De eerste 100 dagen van je baby!

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Poolvos, 6 okt 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Raggy81

    Raggy81 Fanatiek lid

    26 mrt 2017
    2.325
    1.411
    113
    Vrouw
    Hier rustige nacht. Overal wel rustig steeds. Helaas we 1 x spugen. Jammer dat hij wel steeds honger heeft elke 3 uur. Doorslapen zit r nog niet in.maar goed... 2 mnd oud.. Over 10 mnd is t vast anders.

    Hier ook geen sint maarten. Dat kent t dorp niet al zie je soms wel groepjes "ontstaan" is het hier geen traditie.

    Op naar de kapper vandaag !
     
    Boordevol, Angelmom1 en wolkje1994 vinden dit leuk.
  2. Angelmom1

    Angelmom1 Fanatiek lid

    18 dec 2018
    4.082
    3.718
    113
    Vrouw
    Hier zit meneertje ook bijna heledag in de tula explore echt uitkomst met huishouden wassen koken stofzuigen anders bleef dat allemaal liggen en moest vriend lief naast werk ook nog helpen
    Jbm helpt hier wel gister overdag niet meer gespuugd vanochtend om 5 uur nog geen zin om naar beneden had beter wel kunnen doen ik er onder bed er onder en kleine man nat
     
    Boordevol en wolkje1994 vinden dit leuk.
  3. wolkje1994

    wolkje1994 Fanatiek lid

    12 aug 2013
    4.153
    6.005
    113
    Ahh wat balen dat sommige zulke nachten hebben zeg! Wij opzich een prima nacht. Loop wel ergens echt tegen aan, misschien hebben jullie ideeën?

    L is nu 4 kilo en arts van consultatiebureau gaf aan dat ze dan 600 ml drinken op een dag mag. Daar komen we zeker aan, soms zelfs 640. Arts gaf vorige week aan dat L nu een flink stijgende lijn heeft qua gewicht, maar dat die niet nog steiler omhoog moet gaan (de lijn in de groeicurve). Dus voorlopig op dit blijven zitten.
    Nu kwam L altijd om de vier uur, moesten haar zelfs wakker maken. Nu komt ze al een aantal dagen stipt om de drie uur en heeft dan echt weer honger. Doorslapen is er ook niet meer bij, geen ramp. Maar na drie/vier uur heeft ze ook in de nacht gewoon honger.

    wat vinden jullie. Wat meer geven bij de laatste voeding voor de nacht? Vriend en ik vinden het lastig dat ze echt trek heeft.

    Ze krijgt 90 water en drie schepjes per fles
     
  4. Angelmom1

    Angelmom1 Fanatiek lid

    18 dec 2018
    4.082
    3.718
    113
    Vrouw
    Gewoon meer proberen kijken wat ze zelf drinkt hier krijgt hij alleen s avonds een fles a 140 bv en gaat ook echt op
     
  5. Raggy81

    Raggy81 Fanatiek lid

    26 mrt 2017
    2.325
    1.411
    113
    Vrouw
    Ja ik zou nooit mn kindje trek laten houden. Ze geven zelf goed aan wat ze nodig hebben..nu mssch meer straks weer minder. Gewoon geven zou ik zeggen.
     
  6. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.361
    8.371
    113
    Amsterdam
    Ik zou meer geven hoor, ze mag juist stijgen ze moet inhalen. T is met 36.1 geboren en is op de normale curve van -2 naar de nullijn gegroeid en zit op de premature op de +2. Ik krijg alleen maar te horen hoe goed hij bezig is met inhalen. En ik vind en baby geeft het mooi zelf aan en hoeft geen honger te lijden.
     
    ButterflyPassion vindt dit leuk.
  7. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.361
    8.371
    113
    Amsterdam
    wat balen, hier gelukkig maar 30min wakker geweest. Maar toen werd dochter wakker door een ongelukje in bed 30min later alsnog voor geen meter geslapen;). T keurig 4 uur later. Nu even ontbijt en dochter naar kdv brengen.
     
    Boordevol vindt dit leuk.
  8. ButterflyPassion

    ButterflyPassion Fanatiek lid

    13 jul 2015
    2.278
    2.523
    113
    Vrouw
    @Nina Sanders aah jullie hebben dus ook zo een lekker klein boefje. Ja klein he die maat 0 luiers?! Wij zijn nu net een weekje naar maat 1, omdat zn plasjes te groot werden voor de maat 0 luiers ;)

    Ik denk niet dat wij naar voren willen dragen, dus Tula FTG zou in principe prima zijn :)

    Voedingen, ik vind dat toch weer zo lastig! V krijgt nu 7 voedingen van 80 cc. Dus samen zo een 560 cc. Hij is zelf 3 kg dus volgens de richtlijnen zou hij rond de 450 cc dan moeten zitten. Gister had hij van 1 flesje 70 cc op, toen kwam hij écht al na 2,5 uur , dus hij heeft het echt wel nodig. Aan de ene kant denk ik: hij heeft ook wel wat in te halen. Aan de andere kant denk ik: oh jee overvoed ik hem niet?
    En de nachten... moet de late fles nou altijd groter dan de andere voor een beetje doorslapen? Hoeft nu nog niet hoor, ik bedoel, hij is nog zó klein en jong. Maar zit toch al een beetje van: hm, hoe gaat dat ook alweer over een paar weken?

    Bij dochter deden we het ophogen de late fles. maar goed, die sliep met 1.5 week ook al 6 uur achter elkaar. En op het begin hoog je natuurlijk sneller op dan later. Dus toen heb ik hier niet echt over na hoeven denken.
     
    Nina Sanders en Angelmom1 vinden dit leuk.
  9. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.361
    8.371
    113
    Amsterdam
    Wat super schattig dat die van jullie nog in maat 1 kan. Ik vind het zo grappig om te zien wat ervoor verschillen zijn. Ik zelf ben maar 158 vriend wel 190 maar ik maak groter kinderen blijkbaar. Want t is geboren met 36.1 met 2980gr al en paste na 3 weken echt niet meer in maar 1, 1 week in maat 0 gezeten.
     
    ButterflyPassion vindt dit leuk.
  10. ButterflyPassion

    ButterflyPassion Fanatiek lid

    13 jul 2015
    2.278
    2.523
    113
    Vrouw
    Dit is inderdaad precies hoe het bij ons nu ook is :)
     
    wolkje1994 vindt dit leuk.
  11. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Morning ladies!

    Ik heb nog niet alles bijgelezen, maar zie vooral wisselende nachten voorbij komen.

    Hier was ‘t prima! 20-02-06.30
    Maar: vanacht een hele 80cc kv gegeven na de borst. Hij had nog zo’n honger! Maar was wel extreem snotterig/slijmpjes aan t ophoesten. Misschien lukte het drinken niet goed? Ik dacht dat de verkoudheid voorbij was, maar nee :(


    Wat is ‘t plan voor vandaag?

    Wij blijven lekker thuis met z’n drietjes (/vierjes, mn man werkt vanuit huis. Hij heeft een apart huisje als kantoor in onze tuin :thumup:).

    Ik ga koekjes bakken denk ik.
    Onze vriezer was pasgeleden stuk. Nieuwe gekocht maar nu dus suuupeer veel ruimte! Verplicht opgeruimd ;)
    En bakken is zo leuk, maar alles opeten kan écht niet *varken-emoticon*
    Maar wist je dat de meeste kleine koekjes uitstekend invriezen? :D

    Verder dooit het (*feestemoticon*). Nu mag de sneeuw wegblijven tot januari!! :rolleyes:

    En baby R is vandaag in vossenthema!
     
    Kirzy, USAbaby, Raggy81 en 5 anderen vinden dit leuk.
  12. ButterflyPassion

    ButterflyPassion Fanatiek lid

    13 jul 2015
    2.278
    2.523
    113
    Vrouw
    Dat is inderdaad al aardig groot voor 36.1 weken, terwijl je zelf dus niet zo groot bent! ;)

    Zelf ben ik 1.68, en mn man 1.75. Dochter werd met 40+5 met 3645 gram geboren. Ik dacht dus ook dat ik aardig gemiddelde kindjes maak. Dus toen ze met de groeiecho's zeiden: hij is klein maar dat past bij je postuur, heb ik er nooit maar enig moment bij stilgestaan dat hij misschien wel eens té klein kon zijn. V is nu geboren op 38+1, 2330 gram. Waarschijnlijk door mn IBD. Dat is te klein natuurlijk... (Maar wel héél schattig :oops:)
     
  13. ButterflyPassion

    ButterflyPassion Fanatiek lid

    13 jul 2015
    2.278
    2.523
    113
    Vrouw
    @Poolvos wat een heerlijk ventje!!! En een leuk pakje :):thumup:
     
    Poolvos vindt dit leuk.
  14. wolkje1994

    wolkje1994 Fanatiek lid

    12 aug 2013
    4.153
    6.005
    113
    @Siepie85 hoe bedoel je dat met inhalen? Ik kreeg ook te horen van L is goed aan het inhalen. Staat dit inhalen dan om het feit dat ze vroeg geboren zijn? L is geboren met 36.6, 2785 gram. In merk dat ik meer moet navragen wanneer een arts dan iets zegt ;).

    @ButterflyPassion ja snap je helemaal! Van mij hoeft L echt niet standaard die zes uur slaap achteréen te pakken op een nacht. Maar dit deed ze eerst wel en heeft nu honger. Dat vinden wij meer gewoon sneu...

    Misschien dat we vanavond dan maar gewoonten beginnen met een avond fles met vier schepjes. Stiekem vind ik het ook super spannend, ze heeft iedere keer zo flink gereageerd met ophogen. Buren hebben het meegekregen denk ik:)
     
  15. wolkje1994

    wolkje1994 Fanatiek lid

    12 aug 2013
    4.153
    6.005
    113
    Poolvos vindt dit leuk.
  16. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    V was echt een mini dan ja! ❤️
    Stiekem heel cute die kleintjes
     
    ButterflyPassion vindt dit leuk.
  17. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    @wolkje1994 had ze veel last vh ophogen? Krampjes? Want dan kun je eventueel 120cc water met 3,5schep doen een paar dagen - en daarna ophogen naar 4 scheppen. Dan gaat t wat geleidelijker. Hopelijk heeft ze dan minder last?

    Edit: en het inhalen; waarschijnlijk groeit ze meer dan gemiddeld? Vaak zoeken ze nu hun lijntje op en als ze dan naar een andere groeilijn gaat, spreken we vaak van inhalen. Dan was dat waar ze thuis hoorde, maar met geboorte nog even niet op zat..
     
    ButterflyPassion en Siepie85 vinden dit leuk.
  18. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.834
    4.062
    113
    Flesvoeding
    L. krijgt 7 x 100 cc aangeboden. Ik begreep van het CB dat je sowieso opbouwt naar flessen van 100ml. Die biedt ik dan 7 x per dag aan. De richtlijn is dat ze minimaal ongeveer die 150 ml per kilo binnenkrijgt, eet ze meer dan geen probleem (binnen die 100 ml per fles). Uiteindelijk eet ze vaak rond de 500 a 550 ml per dag.

    Luiers
    We gaan nu over van maat 0 naar maat 1. Maat 1 is nog wel zo groot voor haar maar maat 0 wordt net een beetje krap.

    Nacht
    Wat een slechte nacht hier. L. was heel onrustig bij de nachtvoeding (01.15). Daarna had ze last van krampjes en was gewoon wakker. Heb om 03.00 mn man gevraagd het over te nemen omdat ik mn ogen bijna niet kon open houden. Uiteindelijk heeft ze vannacht nog een fles gekregen en is rond 6 uur pas gaan slapen. Mijn man is een schat en heeft mij tot 7 uur laten slapen.
     
  19. wolkje1994

    wolkje1994 Fanatiek lid

    12 aug 2013
    4.153
    6.005
    113
    ja veel last van krampen en stopte dan ook direct voor vier dagen met poepen. Nu met de omneo gaat dat goed.

    ja heb me net even in die lijnen zitten verdiepen en ze zit op de gewone curve nu tussen de -1 en 0 lijn in.
     

    Bijgevoegde bestanden:

  20. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Hier geven we ook iets dat gelijk staat aan omneo in NL. Is ie ook veeel rustiger.

    Qua lijn ze je inderdaad goed dat ze inhaalt. De lijn stijgt veel stijler dan de lijnen vd curve: ze gaat dus van min 2 richting 0. Netjes!
     
    ButterflyPassion en wolkje1994 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina