Boodschappen budget

Discussie in 'De lounge' gestart door Archie83, 29 dec 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lavendel89

    Lavendel89 Niet meer actief

    Wauw, hoe doen jullie dat? Hier 2 volwassenen en peuter van 3 jaar. Man eet vanwege sport wel extra warme maaltijd per dag en we zijn toch zo rond de € 150-175 per week kwijt. Luiers, shampoo, wasmiddel niet meegerekend.
     
  2. Pompoen

    Pompoen Actief lid

    25 okt 2015
    446
    121
    43
    Oprechte vraag, maar wat eten en drinken jullie dan? En dan bedoel ik over de hele dag. Ontbijt, lunch en avond. Ik ga echt ver over de 500€ heen, 2 volwassenen 2 kinderen. Geen luiers enz meer.
    Moet wel zeggen, ik moet glutenvrij eten en een gv brood is bijvoorbeeld best prijzig. En mijn man eet veel eieren. (En met veel bedoel ik dat er zeker 3 dozen van 10 eieren doorheen gaan in de week..)
     
  3. Pompoen

    Pompoen Actief lid

    25 okt 2015
    446
    121
    43
    Dit hebben wij dus ook.. ik weet echt niet hoe ik in de buurt van 120€ per week moet komen.
     
    avr87 vindt dit leuk.
  4. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.387
    21.767
    113
    Hoe wij dat deden toen we van weinig moesten rondkomen: veel vegetarische/veganistische maaltijden, bijna alles zelf maken (brood, koekjes, wasmiddel etc), zelf koken ipv afhalen/kant en klaar, water of thee drinken tussendoor (man drinkt 1x per dag koffie en sowieso geen alcohol, pakken sap of frisdrank wel voor bezoek). Etc.
    We hadden geen vast budget en de ene keer gaven we iets meer uit dan de andere keer maar echt veel was het nooit.
     
    Pompoen en Archie83 vinden dit leuk.
  5. Archie83

    Archie83 Actief lid

    23 nov 2019
    410
    236
    43
    ja eigenlijk wel... dacht eerst dat t niet uitmaakte maar voor de haalbaarheid en overzicht misschien beter idd! Thanks.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  6. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.387
    21.767
    113
    Wat ook scheelt is groot inkopen. Wij kochten vaak een zak rijst van 4,5 kg en zak griesmeel van 5 kg, per kg is dat dan veel goedkoper.
     
    GossipGirlxoxo, Pompoen en Archie83 vinden dit leuk.
  7. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Ik heb een weekbudget van 130€ voor 2 volwassenen en 4 kinderen. Baby krijgt wel borstvoeding en wasbare luiers. Dus zo’n 520€ per maand.
     
  8. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.543
    3.057
    113
    Ontbijt brood/crackers/brinta/griekse yoghurt met cruesli o.i.d.
    Lunch brood, kids krijgen brood met rauwkost/fruit mee (soort bento)
    Avondeten gewoon normaal

    Drinken aanmaaklimonade, appelsap, optimel, koffie/thee, sap.
    Heb gewoon koekjes en chips in huis..
     
    Pompoen vindt dit leuk.
  9. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.681
    18.754
    113
    Vrouw
    #29 Neuzeke, 29 dec 2019
    Laatst bewerkt: 29 dec 2019
    Met een lijstje winkelen.
    Zonder honger en als het kan zonder kinderen :roflmao:

    Niet enkel spullen op ooghoogte nemen.

    Pampers, pamper doekjes, verzorgingsproducten, wasproducten poetsproducten hou ik sowieso in het oog. Als er 1 + 1 acties zijn neem ik er dan wel wat meer mee, pamper doekjes via bol.com als het grote korting is, tandpasta neem ik er met plezier 4 of 8 mee als ik daardoor 35% korting heb.

    Niet alles hoeft een merk te zijn.

    Vlees bijna altijd van de plaatselijke beenhouwer.

    Fruit kopen we vooral appels, peren, sinaasappel, bananen dus dat valt mee van prijs en aardbeien, frambozen enzo hebben we tijdens de zomer in de tuin.
    Wil er iemand besjes of wat dan ook, zal ik zr zonder nadenken kopen maar ik koop ze niet standaard.

    Wij drinken 90%van de tijd spuitwater.

    Ik heb geen kast vol snoep, chips en sneukel.

    Soep maken van eigen groenten of een colli op de markt halen

    Rijst in een grote zak.

    Weinig kant en klaar.

    Wij eten voldoende gevarieerd en maar 1 of 2 keer per week gemalen vlees.

    Ohja brood van bij de bakker. Van dat flut brood uit de supermarkt hebben we na een uur terug honger. En de zat of zondag altujd bakker voor koffiekoeken, sandwiches, pistolet.
     
    Archie83 vindt dit leuk.
  10. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.186
    35.873
    113
    Als ik heel goed oplet met 2 volwassen en 3 kinderen red ik het net met 150 euro, maar eronder snap ik ook echt niet. Meestal gaan we daar dus ruim overheen.
    Maar voorheen was het makkelijk 1100 en nu zitten we rond 700, dus al veel beter.
     
    GossipGirlxoxo en Pompoen vinden dit leuk.
  11. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    €125,- p.w. 2 volwassenen een peuter en een dreumes! Allebei nog in de luier! Wij halen het prima!
    Brood halen we elke maandag in de aanbieding bij de bakker, vlees en fruit bij de Lidl en de rest bestellen we bij picknick. Als de Dirk goede aanbiedingen heeft gaan we daarheen.

    alleen met veel verjaardagen is het soms krap, maar het is ook niet zo dat we het geld niet hebben dus dan geven we gewoon weer net wat meer uit!
    Wij geven beide niet om het ‘luxere’ eten. En eten vaak ook 1 gerecht 2 avonden! Scheelt ook..
     
    Archie83 vindt dit leuk.
  12. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Dat zouden wij niet redden, wij eten alles vers en man eet sowieso elke dag vlees.
    Vlees komt bij de keurslager vandaan, brood bij de bakker dus dat is al iets duurder.
    We hebben 3 kinderen waarvan 1 alleen nog in de nacht een luier om heeft en de ander nog vol in de luiers zit en hele dure kunstvoeding heeft.
    Denk dat wij zeker op de 700 per maand zitten.
    Dus ik zou jezelf afvragen waar je op wilt gaan besparen en of je bepaalde dingen kan en zou willen laten.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  13. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Misschien scheelt het dat man en kinderen geen grote eters zijn, bij mij?
    Wij eten ‘s ochtends brood met beleg (kaas van de kaasboer, verschillende soorten zoet, vleeswaren voor de kinderen) fruit mee naar school, brood mee naar school. Uit school altijd snoepje/koekje en vaak nog meer fruit of een boterham voor kleuter. ‘S avonds eten we vegetarisch en wij experimenteren daar graag mee, verschillende kookboeken in huis waar we graag uit koken. Maar veel groente dus. Op vrijdag avond is het filmavond met chips en cola. Voor de rest van de dagen is er aanmaak, thee, koffie, melk en in het weekend ook chocomelk.

    Wij halen boodschappen bij de Marokkaanse supermarkt, de markt voor alle fruit, groenten, kopen ook echt veel verse kruiden. En dan de rest bij de AH en jumbo. Net wat uit komt.
     
    NiVa0230 en Archie83 vinden dit leuk.
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.186
    35.873
    113
    Ja dat scheelt natuurlijk ook, hier zijn man en kinderen echt heel grote eters. Er gaat sowieso 1 brood per dag door en soms zelfs nog wat meer.
     
    Archie83 vindt dit leuk.
  15. Sammetje83

    Sammetje83 Bekend lid

    27 okt 2016
    946
    614
    93
    Vrouw
    Wij zitten op 400 euro per maand voor twee volwassenen en een dreumes. Voordat we een kind hadden, hadden we hetzelfde budget eigenlijk maar toen gingen we regelmatig uit eten. Dat doen we nu wat minder. Als we er een keer overheen gaan is het ook niet erg. We kopen wel veel in de aanbieding (luiers hebben we bijvoorbeeld nog nooit voor de normale prijs gekocht).
     
    Archie83 vindt dit leuk.
  16. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    500 is prima te doen. Wij kopen en eten wat we willen en eten veel vis dus zijn sowieso duur uit.
     
    Archie83 vindt dit leuk.
  17. Yelly

    Yelly Bekend lid

    26 jun 2019
    647
    575
    93
    Ik denk dat het ook van de situatie afhangt. Heb je veel supermarkten ed in de omgeving? Wat voor eten vinden jullie belangrijk? Allergieën?

    500 euro per maand zou ip volgens mij prima te doen moeten zijn.

    Ons gezin kent veel ernstige (anafylactische) allergieën, dus hier boodschappen doen en gebalanceerd eten echt een uitdaging. Ik koop zoveel mogelijk in de aanbieding (bv plantaardige yoghurt, alle houdbare zaken als wc papier). Geen pakjes en zakjes. Maar ik ben altijd thuis dus heb ook de tijd om hiernaar te kijken en te leven. Desondanks zijn we de laatste tijd zeker rond de 150 euro per week kwijt. Wel veel verse groenten en fruit, dat vinden we belangrijk.
     
  18. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.015
    2.376
    113
    Hier verschilt het enorm. Er zijn weken van €60 en er zijn weken van €150. 4 persoons huishouden waarvan 1 kleuter en 1 peuter en 2 hondjes.
     
  19. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.042
    16.548
    113
    Ik weet niet eens precies hoeveel geld ik uitgeef aan boodschappen. Wel echt veel voor 2 volwassenen en een peuter van net 2. Altijd luiers van pampers die ik online vergeet te kopen als er 50% korting is. :confused: Ik ben vaak een dief van mijn eigen portemonnee. Het moet en kan geloof ik heel anders. :oops:
     
    Jessi79 vindt dit leuk.
  20. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    29 nov 2013
    3.534
    3.869
    113
    Wij hadden zo'n 350 a 400 euro per maand voor 2 volwassenen en een kind. Dat ging eigenlijk prima.
    Kliekjes blijven hier zelden over en we eten elke dag verse groenten.
    Ik maak wel elke week een lijst met wat we eten. Niet heel streng per dag, dan kijk ik wat er echt op moet om het niet weg te hoeven gooien.
    Maar het maken van een lijst wat we per week eten scheelt al enorm.
    We eten ook niet iedere dag vlees. Niet alleen uit financieel oogpunt maar ook milieubewust en we vinden dat je niet iedere dag vlees nodig hebt.
    Verder gaan er zo'n 3 broden per week door, die ik haal bij de bakker op de markt. (3 broden voor 6,50) en een doos van 30 eieren. Ik at veel Koolhydraatbeperkt dus maak ik veel met ei en verse groenten.
    Daarnaast nemen mijn man en zoon elke dag fruit mee naar hun werk/school. Dat is toch zo'n 8 appels en/of peren, 500 gram mandarijnen, een bak bosbessen/aardbeien/frambozen/ druiven.
    En dan is er nog het fruit dat er gegeten wordt buiten werk en school.

    We verwachten volgend jaar een 2e kindje dus dan zal het wel omhoog gaan maar ik heb me toch als doel gesteld om op 400 a 450 per maand uit te komen. Ik vind het een sport om zo goedkoop mogelijk uit te zijn maar wel zo luxe mogelijk te kunnen leven.
     
    Sammetje83 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina