Parkeerplaats ergernissen

Discussion in 'De lounge' started by Warboel, Jan 6, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    Jun 10, 2015
    13,669
    5,707
    113
    Is dat algemeen of per gemeente? E ln heb jij evt een artikel er over waar het in staat. Vind het erg interessant om te weten voor een volgende keer dat de buren de werkbus van familie 3 weken voor onze deur zetten.
     
  2. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,158
    8,135
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Volgens mij in de apv van de gemeente. Ik zal straks even zoeken voor je
     
    Bailey07 likes this.
  3. Koraal82

    Koraal82 Fanatiek lid

    Jul 17, 2013
    3,281
    1,443
    113
    Ik woon in een nieuwbouw wijk en daar stond in de bouwregels genoemd dat je 2 autos op je eigen terrein moest kunnen parkeren. Maar of ze het echt controleren vraag ik me af...buren van ons hebben een kast van een huis ,super grote achtertuin, maar er pasr maat 1 auto op de oprit (vlg mij telt de garage ook als plek maar daar zetten ze hem niet in). Maar bij ons is.alles nog in aanbouw dus er zijn niet eens parkeervakken. Je moet gewoon ergens in de berm parkeren.
     
  4. Snies

    Snies Fanatiek lid

    Dec 22, 2015
    2,132
    3,214
    113
    Ik moet zeggen dat wij hier eigenlijk bijna geen parkeer problemen hebben. Het komt weleens voor dat visite van een straat verderop bij ons voor parkeert terwijl daar plek is, maar onze straat praktischer is met weg rijden (hoeven ze niet te draaien)
    Dan moeten wij weleens bij de huisartspraktijk parkeren (uiteraard is de praktijk dan gesloten) en voor dat zij weer open gaan is mijn man dan al weer weg.

    Het enige nadeel is dat onze straat gratis parkeren is en met carnavalsoptocht dus ook dichtbij de route is en wij wonen dichtbij het centrum. Dat iedereen daar wilt parkeren om zo minder ver te moeten lopen. Dan kunnen wij eigenlijk nooit de auto pakken want anders hebben we 's avonds nog steeds geen plek en moeten we bijna in een andere wijk parkeren.
    Het irritatiepuntje is hieraan dat ze vaak dus de dagen van carnaval de auto laten staan omdat ze elke avond lopen te zuipen in de stad.
    Maar verder geen klagen hier.
     
  5. Bailey07

    Bailey07 Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    3,188
    1,749
    113
    exact dit hebben wij ook. Dus nu staat mijn eigen auto er vaak, kregen we van de buren gemauw of onze auto daar weg kon want hij kon niet uitdraaien zo. Lees; de bus van de overburen blokkeerde hem maar ik stond vervelender. Eh doei. Van de week stond zijn zoon op die plek voor ons huis, was geneigd even aan te bellen. Niet gedaan ;)
     
  6. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    Mar 23, 2014
    7,017
    3,671
    113
    Snap je wel hoor hier ook een straat vol met werkbussen 2e en 3e auto's en dit is vaak niet eens uit mijn straat maar van een zijstraat Als ik late dienst heb gehad kan ik vaak helemaal eind van de straat parkeren.
    Ook klem zetten heel handig van andere dat je er zelf niet meer in kan laat staan dat je je baby met maxi cosi erin moet zetten.
    Mensen denken ook niet na en kijken zeker niet verder dan hun eigen auto.
    Heb wel eens gedacht om een briefje op m'n ramen te plakken met een tekst van ik wil de auto ook in en zet mij niet klem(foto van zoon in maxi cosi erbij)
     
    Syane and MinnieMouse94 like this.
  7. zwangerevrouw

    zwangerevrouw Fanatiek lid

    Jul 22, 2011
    2,115
    222
    63
    Ik zou gewoon de smoes gebruiken dat je graag je kind in de gaten houdt op de speelplek. En en beetje vriendelijk natuurlijk.
     
    Zara75 likes this.
  8. Melief

    Melief Niet meer actief

    Wij hadden ook een keer zo iets in een parkeergarage, auto stond zo strak dat mijn man via de passagiers kant er in moest en de plek ernaast was niet eens een officiële plek. Ik heb toen op een stuk karton geschreven; moeilijk he parkeren? En onder de ruitenwisser gelegd :D
     
  9. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,225
    6,671
    113
    Hier parkeert de schuinoverbuurman altijd op de stoep: het dichtst bij zijn huis. Naast dat het gewoon niet mag, belemmert de auto zicht op het drukke fietspad. Gevaarlijk dus. Het erge is dat er direct voor die plek gewoon vaak plek is. Je zou eens 3 meter extra moeten lopen. Gelukkig heeft hij ook al 2 keer een bekeuring gehad. Geen medelijden met hem.
     
  10. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,158
    8,135
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Je moet dit even opzoeken in je apv:

    1. Het is verboden een voertuig dat, met inbegrip van lading, een lengte heeft van meer dan 6 meter of een hoogte van meer dan 2,4 meter, op de weg te parkeren bij een voor bewoning of ander dagelijks gebruik bestemd gebouw op zodanige wijze dat daardoor het uitzicht van bewoners of gebruikers vanuit dat gebouw op hinderlijke wijze wordt belemmerd of hun anderszins hinder of overlast wordt aangedaan.
    2. Het verbod geldt niet gedurende de tijd die nodig is voor en gebruikt wordt voor het uitvoeren van werkzaamheden waarvoor de aanwezigheid van het voertuig ter plaatse noodzakelijk is.
     
  11. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,069
    3,862
    113
    Bij ons in de regels staat geloof ik dat ze geen werkbus ofzo met reclame (dus de naam enzo) voor je raam mogen zetten als ze niet aan het werk zijn. Al kwam ik daar onlangs pas achter.
    Ik heb daarvoor heel lang tegen een knalgele bedrijfsbus aan mogen kijken. Die man bleek hier niet eens in de straat te wonen, maar zette hem elke middag en het hele weekend daar neer, omdat hij daar onder een lantaarnpaal stond en hij dacht dat wij als bewoners dan beter op konden letten.
    Ik ben op een gegeven moment toen ik hem zag naar hem toegegaan en heb gevraagd of hij die bus eens ergens anders neer kon zetten, hij begon nog te sputteren en kwam met bovenstaande verklaring. Ik heb toen net gedaan alsof hij zei dat hij hem ergens anders neer ging zetten en ik heb snel gezegd ‘heel fijn, hartelijk dank dat u hem voortaan niet meer voor mijn raam parkeert’ en ben snel weggelopen, hij stond daar nog met zijn mond open. Maar het heeft gewerkt, hij parkeert hem sindsdien nooit meer voor ons raam en we zijn zo’n 2 jaar verder.
    Waar ik me nog wel aan erger is dat ze hier overal langdurig campers in de buurt parkeren, die staan gerust een half jaar op dezelfde plek en houden zo plaatsen bezet. Die mensen wonen hier ook nooit in de straat. Zeker geen zin om voor stalling te betalen.
     
  12. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    Jun 10, 2015
    13,669
    5,707
    113
    Thanks! Il heb gekeken en het staat er in bij ons. Nu heb ik voer voor de volgende keer. Weet alleen niet of de lengte zolang is. Hij steekt wel buiten het parkeervak.
     
  13. Koon

    Koon Niet meer actief

    Hier maanden een camper op de stoep. Kindjes die naar de speeltuin lopen of mensen met kinderwagens moesten gewoon oversteken. Oké, rustige straat, maar dan nog.
    Inmiddels is dat ding weg. Misschien wel omdat iemand er iets over gezegd heeft.

    Verder een stel buren die 2 parkeerplaatsen in hun voortuin hebben gemaakt, maar waar geen oprit voor is maar een gewone stoep met openbare parkeerplaatsen ervoor. Zij butsen dus de stoep op naar hun eigen parkeerplaats en de openbare parkeerplaatsen zijn nu niet meer te gebruiken voor buren.

    Onze overbuurvrouw kwam eens vragen of wij onze auto niet meer naast hun oprit wilde zetten, want zij wil altijd linksaf uitdraaien en nu moest ze rechtsaf uitdraaien. Beiden kanten uitdraaien kan gewoon prima, onze auto stond netjes binnen het parkeervak. Dat gaan we dus ook niet doen.
    Diezelfde vrouw vroeg of wij onze kliko niet achter onze (open) poort wilde zetten want dat vond ze geen fijn uitzicht. Koekoek:roflmao:
    Met pensioen en niets beters te doen.
     
  14. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,189
    1,396
    113
    Bij ons vorige huis hadden we dat ook, altijd zo'n hoge lelijke werkbus voor ons huis. Chagrijnig werd ik er van, haalde zicht en licht uit mijn huis. Wel eens een briefje tussen zn ruitenwisser gedaan of hij aan de zijkant van zn flat wilde parkeren ipv voor ons huis, maar daar trok hij zijn niks van aan. Toen waren wij dus ook van die figuren die de auto verzette zodra hij weg was.
    Toen we een nieuw huis kochten met eigen oprit was ik helemaal gelukkig. Maar nu wonen hier debielen die hun auto half voor onze oprit zetten, zodat ik er soms niet in of uit kan :mad:.
     
  15. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    Jun 20, 2016
    3,700
    3,153
    113
    Female
    Brabant
    Politie bellen. Je mag geen oprit blokkeren.
     
    sillies likes this.
  16. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    Apr 9, 2014
    3,637
    1,193
    113
    Ik zou een briefje op de bus plakken met "ik wil graag om de hoek geparkeerd worden" met knipoog smiley ofzo erbij. Niet aggressief, wel duidelijk. :p Ik zou er ook gek van worden!

    Wij hebben overburen, die een van hun auto's - ze hebben er tig, want ze hebben oudere thuiswonende kinderen- altijd net zo voor onze driveway plaatsen dat als ik achteruit rij, ik een keer extra moet steken om er niet tegenaan te knallen. Onze driveway loopt best steil naar beneden, dus ik moet ook altijd heel erg op de rem. Dat extra steken is natuurlijk geen ramp, maar ze hebben voor hun huis letterlijk plaats voor 5+ auto's. Dus waarom moet je hem dan altijd precies zo tegenover onze driveway zetten...:confused: Snap echt niet dat ze dit niet zelf kunnen bedenken. Zat zelf ook aan het briefje te denken, alleen zijn het nogal moeilijke mensen en liggen ze in een scheiding (dus zijn ze vast al niet zo happy) en ik wil geen gedoe.
     
  17. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    Aug 13, 2006
    2,716
    2,391
    113
    Nou, dan wordt het tijd om die bus eens heel opzichtig te gaan opmeten :p
    Risico is natuurlijk wel dat het ding dan binnen de maten valt en je er vervolgens niks mee kunt. Dus misschien toch eerst even stiekem opmeten (of de maten van dat type auto opzoeken).
     
  18. lievemandie

    lievemandie Fanatiek lid

    Mar 31, 2015
    1,333
    508
    113
    Female
    Roermond
    Ik ken er ook zo’n eentje. De buurman zonder naam want de beste meneer heeft zich niet voorgesteld. Als hij bezoek krijgt.. presteert diegene ook gewoon gewoon lekker in het midden van de stoeprand te parkeren want dan kan er geen extra auto achter. Hiervoor had ik een buurvrouw, ook als zij bezoek kreeg..dan staat de auto van haar voor mogelijk. Maar als de bezoek komt..dan staat diegene lekker voor ons oprit geparkeerd. Of 50-100 meter voor ons oprit. Man natuurlijk geïrriteerd. Natuurlijk als je met spoed weg moet.
     
  19. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,874
    7,938
    113
    Dat is dan straks in ieder geval 1 auto minder
     
    humptydumpty likes this.
  20. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    Mar 5, 2013
    4,611
    2,405
    113
    Zal er geen verkeersbord zijn voor
    Verboden te parkeren voor bestelauto’s.

    Dat zal ideaal zijn.
     
    Shay25 likes this.

Share This Page