Uitvaart verzekering?

Discussie in 'De lounge' gestart door Manolito, 8 jan 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Hier nog geen uitvaartverzekering. waarom niet?
    Van huis uit niet mee gekregen om zoiets te doen. Ik denk er wel al een tijd over maar vind het moeilijk om te kiezen welk bedrijf ik dan moet nemen en wat voor een verzekering. bijv dat hun de hele rekening betalen of dat er gedeeltelijk geld wordt uitbetaald.
    en, ik vind het ook een soort van eng om aan te vragen. vooral voor mn kinderen. wil er het liefste niet over nadenken en ben dan een soort van bang dat ik het over ons afroep of zo...:oops:
    Maar, toch maar eens gaan regelen dus want het wordt alleen maar duurder..
     
  2. Young Flower

    Young Flower Fanatiek lid

    25 jul 2006
    3.369
    507
    113
    vlakbij Rotterdam
    Dit gesprek heb ik 2 jaar geleden met mijn ouders gehad en naar aanleiding daarvan hebben zij het afgesloten. Zij zeiden ook we hebben geld zat op de bank. Maar vergeten dat dit bevroren wordt als ze tegelijk overlijden.

    Zelf zit ik al sinds ik uit huis ben bij een verzekering. En de kinderen ook. Mijn partner heeft er 1 sinds wij samen wonen.

    Mijn schoonouders hebben nog niets geregeld maar toevallig hebben we het 2 maanden geleden erover gehad en ben benieuwd wat ze gaan doen.
     
  3. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.101
    113
    Klopt.
    Ik ben mentor van mn moeder geweest.
    Was niet meer in staat zelf financieel te handelen, maar daar komt nog een boel bij kijken hoor.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  4. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.101
    113
    Ik ben al verzekerd vandaag mn geboorte.
    Mn ouders waren ook verzekerd, gelukkig.
    En heb mn partner ook gezegd daar toen we trouwden hij zich ging verzekeren.
    Onze pleegkinderen hebben we ook, met instemming van voogd, per 1 januari verzekerd .
     
  5. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.232
    113
    Vrouw
    Nederland
    Dat afroepen valt wel een beetje mee haha. Als je je zorgverzekering afsluit breek je toch ook niet ineens een been?

    Mijn ouders hebben 10 jaar geleden hun graven al gekocht, ze kregen een tip dat de prijzen enorm zouden stijgen. Mooie is dat ze hun plekjes konden uitkiezen, ze komen naast mijn opa en oma te liggen wanneer hun tijd daar is.
    Mijn ouders zijn ook verzekerd voor een uitvaart, daar ben ik niet bang voor.
    Schoonouders weet ik niet. Misschien toch een idee om man een keer met ze om tafel te laten zitten, van hoe en wat.

    Man en ik hebben een uitvaartverzekering en de kinderen ook. Daarbij hebben man en ik een levensverzekering afgesloten bij onze hypotheek. Als 1 van ons de pijp uit gaat wordt er een fors bedrag uitgekeerd zodat het voor de partner mogelijk moet blijven om in het huis te blijven wonen.
     
  6. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Ik hoor veel mensen zeggen dat het geld van degene die is overleden bevroren wordt na overlijden en dat je eet dan niet bij kan en dat je daarom een verzekering moet hebben zodat je niet voor hoeft te schieten.

    Ik heb meerdere malen meegemaakt dat dat niet zo is. Na overlijden kan de executeur gewoon beschikken over de rekeningen en zo hebben we voor mijn opa, mijn tante en mijn oud tante gewoon de begrafenis betaald binnen de termijn. Geen probleem.
     
    Nellie4 en Whoopy vinden dit leuk.
  7. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.232
    113
    Vrouw
    Nederland
    Een executeur moet toch ook geregeld worden? Iemand uit de familie kan het op zich nemen maar dat is niet in elke familie even handig of verstandig. Mag elke familielid dit zomaar doen?
    En een executeur (beroepsmatig bedoel ik) moet gewoon betaald worden toch?
     
  8. dreumesje

    dreumesje VIP lid

    7 jan 2014
    7.562
    1.864
    113
    Vrouw
    Wij hebben een uitvaartverzekering, de kinderen zijn meeverzekerd.

    Vorig jaar de uitvaart van mijn schoonvader. Die had geen verzekering meer. Dat was even paniek. Uiteindelijk heeft hij het goedkoopste van het goedkoopste gekregen. Dat wil ik voor ons en onze kinderen niet.
     
  9. LW85

    LW85 Fanatiek lid

    24 jun 2012
    4.082
    604
    113
    Ik en de kinderen wel. Ik al jaren dus al heel wat bij elkaar, ik kan zeker onder de grond mocht ik nu dood gaan.
    Partner daarentegen... Hij doet het maar niet. Al meerdere malen in de afgelopen jaren het erover gehad en elke keer zegt hij is goed ik ga het doen...
    Vanavond toch maar weer eens over hebben,
     
  10. Whoopy

    Whoopy Actief lid

    7 mei 2019
    445
    730
    93
    Vrouw

    Dit inderdaad.
    Hier ook al verschillende keren meegemaakt.
    De executeur ( bij ons in alle gevallen een familielid) is gemachtigd om de openstaande rekeningen ( ook de uitvaart) te betalen.

    Ook wij beschikken over voldoende spaargeld en hebben geen verzekering.
    Daarnaast zijn wij nogal van de sobere begrafenissen die echt niet zo vreselijk duur zijn.
     
    Juul75 vindt dit leuk.
  11. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Hier alle ouders goed verzekerd van mijn schoonouders weet ik zelfs waar ze in de bossen begraven willen worden in een natuurbegraafplaats. Zijn we nog niet zo lang geleden geweest met zijn allen en dat was zo gaaf dat we zelf dit ook in de nabije toekomst vast willen gaan leggen. Ik had niks met overlijden en regelen maar we hebben wel altijd een verzekering gehad en nu dat natuur begraven zo mooi is en ook voor de nabestaanden een mooie plaats om naar toe te gaan ben ik om en vind ik het ook niet zo eng meer.
     
  12. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.101
    113
    Dan moet er wel een executeur zijn..
    Mijn ouders hadden geen testamenten.
    Dus geen notaris.
    Als de laatst levende komt te overlijden en je weet geen codes van pasjes etc dan houdt het echt op.
    Een bank geeft je echt de code niet om ermee aan de slag te kunnen hoor.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  13. rums

    rums Niet meer actief

    Nee, wij zijn daar niet voor verzekerd. Want een ding is zeker in dit leven en dat is dat we sterven. Dus wij houden daar qua financiën rekening mee.
     
    Whoopy vindt dit leuk.
  14. Koraal82

    Koraal82 Fanatiek lid

    17 jul 2013
    3.278
    1.441
    113
    Ben ik het niet mee eens. Als je meer dan genoeg geld hebt is het financieel gezien niet slim om je te verzekeren (tenzij je heel vroeg dood gaat maar dat weet je natuurlijk van te voren niet). Ik ga dan ook 100% zeker nooit zo een verzekering afsluiten.
     
    Nellie4 vindt dit leuk.
  15. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.300
    2.569
    113
    Volgens mij mag je de begrafenis altijd betalen van een rekening . Ook als die geblokkeerd is.


    https://www.notaris.nl/bij-overlijden/regelen-na-een-overlijden


    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.ing.nl/particulier/klantenservice/na-overlijden/index.html&ved=2ahUKEwj03Zicw_TmAhUBKVAKHRMyAJkQFjAHegQIBxAB&usg=AOvVaw3nqvDSqSUm5sghVbiGC-BH
     
  16. jade2011

    jade2011 Actief lid

    9 mrt 2013
    214
    319
    63
    Wij hebben zelf een uitvaartverzekering voor onszelf en de kinderen. Schoonouders en ouders hebben zat vermogen voor een uitvaart dus dat is geen probleem,..
     
  17. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.231
    6.092
    113
    ja daarom eindig ik ook met de zin dat ik weet dat het niet voor iedereen geldt. Maar het was meer de verontwaardiging die ik las/voelde uit sommige berichten: met zoiets zadel je je familie toch niet op?
    Ik bekijk het anders, ik zou er alles voor doen of laten om mijn (schoon)ouders fatsoenlijk (hoeft niet luxe;)) te begraven. Hebben zij het goed geregeld: super! Zo niet, zorg ik (met naasten) dat het in orde komt. No hard feelings.
     
    Nellie4, nelta en Juul75 vinden dit leuk.
  18. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Als je de notaris executeur maakt kost dat geld denk ik. Maar wij hebben altijd een executeur uit de familie gehad dus ik weet het niet zeker.
     
  19. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Dat klopt. Maar je kunt ook overleggen met je ouders over hoe de nalatenschap af gewikkeld moet worden bij overlijden, ze hoeven niet per de en uitvaart verzekering te hebben. Dat is het enige dat ik zeg. Het hoeft niet zo te zijn dat je de uitvaart voor moet schieten als je daar van tevoren afspraken over maakt.

    Maar wij hebben altijd met de laatst levende van echtparen (tante, grootouders) gesprekken gehad over hoe ze het af willen wikkelen, hoe hun financiën in elkaar zitten en in sommige gevallen machtigingen getekend.
     
  20. Momisake

    Momisake Fanatiek lid

    27 jul 2010
    1.641
    173
    63
    Vrouw
    Mijn ouders hadden een verzekering voor mij en mijn broers afgesloten toen we zijn geboren. Nadat mijn broer is overleden heb ik gelijk mijn verzekering verhoogd en heeft mijn vriend er ook een afgesloten, want het was lang niet genoeg en moesten veel bijbetalen. We hadden toen geen vermogen om het zelf te bekostigen als er iets met ons zou gebeuren. En toen we onze eerste kind kregen hebben we ook direct voor haar een geregeld en later voor onze andere kinderen ook.

    Mijn ouders hebben dus ook een verzekering, binnenkort maar eens vragen of ze genoeg zijn verzekerd want mijn moeder is ernstig ziek. Maar ik denk dat ze daar zelf ook al over na hebben gedacht.

    Mijn schoonouders geen idee eigenlijk. Ze wonen in Frankrijk maar geloof dat ze wel in Nederland begraven willen worden als het zover is.
     

Deel Deze Pagina