Spiritus lijkt me niet echt een oplossing. Misschien verdund en voor buiten planten maar niet voor binnen? Ik koop trouwens altijd Bayer merk voor bestrijdingsmiddelen, andere deden voor mijn gevoel niets (alleen Zonde van mijn geld). Voor wolluis hebben ze een apart goedje. Rups, luizen etc heb je nog wel eens gecombineerd maar wolluis volgens mij niet. Omdat het cactus is, zou ik pot en potgrond afdekken met een folie anders wordt het potgrond te nat. Ik weet niet wat voor soort cactus het is, maar je zou eerst met wattenstaafje de meeste luis weg kunnen halen (tussen de stekels?) En dit paar dagen herhalen. Tussendoor spuiten met water. Ik gebruik liever geen bestrijdingsmiddelen binnen.
Winterslaap? Ik zou tot maart met rust laten, zolang ze niet doodgaan is het prima zo lijkt me. Vanaf maart wat meer in de ochtend zon en bijmesten. Dan komen zeker nieuwe blaadjes bij hoor
Die van stonden ook stil en nu heb ik ze een grotere pot met nieuwe potgrond gegeven en ze gaan als een speer
Wij hebben veel kleine planten in huis en 3 grote stekjes met litcactussen die we weer opnieuw moeten stekken denk ik. En we hadden een grote plant in huis maar daar kwam een soort schimmel in (zwarte stippen op de stam). Nu op zoek naar een andere, zoals deze:
bruine punten betekend teveel vocht. Je hebt speciale palmenvoeding. Wekelijks geven en ze zijn stralend groen. De onderste bladeren worden altijd bruin. Als er nieuwe komen sterven de onderste langzaam af. Maar het ‘leuke’ van palmen: het kan ook van te weinig water komen. Er zijn palmsoorten die je water geeft door het blad te sproeien. Er zijn er ook die je moet dompelen en dan uit laten lekken zodat de grond mooi vochtig is maar niet te nat.
Als je de hyacint minder (lees bijna geen) water geeft gaan ze niet zo hangen en doe je er ook langer mee!
Oh ik las juist dat je ze nat moest houden. Maar dan geef ik ze mooi geen water meer. Ze zitten nog in hun originele pot. Zal morgen eens kijken wat ik voor ze kan doen. Ik zet mn planten wel altijd in een binnenpot, om wortelrot te voorkomen. Maar heb nog wel grotere staan. Hoe lang doe je normaal met hyacinten? Deze gratis ergens gekregen, zou normaal niet snel zoiets kopen.
Ik heb een vraag aan de plantenliefhebbers hier.... Ik zoek een leuke kamerplant met rood blad die in de schaduw kan staan. Iemand ideeën waar ik morgen in het tuincentrum naar op zoek kan? Het is een cadeautje.
Weer wat geleerd Ik dacht dat het bij ons kwam doordat het warm is binnen. Laatst hoorde ik bij de supermarkt dat hyacinten (gesneden en gebost) helemaal droog moeten staan in zo'n emmertje. Als ik zo'n bos zou kopen, moet ik het thuis ook zonder water laten staan?
Hier staan beneden denk ik 15 planten en boven op elke slaapkamer 4 Ik hou ervan, geeft een boel sfeer. Wij hebben een hele grote monstera die op een mosstok klimt en hier zat helaas trips in. Met een mengsel van spiritus en groene zeep ben ik hier vanaf gekomen. Wel echt om de dag helemaal inspuiten en tussendoor zette ik hem buiten en spoelde ik hem af met de tuinslang.
Niet heel donker, maar wat dieper in de huiskamer zeg maar, een meter of 4 van het raam. Zal eens kijken naar de planten die je noemt!