Boerenprotest, ga je alvast hamsteren?

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door luca75, 12 dec 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MaMa

    MaMa Fanatiek lid

    21 dec 2012
    2.663
    376
    83
    Vrouw
    Utreg
    Dat is precies wat ze willen
    Lekker de veroorzakers van de lege schappen gaan belonen door bij hen voedsel te kopen
    Dat weiger ik sowieso
     
  2. Zonnetje19

    Zonnetje19 VIP lid

    26 jan 2019
    10.611
    8.825
    113
    Vrouw
    Het is vooral vervelend voor de mensen met het extra geld wat ze krijgen op de 20ste of 23ste dat ze nu weer benadeeld worden. Zijn genoeg mensen die het zich niet kunnen veroorloven een kerstdiner. Hopelijk gaat de rechter een goeie beslissing nemen.
     
    WinterBird vindt dit leuk.
  3. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Als ik mijn voorraadkast bekijk, dan redden we de kerstdagen wel met koffie, thee en siroop, afbakbrood, hagelslag en zakken soep. Oh, en genoeg chips en wijn in huis :) laat het feest maar beginnen.
     
  4. cw26

    cw26 Fanatiek lid

    6 mrt 2015
    1.080
    308
    83
    Maar waar denk je dat het voedsel vandaan komt????
    Uit de distributie centrums....
    Nee dus... Het voedsel of ingrediënten komt van het land, de boeren werken hier hard voor!!

    Me broer heeft 3 jaar terug ons familie bedrijf moeten verkopen.
    Continu nieuwe regels waar hij aan moest voldoen. Investeren en vervolgens zegt de regering weer iets anders, weg geld... Weg investing.. Nieuwe regels.. Weer hetzelfde, weer geld lenen bij de bank.
    Hij werkte 7 dgn in de week op het bedrijf, daarnaast had hij 2 banen om het hoofd boven water te houden. Zijn vrouw werkte ook daarnaast.

    Hij ging er aan door, slaapte niet meer. Hoe kon hij zijn gezin nog onderhouden?? Kunnen we ooit de schulden afbetalen. Die vraag, daar ging hij aan onderdoor.
    Uiteindelijk had hij plannen om zich zelf te vergassen in zijn schuur. Hij zag geen uitweg meer.
    Gelukkig een uur voordat hij de poging zou wagen heeft hij zijn vrouw opgebiecht wat er speelde in zijn hoofd.

    Hij is in de crisis opvang terecht gekomen, bedrijf is verkocht. Beetje bij beetje krabbelt hij en wij weer op.

    Dit doet de regering dus.... Ze maken de mensen gek met hun nieuwe regels en nieuw beleid...

    Wat er wel moet gebeuren daar heb ik geen passend antwoord op. Maar dat de boeren weer moeten investeren dat vind ik echt niet kunnen.







     
    Marihi en jannanas vinden dit leuk.
  5. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    De supermarkten en producenten dwingen de boeren tot extreem lage prijzen. Ik snap ze wel. Het houdt een keer op
     
    Marihi vindt dit leuk.
  6. Heartofhope

    Heartofhope Fanatiek lid

    14 mrt 2019
    1.027
    1.224
    113
    Ik koop mijn groene, fruit, aardappelen en eieren al direct bij de boer. Een deel is zelf verbouwd en een deel komt rechtstreeks uit eigen regio, dat doe ik juist zodat ze een eerlijke prijs voor hun producten krijgen. Ik 'beloon' de boer al jaren door de producten direct van hem af te nemen ipv de zakken van meneer jumbo of ah nog verder te vullen. Waarom zou ik dat nu dan niet meer doen? Ik vind dat de boer een eerlijke prijs voor zijn producten moet krijgen en niet tegen steeds lagere prijzen zijn product verkoopt. Ik koop het grootste deel van mijn wekelijkse boodschappen gewoon bij de supermarkt, daar kun uiteindelijk toch niet omheen, maar wat ik bij de boer kan kopen koop ik daar. Als ik bij de boer 30 eieren koop voor 4 euro, is die 4 euro voor de boer, koop ik die 30 eieren bij jumbo, die daar ook nog eens duurder zijn, zal de boer er hooguit 50 cent voor krijgen en dan hebben we het nog niet eens over het smaakverschil gehad. Als er een 'vleesboer' in de buurt had gezeten, kocht ik daar ook mijn vlees. Ik ga niet stoppen met kopen bij de boer, ik sta dan ook zeker achter de acties. De consument wil zo graag goedkoop boodschappen doen, bij de boer ben je echt niet duurder uit hoor. Ja je zal zelf je groentes moeten snijden in de meeste gevallen, maar de boer krijgt een eerlijke prijs voor zíjn producten waar híj hard voor gewerkt heeft.
     
    Emilie69, Marihi en cw26 vinden dit leuk.
  7. Heartofhope

    Heartofhope Fanatiek lid

    14 mrt 2019
    1.027
    1.224
    113
    Nee joh, dat komt uit de conservenfabriek. Mevrouwtje Hak en zo.

    Flauw, ik weet het...
     
  8. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.771
    882
    113
    Vrouw
    Ik ben blij te horen, dat je broer gelukkig nog op tijd gepraat heeft. Er zullen er genoeg zijn, die dat niet doen en toch doorzetten... Daar is een tijd geleden nog een boek over verschenen: https://www.atlascontact.nl/boek/de-hanenbalken/ Nu toch weer actueel door alle acties.
     
  9. cw26

    cw26 Fanatiek lid

    6 mrt 2015
    1.080
    308
    83
    Echt wel blij dat hij uiteindelijk nog met zijn vrouw heeft gepraat.
    Maar uit de omgeving weet ik van 2 mannen die dit wel hebben doorgezet.
    Waarvan 1 man van mijn leeftijd, 35, heeft / had 2 kinderen onder de 5 jaar.... De andere man al ouder...

    Maar heel triest dat men geen andere uitweg meer ziet, dan dit.... En helaas hoor je het steeds vaker



     
  10. momwithcamera

    momwithcamera Fanatiek lid

    13 mei 2019
    1.934
    2.777
    113
    Vrouw
    Helaas is dit nodig om hun standpunt onder de aandacht te houden van de politiek en consument. Het zal vervelend zijn als er lege schappen zijn, maar ik snap de boeren wel.
     
    Marihi vindt dit leuk.
  11. Roosje35

    Roosje35 Niet meer actief

    Sorry, kan ee
    Dit!! Helemaal mee eens.
     
  12. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    Sorry hoor maar waarom nu het vliegveld gaan bezetten. Ik krijg het idee dat ze zich almachtig voelen met hun tractoren.
     
    Maslov vindt dit leuk.
  13. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Ik vermoed omdat ze boos zijn dat de vliegsector niet wordt meegenomen in de stikstofplannen?
     
  14. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.174
    10.704
    113
    Maar de boeren zijn ondernemers, je vergelijking gaat mank. Feit is wel dat het ondernemen hen niet makkelijk gemaakt wordt, en er teveel tegenstrijdige krachten zijn. De supermarkten die de prijzen laag-lager-laagst drukken en bijna een monopolie hebben als afnemer. Waardoor schaalvergroting en kosten snijden om rendabel te kunnen zijn bijna wordt afgedwongen. Maar aan de andere kant is er hier gewoon geen plaats voor zoveel grote bedrijven, en zijn dierenwelzijn en het milieu sparen in de hele keten te belangrijk om op te bezuinigen. En in die tang snap ik dat het je tot wanhoop kan drijven.
    In essentie denk ik dat het hele systeem anders moet. Eerlijke prijzen voor de producten. Vlees is geen massaproduct uit een fabriek maar komt van levende wezens. Het moet een luxe product worden met bijbehorende prijs, die de kosten dekt om de hele keten echt dier- en milieuvriendelijk te maken. Dat betekent veel minder beesten, en dat elke dag vlees geen vanzelfsprekendheid meer is. En ook uit oogpunt van gezondheid is dat een grote verbetering.

    Het slaat nergens op dat dit kleine overvolle prutlandje een van de grootste voedselexporteurs moet zijn. En al helemaal niet dat varkensboeren twee stallen naast elkaar hebben, omdat ze voor verschillende markten leveren waar op de een dierenwelzijn nog minder voorstelt dan op de ander.

    Misschien, heel drastisch gedacht, zou de veesector moeten nationaliseren. Boeren als ambtenaren, de risico's van marktschommelingen en rampen als vogelgriep/varkenspest, en de kosten van maatregelen die volgen uit de nieuwe waan van de dag, zijn voor de overheid. Geen verkeerde prikkels die leiden tot overproductie met onnodige belasting van grondstoffen en omgeving. De milieubelasting van bovenaf verdeeld. En in tegenstelling tot individuele boeren kan de overheid wel een grote vuist maken tegen de supermarkt.
     
    Juffie1984, Maslov en Zwierezwaai vinden dit leuk.
  15. goblins

    goblins Fanatiek lid

    27 okt 2013
    3.591
    3.222
    113
    ministerie van defensie
    Swifterbant
    Ik sta volledig achter de boeren!!!
     
  16. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    12 mei 2017
    7.933
    12.187
    113
    Ik steun de boeren, ze worden van alle kanten onder druk gezet,...overheid....supermarkten...etc. Ze kunnen amper zelf rondkomen. Of dat nu met een tractor op Eindhoven AirPort moet, dat weet ik dan niet precies, maar dat ze van zich laten horen is goed!
     
    pareltje2212 vindt dit leuk.
  17. Juffie1984

    Juffie1984 VIP lid

    16 nov 2007
    10.986
    116
    63
    Dit dus....
     
    Zwierezwaai en Fuddey vinden dit leuk.
  18. Keessie

    Keessie Actief lid

    8 jul 2014
    358
    406
    63
    Vrouw
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Voor iedereen die roept stop met exporteren van voedsel.
    stoppen jullie dan met het eten en drinken van koffie thee chocola bananen mango’s mandarijnen enz. ?

    Moeten de andere sectoren dan ook maar stoppen met exporteren?

    En kies dan in de winkel voor in NL geproduceerd voedsel. En niet voor iers rundvlees of Argentijnse biefstuk. Tomaten uit Spanje. En een NL ui is veel duurzamer dan een biologische ui uit Nieuw Zeeland . Hier allemaal eens bij stil gestaan?

    https://nos.nl/video/2314632-waarom-zijn-veel-boeren-boos.html
     
    highenergy, bloem82, jannanas en 3 anderen vinden dit leuk.
  19. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.174
    10.704
    113
    #59 MadeInUSA, 14 dec 2019
    Laatst bewerkt: 14 dec 2019
    Er hoeft toch geen sprake te zijn van gelijk oversteken? Ik exporteer niet naar jou dus koop ook niet van je? Daar mist echt het verband.
    In andere klimaten groeien er dingen die wij niet hebben. En andersom. Prima, dan koop je dat van elkaar. Als wat er hier groeit echt duurzamer is (glastuinbouw kost ook nogal wat energie dus hoe die balans uitvalt, vervoerskosten versus de kosten van de kas, dat weet ik niet) dan heeft dat inderdaad de voorkeur. Voor planten van de koude grond zal dit zeker gelden.
    Maar we hebben gewoon niet de luxe om het allemaal te hebben. Zeker niet in de veeteelt. De schaarse grond en belasting voor het milieu zijn gewoon te groot.
    Een koe is een koe en een kip is een kip, en die zijn veel minder afhankelijk van zon-uren of grondtype.

    Ik denk dat de grote pre van de Nederlandse veeteelt met name ligt op het gebied van hoogwaardige technologie en professionaliteit. Dat kan je prima exporteren naar plekken waar meer ruimte is.

    Tegen mij hoef je niks te zeggen over vlees, ik eet het sowieso niet en wat mijn gezin eet komt van de lokale slager of rechtstreeks van de slachterij. En Argentinië is wel echt wat ver, maar als die boer in Ierland wel de ruimte heeft om zijn koe echt de ruimte te geven en met minder klimaat- en omgevingsbezwaar te kunnen fokken, dan kan dat netto de beste keus zijn en opwegen tegen dat ritje met de boot.

    Groente en fruit halen wij overigens voor het grootste deel van de markt. Deels is dat direct van de boer die die euro per kilo voor zijn appels minus wat kraamhuur zo in zijn zak kan steken. Deels is dat wat er overblijft op de veilingen of niet mooi genoeg is voor de winkel. Dan komt het overal vandaan, maar je redt het van de vernietiger en ondersteunt een kleine ondernemer.
     
    WinterBird, Zwierezwaai, tuc en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  20. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik heb bladerdeeg, knakworstjes, pizza’s, patat en frikandellen in de vriezer liggen mochten we misgrijpen ;)
     
    Shay25 en Huismuisie vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina