Onze baby van 6 maanden eet nu een prakje mee rond etenstijd. Het is onze eerste, dus we zitten af en toe nog lekker te prutsen hoe we de dingen aan pakken Nu vroeg ik me af; geven jullie je baby zijn hapje net voor je zelf gaat eten? Of geef je af en toe een hapje terwijl je zelf eet? Ik vind het best een gedoe om zelf te eten en tegelijkertijd onze baby een hapje te geven, en mijn zoontje wordt ook ongeduldig. Dus voor nu geven we hem net voor wij gaan eten zijn hapje, en dan gaan wij eten. Terwijl wij eten krijgt hij af en toe nog een hapje van ons. Gewoon nieuwsgierig, hoe deden jullie dat?
Ik geef de baby tijdens het koken haar prakje, als wij aan tafel zitten dan zit ze er bij en krijgt nog wat in haar handen. Soms een lepel met nog een restje van haar prakje, of iets van ons bord als het niet te gekruid is.
Hier krijgen de kinderen altijd om 17:00 uur eten en wij zelf eten om 18:00. Man is laat thuis vandaar.
Ondertussen, bij alle 4. Anders had ik een krijsend kind terwijl ik at. Een gedeelte kregen ze dan zo om zelf te eten zodat ik ook kon eten en dan een deel geprakt waarbij ik hielp zodat ze ook genoeg aten
Een beetje van alles hier, het is de 3e maar wij doen nog steeds maar een dotje XD Ligt er precies aan wanneer ze uit bed komt. En dat rapley dat vind ik .... een zooi? Kind nummer 3 is er idd 1 van zelf die banaan naar binnen werken bijv, maar dat gerochel als er een stuk retour komt, dan heb ik geen trek meer hoor XD
Toen we alleen de oudste hadden gaven we haar eerst eten, daarna wijzelf. Met de 2e net zo. Maar zij at al snel gewoon stukken met haar hand. Nu eet ze inmiddels met een vork.
Wij aten toen nog te laat voor zoon, hij had meestal al eerder honger. Dus kreeg hij ook eerder zijn eten, en zo kon hij ook weer op tijd naar bed. Hij kreeg een prakkie of hele stukken eten of een combi van beide. Soms had hij zo’n honger en zijn motoriek werkte nog niet genoeg mee om het zelf te doen, dus daarom een combi en dat werkte hier prima. Als hij wel nog op was tijdens ons avondeten, zat hij er wel bij aan tafel en kreeg hij ook iets te eten voor zijn neus.
Wij zaten met alle drie kinderen va 6mnd aan tafel en ze kregen telkens 2 stukjes voor zich en aten zelf. Als die op waren legde ik 2 nieuwe stukjes. Op slechte dagen hielp ik wel mee. Kind 1 hap, kind 2 hap, ik hap. Mijn man nam de derde voor zijn rekening. Met 1 baby en 2 volwassenen moet het toch lukken qua helpen aan tafel? Jullie hebben 4 handen en 1 extra mondje
Hier aten ze met ons mee, ik gaf telkens een paar stukjes groente bv, ze aten het dan zelf. En soms als iets te zacht of onhandig was om vast te pakken, dan hielp ik tussendoor even met een lepel ofzo.
Ze aten gewoon zelf als wij aten. Gewoon stukken groente en aardappel voor ze neerleggen en gaan met die banaan.
Bij de oudste (potjes - die stikte zo ongeveer in alles wat geen ‘smurrie’ was) gewoon zoals het uitkwam, meestal er voor en dan tijdens at ze nog wat als ze wilde. Met de jongste Rapley gedaan, die at dus gewoon met ons mee en regelde het zelf. Ideaal.