In mijn buurt toch . Maar niet gekker dan als we iemand horen roepen Yelissia MOET JE POEPEN of iemand een zuu dooiransj horen vragen
Jep hier is tut ook een speen of knuffeldoekje. Vagina vind ik ook erg plastisch, hier is het nog plasser(tje).
Je hebt inderdaad van die pluis apparaatjes. Die zouden het er weer af halen. (Je hebt er nu niks aan maar als je nieuwe kleding een nachtje in koud water laat liggen helpt dat om de kleur te behouden en voorkomt dat het sneller pluist. )
Ik. Ga. Stuk. Dus ik moet nu momenteel m'n speen inzalven als ik zeg dat ik aambeien in moet zalven klinkt het ineens een heel stuk minder grappig
Die heb ik ook weleens gehoord (net als voorbips). Vind de gedachte niet eens zo heel gek, alleen vind het echt voor geen meter klinken
. Nog eentje. Tijdens onze laatste vakantie zei de serveerster dat de sjaardooinei op was en of ik de soeveinjon of dame blanche wenste. Dat het uitspreken moeilijk loopt oké, dat je denkt dat dame blanche wijn is, asjemenou.
Voor de mensen die zich nog afvragen hoe het zit met Bosche bol en moorkop: Deeg Beide bollen zijn gemaakt van soezendeeg. Bij een moorkop bak je het deeg lekker luchtig en snijd je de soes na het bakken open. Als je het goed hebt gedaan, zie je allemaal bellen in het deeg zitten. Bij een Bossche bol (die overigens nóg wat groter is dan de moorkop) is de binnenkant helemaal hol. Vulling Een moorkop snijd je aan de onderkant open. De vulling, een flinke klodder slagroom, spuit je tussen de twee helften. Die stapel je daarna weer op elkaar. Een Bossche bol blijft mooi heel. Je vult ‘m door een klein gaatje in de zijkant te prikken en daar slagroom in te spuiten. Chocoladelaagje Een moorkop dip je in chocoladefondant. Heel belangrijk: de plakkerige en zachte choco-coating zit niet om het hele gebakje, maar alleen op de bovenkant. De Bossche bol wordt wel helemaal overgoten met chocolade. En nee: niet met fondant, maar met pure, gesmolten chocolade. Die vormt, als hij afkoelt, een dun en knapperig laagje. Bovenop Een moorkop eet je altijd met een kleine toef slagroom en een partje mandarijn on top. Een Bossche bol blijft daarentegen kaal. Want als je op de iets grotere bol nog een toef slagroom spuit, past-ie niet meer in een standaard gebaksdoos. Helaas geen galblaas meer dus kan maar weinig slagroom verdragen.
Nee ik dus ook niet en het heeft een heel hoog Juf Ank gehalte Maar beter dan dat kan ik het ook niet maken
Mama was een keer in Engeland met haar vriendinnen en eentje durfde geen Engels te praten. Na een paar wijntjes op de laatste avond zette ze zich er heel stoer overheen en vroeg de ober om ‘the building’ in plaats van ‘the bill’ Iedereen moest verschrikkelijk z’n lachen inhouden maar durfde niet hardop te lachen omdat die vriendin het anders nooit meer zou durven. Alleen m’n tante hield het op een gegeven moment niet meer en klapte voorover van het lachen op tafel na een paar minuten. Gelukkig zag vriendin er zelf ook de lol van in
Speen is tut of tutje bij ons. Hoe je ding te noemen? Mijn jongens hebben het over hun plasser. En mijn plasser is gewoon heel klein.
Dan kom ik er nu dus achter dat ik nog nooit een Bossche bol heb gegeten. Jammer zeg want dat groter spreekt me aan! Hier ook geen galblaas meer en ben nu heel blij dat ik geen last heb van slagroom, eigenlijk helemaal met geen 1 voedingsmiddel.
Tut is idd de speen, speen gebruiken wij als woord voor de speen op de fles zeg maar. Wij zeiden altijd Fruts tegen haar vagina, maar sinds dit topic zeggen we toch maar vagina XD
Dat is een hele goede tip, zijn nieuwe vest had ik nog niet in de was gedaan (die had ik via een andere site besteld) dus die gaat eerst in koud water!