Hoe mals draadjesvlees maken?

Discussie in 'De lounge' gestart door LadyKikker, 6 okt 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.234
    1.891
    113
    Vrouw
    Kan iemand me vertellen hoe en waarmee ik dat heerlijke malse draadjesvlees kan maken?
    Rib of sukadelappen?
    Andere do's en dont's?

    Heb het al eens geprobeerd en toen zaten we schoenzolen te eten...
     
    Luna86, duitshollandsmeisje en Iertje81 vinden dit leuk.
  2. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Ik gebruik riblappen.
    Verder basic houden. Op kamertemperatuur laten komen, roomboter in de pan, even aan bakken.. ui, knoflook, water of bouillon toevoegen. Soms voeg ik nog plakje brood ingesmeerd met mosterd toe.
    Laagste stand uurtje of 4/5 laten staan.
     
  3. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.234
    1.891
    113
    Vrouw
    Geen rode wijn of azijn? T zuurtje zorgt er toch voor dat het vlees malser wordt?
     
  4. tuc

    tuc Niet meer actief

    Riblappen en sucade kan allebei.
    Belangrijk is:
    - iets zuurs, ik gebruik een scheut azijn.
    - en nog belangrijker: als je water toevoegt, dan altijd gekookt water. GEEN koud water, dat maakt je vlees taai.

    Ik smeer het vlees nog in met een dun laagje mosterd voor het de pan in gaat.
     
  5. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.234
    1.891
    113
    Vrouw
    Aha. Dan is dat ws toen de fout geweest. Had er volgens mij koud water bij gedaan.
    En ik had magere lappen. Ook niet lekker denk (ivm te weinig vet?)
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee het vet erdoor zorgt idd voor mals vlees.
     
  7. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.264
    25.719
    113
    Wat helpt bij zo’n beetje elk recept met stoofvlees:
    Laat het vlees op kamertemperatuur komen voordat je het aanbraadt.
    Voeg warme vloeistoffen toe of schenk ze heel langzaam via de rand van de pan, zodat het vlees niet schrikt.
    Een zuurtje helpt ook en het kunnen er diverse zijn (rode wijn, azijn, tomatenpuree, e.d.)
    En op zo laag mogelijke temperatuur heel lang garen. En magere runderlappen hebben dan weer meer tijd nodig, dan de vettere riblappen.

    Ik gebruik altijd magere runderlappen bij elk soort rundvlees stoofgerecht (ook andere recepten dan Hollands draadjesvlees) en ze kunnen echt heerlijk mals blijven ook al zijn ze minder vet dan riblappen.

    Edit: voordat ik een slowcooker had, zette ik mijn braadpan in de oven op een lage temperatuur (ik geloof zo’n 5 uur op 140/150 graden) zodat de warmte gelijkmatiger verdeeld werd en gelijk bleef. Nu gaat het 8 uur in een slowcooker en dat werkt nog beter.
     
  8. Ansj84

    Ansj84 Actief lid

    10 mei 2019
    470
    635
    93
    Vrouw
    Als ze te hard koken dan wordt het ook taai. Dus of op een sudderplaatje of in de oven en dan echt zacht stoven. Zelf vind ik sucade lappen altijd wel lekker omdat het iets vetter is maar die hebben we langer nodig.

    Wij snijden het vlees meestal in blokjes en bestuiven het met bloem (dit zorgt voor wat binding van de jus), aanbraden in boter met wat uien, dan voorzichtig afblussen met water (niet te koud idd), wijn of bier, evt scheutje azijn erbij, laurier blad, jeneverbes en wat kruidnagel en lekker lang laten sudderen.

    Je kan de jus ook binden met bruin brood of ontbijtkoek ipv bloem op het vlees.
     
  9. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.234
    1.891
    113
    Vrouw
    Ok.. thnx dames.
    Denk dat het wel lukt met jullie tips!

    Heb nu al trek...
     
  10. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.947
    33.614
    113
    Mag ik even inbreken? Hoe krijg je dan dat zuurvlees (dacht dat het zo heette) dat ik een paar maanden geleden zo heerlijk in Maastricht heb gegeten? Dat is toch ook een soortement draadjesvlees? Wat voeg je toe dat het zo lekker zuur maakt dan? Is dat azijn? Nee toch?
     
  11. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.628
    5.656
    113
    Wat ik altijd doe is het de dag ervoor klaar maken. De 2de dag smaakt het nog lekkerder.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  12. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.264
    25.719
    113
    Ja, dat is met azijn, appelstroop en ontbijtkoek. Zoooo gruwelijk lekker :D
    Ik ben er mee opgegroeid met mijn Limburgse oma. Blijft 1 van mijn favorieten.

    Edit: recept: https://www.ah.nl/allerhande/recept/R-R665982/limburgs-zuurvlees
    Bij de wat oudere recepten moet je het vlees eerst 24 uur marineren in een azijnmengsel. Maar dit recept is wat minder werk en smaak echt heel goed.
     
    Iertje81 vindt dit leuk.
  13. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.947
    33.614
    113
    Ik ga het eens maken! Dankjewel. Heerlijk met patat (of moet je friet zeggen :p)en salade :)
     
    Bailey07 en Adje vinden dit leuk.
  14. minniemouse25

    minniemouse25 VIP lid

    31 okt 2009
    5.712
    68
    48
    Vrouw
    disneyworld
    Hier bak ik stoof lappen of braad lappen aan in croma. Als het om en om lekker bruin is bak ik er wat gesneden ui en gesneden tomaten bij en als dat even heeft meegebakken dan een scheut water erbij en lekker wat uurtjes laten sudderen. Mnom mnom. Heerlijk met gekookte aardappels en iets van bloemkool of erwtjes en worteltjes bijvoorbeeld.
     
  15. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.494
    8.416
    113
    Hier ook braadlappen met een randje vet er aan, zoals eerder gezegd gekookt water toevoegen (wat net van de kook is).
    Ik doe er altijd 1 of 2 uien bij (door de midden gesneden) en iets van een scheut rode wijn. Of wat stengels bleekselderij.

    En lang genoeg op laten staan op een zo'n klein mogelijk pitje.
     
  16. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.818
    18.533
    113
    Vrouw
    Ik had gister Vlaamse stoverij. Echt heerlijk!
    Denk dat het belangrijkste is de tijd dat je het laat stoven. Liefst zo lang mogelijk zodat het vlees heerlijk mals wordt en uit elkaar valt en de smaak er goed in kan trekken.
    Vroeger thuis had ik echt een hekel aan draadjesvlees, zo droog gadver.
    Maar dan is het gewoon op de verkeerde manier klaargemaakt.
     
  17. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Hier heel basic. Sucade of braadstuk. Peper en zout erop aanbraden in Croma. Heet water en 2 Laurierblaadjes erbij en 3-4 uur laten sudderen. Tussendoor een paar keer keren en de jus erover scheppen. Hij is altijd zo mals dat ie uit elkaar valt.
     
  18. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Zorgen dat de pan niet te heet is, zodat het vlees niet te krom trekt. Rustig de tijd voor nemen.

    Vlees insmeren met rundvleeskruiden. Dan flink boter in de pan en de inductie kookplaat op standje 4. Vlees heel langzaam aanbraden. Als het gekarameliseerd is, de pan nog iets verder naar beneden (3). Wij doen er altijd een potje Amsterdamse uitjes (van die gele) met vocht er bij. Wel belangrijk om het er niet koud bij te gooien, anders schrikt je vlees en wordt het taai. Verder grote lepel appelstroop, wat mosterd en een dikke plak ontbijtkoek. Dan bind de jus wat meer en wordt het lekker smeuïg. Moet wel een uur of 6 opstaan.
     
  19. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Dubbele reactie
     
  20. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.545
    113
    Je hoeft helemaal niets zuurs te gebruiken! Het gaat erom dat je de sukadelappen (die zijn echt het lekkerste) op hoog vuur aanbakt en daarna gaat het om de temperatuur.

    Voordat ik een slowcooker had zette ik de braadpan op 85 graden in de oven voor ongeveer 8 uur. Zorg dat het vlees helemaal onder water staat en ALS je er water bij doet mag het absoluut geen koud water zijn. Verder deed ik er 2 bouillon blokjes bij. Ik maak ze ongeveer 1 a 2 keer per week en ze zijn altijd boterzacht.
     
    zonnetje2015 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina