nee dat vond ik vreselijk zitten. Maar stond bij 1 van de kinderen in de kraamweek wel in een plas melk met een kletsnat shirt aan , had toen dus wel gekund.
Bijzonder want onder de oksel is een hele onbetrouwbare methode. Het gaat om t op tijd ontdekken van mogelijke baarmoederontsteking dus toch wel vrij belangrijk. Wij hadden een oorthermometer klaarliggen maar ze adviseerde toch echt een rectale meting, ik mocht t wel gewoon zelf doen .
Hier had ik het 1 nacht geprobeerd, hele dekbed ook kletsnat, tja, dan toch maar een bh met spuugdoeken erin
Weet dat het een onbetrouwbare manier van meten is maar voelde mij supergoed en bij enige twijfel had ik het wel aangegeven. En zij deden wel gewoon verder de controles. Ook mn baarmoederstand enz denk bij een ontsteking dat je dat wel moet voele als ze erop duwen.
Ik wilde net ‘s ochtends aan een heerlijk ontbijt beginnen toen de gynaecoloog me kwam checken. En die zei: ik zou eerst maar eens 1 boterham proberen. Ik heb het geweten na die ene boterham. Ik heb zelfs nog op de knop gedrukt of ik geen extra pijnstiller mocht hebben, zo’n zeer deden die darmkrampen. Wat fijn dat jij wel heerlijk kon eten! Ik zag er ook zo naar uit
Haha die ouwe dames zijn te snel hè. Zo snel rollen ze je opzij en hupsakee ... zo erin! Mijn man was altijd heel snel weg bij die check up. En daarna lachte hij me stiekem uit. Awkward!
Dat de hechtingen zetten daar onder best mee viel maar ik wist niet dat ze rectaal gingen controleren of ze er niet door hadden geprikt. Voor ik wist wat ze zei was het al gedaan. Niemand die mij vertelde dat je na de bevalling een bloedprop te grote van een tennisbal verliest. Schrok me compleet wezenloos en mijn man was net weg (ziekenhuis) Toch aan het belletje getrokken en een verbaasde verpleegster die zei wist je dat niet. Dat hadden ze aan mijn wit weg getrokken hoofd wel kunnen zien haha. Dat wanneer je kindje te vroeg geboren is je lijf helemaal van het padje is. Mijn borsten weigerde dienst Mijn buik was leeg en miste hem enorm Mijn mannetje nog niet mijn mannetje voelde en dat nog even duurde. Daar voelde ik mij natuurlijk schuldig over. Dat ze wel zeggen het kost veel nachtrust maar maximaal 5 uur per nacht was ik nog niet klaar voor. Kun je volgens mij ook niet op voorbereiden. Ondertussen een flinke knul van 5.
Hahaha ja precies, voordat je het beseft wat er gebeurd heb je dat ding al er in haha Ik ben nu voorbereid O ja die stolsels! Ik verloor er 1 toen bij de wastafel stond en mijn man in shock op de grond wees: wat is daaaaaahaaaat???????? Ik: ooo een stolsel. Hij: lijkbleek met wc papier in de weer en zei: is dat normaal????? (Vreselijk gevoel ook zo'n stolsel verliezen brr)
Dat je je door zulke topics voorbereid op enorme stolsels en pijn bij eerste keer poepen, maar dus ook 0 stolsels kunt verliezen en beetje aan de dunne kan zijn dus nergens last van kan hebben Hechten ook pijnloos kan zijn. Ze gewoon een catheter erin steken tijdens de bevalling als ze denken dat je blaas te vol is.. ik zei nog zo dat ik écht niet moest, wel mooi blaasontsteking ervan in mn kraamweek Een pauze in je weeen kan betekenen dat je daarna een extra loeizware perswee krijgt. Ik werd echt bang voor een pauze langer dan een halve minuut Dat je er blijkbaar ook last van kan hebben dat je longen weer meer plek hebben. Zolang ik lag niks aan de hand ging ik staan werd ik zo gek kortademig/benauwd.. heb ik nog (in afnemende mate) paar weken gevoeld. Bekkeninstabiliteit ook erger kan zijn na je bevalling.... Dat je snel bekkenbodem oefeningen moet gaan doen. Liep bij de gyn dus geen verloskundige die je eea verteld, geen nagym vd zwangerschapsgroep gehad, ik had ff memo gemist haha. Dat je nooit meer 100% onbezorgd zult zijn
Heel herkenbaar allemaal! Maar ook dat naweeën voelen als een tweede bevalling! Bij de tweede had ik dat heel erg! Ik dacht de nacht erna dat er nog een kwam
Lachen niezen en hoesten na een keizersnede (draaaaama )!! De eerste keer opstaan was ook zo verschrikkelijk. Om over die stolsels die er toen uitkwamen nog maar niks te zeggen Maar misschien wel het meeste irritantste niet mezelf kunnen afdrogen na het douchen omdat ik de draai met mijn lichaam dus niet kon maken
Bij de 4e deed ik het ook onder de oksel. De eerste paar dagen met een oorthermometer (in het oor natuurlijk) Bij de 3e deed ik het zelf rectaal. Bij de 1e en 2e deed de kraamhulp het.
Wat ik niet wist is dat mn borsten in staat waren ZO groot te worden (dat zijn ze helaas totaal niet gebleven) en dat stuwing zoveel pijn zou doen en dat ik na mn 2e bevalling nog maanden met mega aambeien rond zou lopen. Maar met stip op nummer 1: ik had er werkelijk geen idee van dat een baby zo slecht zou kunnen slapen. Ben nu na ruim 5 jaar nog aan het bijkomen
Dat de kraamhulp uitleg gaat geven over dat als je boos bent op je baby of gefrustreerd raakt, je de baby ergens veilig weg moet leggen om even af te koelen. En dat je alleen maar denkt 'maar ik zal NOOIT boos zijn op mijn baby, de gedachte alleen al! Kijk nou hoe mooi! Heb ik gemaakt!' Totdat je 2 weken verder bent, 3 uur slaapt per nacht en nadat je de hele avond ( en dag...) met een clusterende en huilende baby aan je borst hebt gezeten, welgeteld 30 minuten geslapen hebt tot er weer gehuil uit het wiegje komt. Dan begrijp je precies waar de kraamhulp het over heeft...
Thnxx voor al jullie ervaringen vele dingen zijn herkenbaar en vele worden ook niet van te voren verteld.
In het ziekenhuis tempen we ook gewoon met oor thermometers. Ik ga ook een oor thermometer aanschaffen voor na de bevalling. Niemand die ongevraagd iets in mijn achterste stopt als het niet nodig is
Ik wist niet dat je zo veel pijn kon hebben in de kraamweek. Hechtingen die prikten in de mega aambeien, kon niet zitten, liggen deed pijn, kon zeer moeilijk omdraaien en bed, opstaan, lopen en bukken (door lange persen), laat staan voor een baby zorgen. Ook wist ik niet dat een 2e bevalling zo veel meer pijn kon doen, omdat het sneller ging. Logisch dat de weeën dan pijnlijker waren, maar het uitscheuren was echt zooo ontzettend pijnlijk, terwijl ik het uitscheuren bij de 1e helemaal niet heb gevoeld. Toucheren is ook een vreselijke hel en dit hebben ze de 2e bevalling gelukkig maar 1x gedaan, voor we naar het ziekenhuis gingen. Thermometer in mn kont heb ik beide keren verboden. Gewoon onder mn oksel.... Als je koorts krijgt voel je het echt wel en meet je het ook, heb beide keren hoge koorts door een borstontsteking gehad. Wat een ellende die periode na een bevalling! Succes voor degenen die dit lezen en nog moeten
Dat je de eerste 24 uur nauwelijks slaapt door de adrenaline. Dat je inderdaad denkt dat je voorover valt en je ingewanden eruit zakken als je opstaat. Dat je kunt overgeven van de pijn van de naweeën. Dat dit 5 dagen (!) kan duren. Dat je enorme koppijn kunt krijgen van die hormoonwisseling na de bevalling. En dat dit op en af kan gaan tijdens het ontzwangeren.
Ik zal hier even wat positieve ervaringen neerzetten voordat de nieuwe moeders niet meer durven. - uitscheuren heb ik niet gevoeld, hechten was pijnloos, en ik heb ook geen pijn gehad aan mijn onderkant, behalve dan een paar dagen na de bevalling toen de hechtingen gingen trekken, dat was echt het allernaarste, maar je mag aan de vk als die op controle komt vragen of ze er een paar wil doorknippen. - ik heb geslapen als een roosje de nacht na de bevalling, onze dochter sliep ook de hele nacht door - ontlasting was meteen op gang en normaal, deed ook geen zeer - geen stolsels verloren - stuwing deed geen zeer, voelde alsof iemand mijn borsten opgeblazen had tot standje knappen, maar vooral drukkend, niet pijnlijk. En verder nog wat tips die ik graag van tevoren had geweten. - stoffen bh zonder beugel aanschaffen voor snachts. Want inderdaad, je wordt drijfnat wakker. Ik had er nooit van gehoord. - koop maandverband van katoen zonder plastic. In het begin draag je kraamverbanden, maar zodra je vloeien minder wordt wil je liever iets kleiners. Gewoon maandverband mag niet. En tampons ook niet. - zorg voor een maaltijd in de koelkast of vriezer. Na 28 uur bevallen mocht ik vrijwel meteen weer naar huis, en toen voelde ik me toch wel behoorlijk hongerig. In die 28 uur alleen maar water gedronken. Wij hadden een grote pan zelfgemaakte kippensoep in de koelkast staan en die ging er goed in.