ik vind het gewoon leuk om uit eten te gaan, en hij lijkt het ook leuk te vinden. het is niet mijn doel dat hij als kleuter de perfecte tafelgenoot is.
Nou we hadden weinig oppasmogelijkheden en we hielden zelf graag van uiteten gaan en zo ontdekten we dan onze oudste het ook heel leuk vond om mee te gaan. Thuis is hij een vreselijk moeilijke eter, maar in een restaurant proeft hij soms wel iets nieuws! Als hij zelf van een kaart iets kan kiezen voelt hij zich meer in control. We hebben dan veel minder strijd. Maar daarnaast vind ik het een mooie ervaring die je je kind meegeeft.. net als reizen of musea bezoeken ofzo... Het is geen must, het is niet verplicht, je kan ook groot worden zonder. Maar het is een leuk extraatje.
Hier wel haha, maar goed... Iets met hongerige peuter, die geen middagdutje had gedaan, wel dag vol indrukken ivm vakantie en toen eten eindelijk kwam zo moe was dat hij geen trek meer had. Onze eigen inschattingsfout. Oeps. Was wel vlot klaar hoor, uiteraard wel ingegrepen, afgeleid en dessert maar over geslagen. Zelfs thuis doet hij dat niet dus kwam voor ons ook als een verrassing. Ach, kan gebeuren en is ook zo weer opgelost
Haha, hier ook zo 1 inderdaad. Ik kan er nooit zo goed tegen dat ik dan een opmerking krijg als: dat moeten ze leren, hebben de mijne ook geleerd. Zijn van die opmerkingen waar ik niks mee kan. Valt voor mij in categorie: de mijne slaapt overal, want ik neem hem overal mee naartoe van baby af aan. Ook dat is niet jouw verdienste, maar gewoon een makkelijk slapend kind. Elk kind is anders en kinderen die wel 2 uur stil kunnen zitten, is meestal geen verdienste van de ouders, maar karakter van het kind.
1,5 uur. We nemen dan of voorgerecht of nagerecht naast hoofdgerecht. 3 gangen zit er niet in haha Ik neem kleurboek mee en stickers. We praten gewoon verder en als hij echt niet meer kan zitten loopt 1 van ons even met hem rustig door restaurant/buiten/naar wc oid. Schreeuwen en rennen wordt gelijk besproken (in enthousiasme kan hij vanuit de wc dan bv sprintje terug naar de tafel trekken). Voordat we erheen gaan leggen we ook uit: we zijn niet de enige die er eten, dus gewoon rustig praten en als je van tafel wil of graag wil kleuren, even aan papa of mama vragen. En als hij echt te moe wordt, alleen hoofdgerecht
Ik sta hier echt van te kijken. Een kleurplaat is hier ongeveer dertig seconden leuk. Tablet boeit hen niet. Ik wou dat ze lang genoeg konden zitten om drie gangen, of zelfs twee, uit te houden.
Maar hoe oud zijn je kinderen dan? Op school moeten ze toch ook weleens een poosje zitten en een werkje doen?
Mijn kind is net zo als die van Shakes. Dafne is 4,5. Heeft in de klas ook moeite met stilzitten. Kring vindt ze niet leuk, luisteren naar een verhaal ook niet. 10 minuten redt ze misschien net. Echt no way dat die 2 uur op een stoel in een restaurant kan zitten. Ik snap niet waarom dat zo moeilijk te begrijpen is. Ze heeft gewoon veel energie, is altijd in beweging, altijd buiten, altijd rennen, altind wiebelen en friemelen.
ik ga niet naar restaurants om mijn kind te trainen hoor ik ga omdat ik daar wil eten en kind gaat mee want die moet ook eten.
Waarom ga je uit eten? Ik ga uiteten omdat ik het leuk vind en gezellig, dat is ook de reden waarom ik uiteten ga met mijn kinderen.
Mensen zeggen toch niet dat ze het niet begrijpen? En heel simpel; als die van mij niet stil zouden kunnen zitten, zou ik ze niet meenemen naar een restaurant waar dat moest. Mijn jongste kan bv echt niet geconcentreerd naar een film kijken, dus die neem ik niet mee naar de bioscoop, daar doe ik haar geen plezier mee. Als het puur gaat om een beeetje begeleiding bij het blijven zitten, dan snap ik dat ouders dat af en toe doen, maar als het na 10 minuten gewoon een gevecht wordt haar op een stoel te houden - dan moet je gewoon lekker naar zo’n leuke brasserie met speeltuin/-kamer, een kindermenuutje, en hop vooral veel spelen (En dat vinden die van mij óók heel erg leuk hoor )
Nou ik heb 2 kinderen met ADHD en een prikkelverwerkingsstoornis, maar ook die kunnen prima 3 gangen doorstaan hoor. Tablets laten we thuis, dat vind ik niks voor een restaurant. Kleuren mogen ze wel, verder praten we over van alles. Hier kunnen ze denk ik 2 weken aan een stuk praten en dan zijn ze nog niet uit verteld. 2,5/3 uur in een restaurant lukt prima. Dat doe ik niet om hen te trainen maar gewoon omdat wij allemaal graag uit eten gaan. Geen vreetschuren en ook geen sterrenrestaurants. Gewoon normale restaurants.
Nou juist als moeder van 2 kinderen waarbij niet alles volgens het boekje verloopt zou je toch kunnen begrijpen dat het voor sommige kinderen wel heel moeilijk kan zijn?
Wat vind jij leuke plekken om met de kinderen naartoe te gaan? (Jij woont hier volgensmij in de buurt toch?) Wij gaan regelmatig bij pinot in breda eten, maar heb daar nog nooit een kind gezien.
Ik zeg toch ook nergens dat ik het niet begrijp?? Waar lees je dat dan? Hier wordt overal gepraat over kinderen die niet stil kunnen zitten en ik leg uit dat ook kinderen die moeite met stilzitten hebben in bepaalde situaties soms best prima uit eten kunnen. Ik zeg niks over dat ik het niet begrijp hoor.
Wij gaan ook uit eten met onze dochter. Van visrestaurant aan een boulevard tot de Harbourclub in Rotterdam. Ze proeft alles, erg leuk en vindt het ook erg gezellig. Haar favoriete restaurant is La Cubanita en daar houdt ze het echt veel gangen uit. Als ze het zat wordt krijgt ze tegenwoordig een telefoon van ons met oortjes en mag ze een spelletje doen of Squla ofzo. Als wij uit eten gaan, gaan we wel altijd op tijd. Dus sushi of Cubanita echt al om 17 uur. De Bazar komen we regelmatig. En bij de Harbourclub zijn ze gewoon superlief voor kinderen en passen ze ook de gerechten aan op haar (patat erbij ofzo).
Ja ik woon in de buurt Wij gaan met de kinderen wel in onze eigen stad eten hoor. - Het Zusje vinden ze geweldig: tapas. - onze heerlijke italiaan - Poncin Enz