Coronavirus

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Poolvos, 25 jan 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Kun je ook besmet raken als je een pakketje uit China bestelt?
    Coronavirussen verspreiden zich via mensen en dieren. Buiten het lichaam kunnen ze niet goed overleven. Zeker niet op karton, verpakkingsmateriaal of andere spullen. Andere coronavirussen verspreiden zich niet op deze manier en we hebben geen reden om aan te nemen dat dit voor dit nieuwe coronavirus anders is.
     
    bulakgirl vindt dit leuk.
  2. bulakgirl

    bulakgirl Fanatiek lid

    4 aug 2013
    3.155
    2.542
    113
    Dit zat ik nou ook te denken op de fiets gisteren.... Heb 2 pakketjes onderweg... ;)
     
    Rebo en bosi333 vinden dit leuk.
  3. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
    Daarbij, onze noodhospitaals voor dergelijke gevallen zijn niet zo groot. Als er echt een pandemie uitbreekt zal er denk ik grote kans zijn op een tekort aan plekken om mensen op te vangen. Laat staan zo nodig allemaal te beademen bij respiratoir falen.
     
  4. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
  5. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
  6. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Eens! Het ligt wel iets genuanceerder dan dat. Desalniettemin moeten we ons denk ik niet voor houden dat het allemaal soepel en geordend zou verlopen. Ook hier zou een chaos ontstaan. En wij bouwen niet in tien dagen een extra ziekenhuis of verzamelen even 1200 (of zelfs maar 120) artsen uit een andere regio: daar zijn we te klein voor.
     
    Madelie vindt dit leuk.
  7. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
    Snap ik, komt bovenop de oorspronkelijke capaciteit. Maar onlangs moest iemand die ik kende in quarantaine verpleegd worden. Er werd rondgebeld naar andere ziekenhuizen, maar alles lag al vol. Dus het is niet alsof we al een overschot aan dat soort plekken hebben.
     
  8. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Klopt! In het ziekenhuis waar ik werkte hadden we 2 kamers per afdeling (2/34). Dat is weinig. Maar; als een hele groep mensen tzelfde heeft, kun je alle kamers op die afdeling volleggen en de afdeling zelf ”in quarantaine” plaatsen. Zijn het er nog meer? Dan kun je een heel ziekenhuis daarvoor uitkiezen en in een ander ziekenhuis alleen mensen die bevestigd virusvrij zijn de afdelingen op laten.
     
    Kolibrie2, Louise11110 en mamameer vinden dit leuk.
  9. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Die 12 bedden zijn natuurlijk voor de meest ernstige zieken. Er ligt ook en scenarioplan klaar om vele zieken op te vangen.

    Ik schrik nog niet direct van de verhoogde getallen. Het is namelijk voor de WHO erg lastig om aan de juiste getallen te komen. Ze hebben geen idee wat de werkelijke aantallen zijn en of die 4200 de meest ernstige patienten zijn om gewoon 'een' patient. Of het een bevestigde patient is, of 'gewoon' een verkouden patient. Doordat er steeds meer bekend wordt, gaan ook die getallen omhoog. Maar wat de reden daarvan is, is nog onbekend.

    China is inmiddels een grootmacht. Die kan zich geen epidemie veroorloven. Ook geen bron van een pandemie. Vandaar dat ze er alles aan doen om de uitbraak zo klein mogelijk te houden.
     
  10. Lynne182

    Lynne182 Bekend lid

    7 aug 2019
    774
    742
    93
    Vrouw
    Nou ik zeg je eerlijk, ik ben er doodsbang voor. Las net dat er een uitbraak is in Duitsland? Ik zeg je binnen de kortste keren zit het in Nederland. En ik ben van het als ik denk dat ik mijn kinderen moet beschermen, ongeacht de reden, doe ik dat. Misschien doemdenken, ok prima. Maar ik houd ze allemaal thuis. De oudste meld ik ziek van school, de middelste is nog niet leerplichtig en de jongste start gewoon niet met de psz. Overdreven? Misschien wel. Maar ik denk dat als het echt zo ver komt dat het een wereldwijde ernstige uitbraak gaat worden wat veel mensen leven kan gaan kosten (wat al goed op weg is) en een van je kinderen krijgt het, het niet meer zo lollig is.
     
  11. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.958
    3.837
    113
    Vrouw
    Als er een uitbraak komt kan het maandenlang duren. Je kan je niet maandenlang opsluiten in huis. Er moet gewerkt worden hè, kinderen moeten naar school. Je zal ook eten moeten kopen.
     
  12. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Je kan niet maanden binnen blijven....
    Zeker als het niet in jouw omgeving "heerst". Zoals gezegd, er moet dan gewoon gewerkt worden, naar school gegaan worden, boodschappen enz
    En in duitsland is geen uitbraak. 1 is er besmet en die zit in quarantaine en ze verwachten niet dat hij mensen besmet heeft.
     
    Vogelinnetje vindt dit leuk.
  13. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Er is geen uitbraak in Duitsland vooralsnog, er is daar 1 patiënt. Vooralsnog is er in Europa nog geen sprake van verspreiding van het virus (dus bv infectie van iemand die niet uit die chinese regio komt).

    Mocht het in NL echt tot een uitbraak komen (dus besmettingen van personen hier), dan zal ik ook niet schromen om bv m’n kinderen thuis te houden en desnoods met goede mondkapjes boodschappen doen - maar zo ver is het echt nog niet. (En het moet dan bv ook wel ernstig zijn, ik ga ze niet thuis houden bij 1 besmetting ver van onze regio bv.)
     
  14. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    De gevallen die nu in europa ontdekt worden zijn allemaal mensen die in wuhan geweest zijn . Dat zijn er geen duizenden. Deze mensen kunnen ze bij een evt verdenking dus vrij snel geïsoleerd verplegen . Dit schijnt goed te helpen.
    Totaal niet vergelijkbaar met de chaos nu in china. Daar is het virus al een tijdje rond gegaan voordat het ontdekt werd/de regering er wat aan ging doen. het is daar gigantisch druk bevolkt. Dus op een gegeven moment zoveel zieken dat de ziekenhuizen het niet meer aan konden. Daar kan niet geïsoleerd verpleegd worden omdat het er ondertussen teveel zijn icm te weinig bedden/artsen/verpleegkundigen en hulpmiddelen. China heeft het net als met Sara, onderschat en was niet voorbereid. Nederland, Duitsland, Frankrijk enz zijn dat ondertussen wèl.
     
    Poolvos vindt dit leuk.
  15. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
    Maar dan moeten die plekken er wel zijn. En dat is op dit moment al een probleem. Misschien niet eens voor de plekken zelf, maar wel als gevolg van te weinig medisch personeel. Dat is ook de reden dat te vroeg en ziek geworden kinderen afgelopen jaar zelfs naar België werden overgeplaatst. De capaciteit ontbreekt. En ik denk dat die er bij een eventuele pandemie niet beter op wordt.
     
  16. Rebo

    Rebo Bekend lid

    26 feb 2015
    720
    297
    63
    Ze weten er nog niet alles over las ik gisteren dus ben nietbloj met mijn pakketjes
     
  17. Lynne182

    Lynne182 Bekend lid

    7 aug 2019
    774
    742
    93
    Vrouw
    Intussen heeft meneer zijn collega ook besmet en zijn de mensen waarmee meneer gister middag nog contact mee had ook gewaarschuwd. Maar als die mensne het gekregen hebben van meneer en collega. Dam kan dat als een lopend vuurtje gaan.

    En ik heb heb het ook niet over dat ik nu mijn kindjes thuis ga houden. Maar idd bij echt uitbraak gaan ze nergens heen
     
    Rebo vindt dit leuk.
  18. gitta

    gitta Fanatiek lid

    22 okt 2013
    2.625
    427
    83
    Nee, volgens het Duitse artikel is deze Duitse man aangestoken door een Chinese collega, die een paar dagen in de fabriek op werkbezoek was. Die Chinese collega is dus de bron, en dat familieleden geïnformeerd worden over het infectierisico lijkt me niet meer dan logisch.
     
    dreumesje en Poolvos vinden dit leuk.
  19. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Nja. Ik denk ook, zoals ik eerder schreef, dat niet alles soepeltjes zal verlopen. Maar het is natuurlijk wel zo dat er plannen liggen voor dit spoort scenarios.
    Je vergelijkt nu met een vol, draaiend ziekenhuis zonder pandemie. Maar, als zoiets nodig is gaan we opschalen, personeel zal (helaas nog) meer uren moeten werken. We doen geen polibezoeken gyn, kind, interne, chirurgie, etc. Die worden allemaal uitgesteld. Alleen noodzakelijke acute operaties en niets gepland/electief zal doorgaan. Met andere woorden: je verschuift je focus. Daar is echt wel veel mee op te vangen hoor.
     
    Fuddey vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina