Ehm, dat klinkt wel erg als een heel bepalende moeder. Was ze voorheen ook al zo? Als jij 5 opties hebt gegeven en niks kon, dan zou ik in het weekend ook niks plannen bij jou thuis. Gewoon bij je eigen grenzen blijven hoor. Ook bijv als ze op bezoek zijn en de baby moet slapen en jij vind dat dat in het eigenheid moet, dan gebeurd dat dus zo. Misschien dat ze dan ook eerder naar huis gaan. Het is wel heel aantrekkelijk om zo 4 uur te blijven hangen.
Ja mijn moeder werkte zelf nog 4 of 5 dagen toen de kinderen nog heel klein waren, dus dat was voor haar al snel te veel.
Mijn schoonouders komen bijna nooit langs. Alleen op verjaardagen en misschien 2 a 3 keer daar buiten. Mijn schoonmoeder dan, schoonvader niet. Ze wonen 15 min. hier vandaan. Mijn moeder komt ook vrijwel nooit langs, alleen met verjaardagen en misschien 3 keer tussendoor en zij woont 5 huizen verderop. Ik (wij) gaan ook niet meer bij hun op bezoek.
Wat normaal is maakt niet uit, het gaat erom dat jij je er prettig bij moet voelen en dat je moeder nu je grenzen niet respecteert. Mijn ouders komen eens in de twee weken omdat ze dan oppassen. Anderd zouden ze eens in de zes weken komen denk ik. Mijn schoonouders komen bij ons met verjaardagen, en wij komen daar met verjaardagen, kerst en pasen en nog een paar keer 'zomaar'. Ik denk dat we ze gemiddeld eens in de vier weken zien. De band met onze ouders en schoonouders is prima, maar ik moet er niet aan denken om ze elke week op de koffie te hebben of daar verplicht wekelijks langs te gaan. Oh ja voor mensen die eisen gaan stellen blijft mijn deur sowieso dicht. Zijn ze helemaal betoeterd zeg.
Ja helemaal logisch natuurlijk. Ik had de mazzel dat mijn ouders vlak na mijn bevalling besloten te stoppen met werken omdat het mooi geweest was na al die jaren en ze vanaf dat moment het beroep opa en oma veel leuker vonden (en dat mogelijk was).
Mijn moeder komt sowieso iedere week langs voor haar kleinzoon en soms zelfs 3 keer per week, mijn opa wilt elke week met hem gaan zwemmen en diezelfde opa en dan dus ook mijn oma komen elke 2 maanden langs. Mijn schoonouders komen eens in de 2 maanden langs. En ik vind het allemaal prima, hoe meer mensen van hem houden hoe beter! In mijn jeugd heb ik ontzettend veel aan mijn opa en oma gehad, de band is ontzettend sterk, ik gun dat mijn zoon en straks ons tweede kindje ook. Onvoorwaardelijke liefde naast je eigen ouders waar je ook altijd terecht kan met je verhaal, het is schaars dat onvoorwaardelijke, dus ik als moeder zorg dat het onvoorwaardelijke zo groot mogelijk om hem heen gebouwd word met verschillende mensen die primair voor mij en mijn man zijn. ❤️
Mijn moeder was mijn kraamverzorgende, dat was echt fantastisch! Ik ben sowieso heel close met mijn moeder, spreek haar eigenlijk elke dag meerdere keren. Wij zien mijn ouders en de ouders van mijn man elke week.
Mijn moeder past 1x per wel op, mijn vader werkt fulltime. Hij ziet mijn kinderen ongeveer 1x per 6 weken? Soms wat vaker, ligt er ook aan hoe het uitkomt. Mijn schoonouders passen 1x per week op, vaak gaan we 1x in het weekend er langs en dan vaak nog een keer doordeweeks. Verschil zit m erin dat ik de bezoekjes met mijn ouders niet zo fijn vind ('bediend' worden, weinig gespreksstof, geen toonbare interesse in ons leven) en het met mijn schoonouders als thuis voelt. Veel interesse, veel gespreksstof. Ook help ik me schoonouders vaak met boodschappen doen, koken en mijn man helpt met klusjes.
Mijn ouders en schoonouders passen allebei 1 dag in de week op, dus dan zien we ze. Daarnaast gaan we nog gemiddeld 1x in de 1/2 weken echt langs voor bezoek of bijvoorbeeld eten of zij bij ons. Dus zeg dat we elkaar 3x in de twee weken zien. In de kraamperiodes en weken daarna wilde ik dat mijn moeder elke dag wel even hier was haha. Dat was dan ook wel bijna dagelijks. Mijn schoonmoeder kwam toen ook vaker.
Wat mooi! Ik kan me daar wel iets bij voorstellen als je het zo zegt. Helaas heb ik nooit zo'n band gehad met mijn oma's en mijn opa's heb ik nooit gekend helaas. Maar het lijkt me zo mooi. Echt fijn dat ons kindje haar straks elke week ziet en daar lekker kan spelen
nee we wonen op loop afstand En meestal lopen we zondag er even langs en anders zaterdag of een anderen dag. Overgroot opa en oma wonen aan de overkant van mijn ouders. En dus ook op 5 minuten lopen.
Hier slapen mijn kinderen gewoon in hun bedje. Ongeacht of er bezoek is. Rust en regelmaat gaat hier boven de wens van bezoek, ongeacht wie dit is. Hazenslaapjes op schoot gaan mijn kinderen zich niet beter van voelen. Ik ben hier vanaf het begin duidelijk over geweest en iedereen snapt dit gelukkig. Mijn ouders mogen best iedere week komen, maar moeten zich dus voegen naar de behoeften van de kinderen. Dus als we afspreken dan vraag ik bijvoorbeeld om te komen op een tijdstip dat ik de kinderen wakker maak voor hun fruithapje. Oma kan dan als ze wil deze geven en hierna met de kinderen knuffelen en spelen. Ondertussen drinken we gezellig een kopje koffie. En als het weer tijd is voor een volgend dutje wordt er vaak nog even geholpen met verschonen en op bed leggen en daarna gaan ze vaak weer naar huis. Zo voelen ze zich betrokken bij de kinderen, maar blijft de prioriteit bij het belang van de kinderen liggen en hebben wij ook weer tijd voor onszelf.
Nu?? Mijn ouders minstens 4 x per jaar of als ze iets nodig hebben. Als ik ze hier op visite wil hebben moet ik een afspraak maken en met een beetje geluk komen ze. Zijn vinden dat kinderen bij de ouders op bezoek moeten. Toen de kinderen baby waren kwamen ze vaker, hoe ouder hoe minder vaak ze komen. Je begrijpt dus wel dat wij niet vaak bij hun komen. Mijn schoonouders kwamen wekelijks, nu ze ouder zijn gaan wij daar heen. Mijn man gaat wekelijks, de kinderen en ik ongeveer 1x per maand.
Wat normaal is is voor iedereen anders. Ik zie mijn moeder meerdere keren per week. Maandag past ze op en haalt ze mijn oudste uit school. Dinsdags maak ik de slaapkamer van mijn broertje schoon. En als ze veel pijn heeft help ik haar donderdags met de boodschappen. En dan gaan we op zondag vaak nog op de koffie. Altijd met de kinderen erbij. Maar ik/we zijn heel close met haar. mijn vader zien we misschien 2x per jaar naast de verjaardagen la mijn schoonouders 1x per maand. soms 1x per 2 maanden. Naast de verjaardagen. En soms gaan de kinderen een dagje daar heen. Dan breng ik ze smorgens en worden ze s avonds weer terug gebracht of de volgende dag.
Hier zien we mijn moeder weinig. Ze woont op bijna 1,5 uur en heeft geen rijbewijs. Ik denk zo eens in de 2 maanden gemiddeld. Mijn man werkt onregelmatig, dus ook geregeld in de weekenden. Elke weekend op en neer zit er niet in. Schoonmoeder is ook zo'n veeleisende persoon, maar ik zeg inmiddels wel gewoon nee. Als het aan haar ligt, zien we ze ook elk weekend (lees: dan moet ik daarheen komen ook al werkt man) en dan het liefst met de rest van de familie er bij. Daar heb ik dus echt geen behoefte aan. Wij hebben andere behoeftes als zij, maar ze accepteren dat eigenlijk niet. Nee is ook een antwoord. De reactie er op zegt alles over hen denk ik dan.
Mijn schoonouders komen zo'n 3x per jaar, en dat is al veel in vergelijking met pakweg 5 jaar terug Mijn ouders wisselt heel erg maar echt niet wekelijks over een jaar gezien (kerkdienst niet meegerekend).
Gewoon je grenzen aangeven. Mijn schoonmoeder wilde tijdens mijn verlof ook iedere week langskomen. Had daar echt geen trek in. Mijn eigen ouders zag ik ook niet zo veel. Nu zien ze hun kleinzoon wel wekelijks omdat ze oppassen op hem
neee, wat vervelend zeg. Is het een idee dat je de deur van binnenuit op slot draait met de sleutel erin? Dan moet ze wel aanbellen, na een aantal keer snapt ze het waarschijnlijk wel.