Maar 150 kinderen die de directeur en lerares de hand schudden slaat weer de andere kant op. Het is wel een feit dat op die manier veel virussen de kans krijgen om zich zo onder de leerlingen te verspreiden wat de kans op ziek worden juist zal verhogen.
Zo denk ik er dus ook over, vandaar dus al vanaf groep 3 desinfect in zijn lade. Daarnaast is het hier op school niet gebruikelijk dat de kinderen buiten toiletbezoeken om hun handen wassen en ik wil dat mijn kind zijn handen wast (in dit geval desinfecteert) na buiten spelen, voor het fruit eten en nu met continu rooster voor het brood eten. Ik vind het zelfs smerig om voor het eten je handen niet te wassen maar snap ook dat een juf geen tijd heeft ervoor en niet de orde kan houden als 20 tot 25 leerlingen hun handen 3x per dag gelijktijdig moeten wassen in de klas.
https://www.thelocal.it/20200228/italys-coronavirus-death-toll-rises-to-21-as-821-cases-confirmed hier artikel uit Italië. Meeste van de doden zijn 80 plussers die al een ziekte hadden.
Hier een video vanuit het world health organisation. Het begint volgens mij bij 13/14 minuten. Ik heb ook nog niet alles bekeken, alleen de eerste 20 minuten. Daarin zeggen ze dat het coronavirus zich nog vooral in clusters bevind. Daarom kunnen we het nog behandelen als we gebieden afsluiten, alle contacten zoeken die met zieken in aanraking zijn gekomen enz,... (Als ik het goed vertaal) Of het warme weer invloed heeft op het virus kunnen ze nog niet zeggen. Daarvoor is dit virus nog te kort aanwezig.
Zo lang er geen negatief reisadvies is zou ik gaan. De kans dat je daar besmet word is net zo groot als dat je hier de bijenkorf of primark inloopt is een beetje mijn gedachten. Als er een paar gevallen bekend zijn en de boel zit niet op slot zitten die toch in quarantaine.
https://www.ad.nl/gezond/gezondheidsraad-stop-met-gebruik-van-handgels~a1b9c293/ Ik zou er echt mee stoppen. voor mn werk een keer een clinic gehad over o.a. handen wassen en deze handgels. je maakt er juist een hoop mee kapot wanneer je dit te vaak gebruikt. en helemaal bij kinderen! je maakt ze juist vatbaarder voor ziektes. Echt nergens voor nodig. naar wc of buiten geweest of bij een zieke? bang voor corona? gewoon goed je handen wassen met zeep en water en klaar. je bereikt nu het tegenover gestelde. en als ik dit alles zo van je lees: Ja, spijt me, dan vind ik je echt gigantisch doorslaan kijk alsjeblieft uit dat je dit niet op je kinderen overbrengt. hier een collega die hetzelfde doet, ook een schoonmaakfreak enz en haar zoontje durft op school niet eens meer naar de wc, bang voor bacterien. jochie slaat al door als hij ergens een keer niet kan douchen want "dat is vies" , loopt continu met zn flesje handgel. vind veel dingen vies enz. jochie loopt nu bij een psycholoog.
als je niet bang bent voor de corona, waarom heb je dan zo groot ingekocht? handgel's en schoonmaakmiddelen? waarom moet je zoon enz dan extra zn handen schoonmaken met de gel? waarom zou hij op school geen handje mogen geven? waarom een pompje bij de deur zetten en schoonmaken met speciaal spul terwijl je niet bang bent voor corona?
Ja ik had dat ook als kind, maar mijn zus heeft dat weer niet overgenomen. Dus is maar net of je er vatbaar voor bent om daar een ‘angst’ aan te koppelen. Goede en geruststellende tip van de handgel, vond mezelf al zo onvoorbereid. Maar wat vaker handen wassen is oké dus.
Thuis gebruiken we ook in principe gewoon zeep en water. Ik ga het stuk straks even lezen. Ik gebruik het al zeker 20 jaar als ik onderweg ben en zoon dus op school en onderweg als ik bij hem ben want hij heeft zelf geen flesje op zak ofzo. Hij heeft al een beetje mijn angst voor vuil en smetvrees helaas. Doucht op vakantie bijvoorbeeld pas als ik de douche zelf heb schoongemaakt maar dat is wel het "ergste" waar hij last van heeft. Hij is inmiddels bijna 12 en gaat overal wel naar de wc als hij daarna maar handen kan wassen. Echt zorgen maak ik me niet dat dit een trauma word zoals jij omschrijft want zo heftig is en word het hier niet. Met corona nu bijvoorbeeld is hij niet meer bezig dan elk ander kind. Hij hoort wat dingen op het jeugdjournaal en wat besproken word in de klas. Dat wil hij graag met mij bespreken en na de bevestiging dat het voor ons niet gevaarlijk is is het voor hem ook wel klaar.
Heb ik al uitgelegt maar voor jou nog een keer, ik ben voor mezelf en mijn gezin niet bang voor corona. Ik geloof niet dat we er dood aan gaan. Ik geloof best dat we flink beroerd ervan kunnen worden en dat word ik liever niet. Ik ben wel bang voor mijn vader die zwaar long en hart patient is en die ik heel vaak in de week zie. Als ik kans op besmetting voor hem kan verkleinen door net wat meer rekening te houden met hygiene dan normaal. Dus door net wat vaker handen te wassen en met wat betere artikelen (waarvan ik weet dat ze 99,9% van alle bacterieen doden) thuis schoon te maken dan doe ik dat met liefde. Dat handje schudden van zoon heb ik altijd al belachelijk en vies gevonden. Dit was voor mij het perfecte moment om dat eens aan te kaarten want in mijn ogen is dit gewoon besmetting met welke ziekte dan ook opzoeken. Die infecterende gel gebruik ik al 20 jaar als ik onderweg ben. Mijn kind gebruikt dat al 6 jaar op school. Dat heeft dus weinig met corona te maken aangezien dat toen nog niet bestond. Dat heb ik nu groot ingeslagen omdat ik niet mis wil grijpen nu er een run op is. Dat had ik ook gedaan als er nu op vaatwastabletten of wasmiddel een run was geweest. En met betrekking tot groot inkopen, die handgel kon il alleen nog in grootverpakking vinden voor de rest was alles uitverkocht. Anders had ik denk ik maar een flesje of 6 op voorraad willen hebben. De dettol schoonmaak heb ik groot ingekocht zodat ik geen verzendkosten had en het toch wel op gaat en de jerrycan met ziekenhuis spul heb ik kado gekregen van @Diazz omdat ze de jerrycans ook weer alleen per grote hoeveelheid kon kopen en nadat ik zelf de grootverpakking flesjes al had gekocht.
Bij mijn dochter in de klas mag maandag klasgenootje niet naar school. Zij is in contact geweest met deze man . Ze hebben nu nog vakantie. Voor de zekerheid dus maandag nog vrij . Haar bijde ouders zijn nu ziek.
Nog als aanvulling. Ik vind mensen die er de hele dag mee bezig zijn door het nieuws op de voet te volgen en de aantallen tich x per dag checken, mensen die om corona geen zomervakantie boeken, mensen die mondkapjes dragen of bestellen terwijl ze gezond zijn, en zo kan ik nog wel even doorgaan bang en doorgeslagen. Maar dat is mijn definitie van bang zijn en doorslaan. In mijn ogen ben ik voorzichtig meer niet.
Geen idee. Hoorde het van dochter. Die hebben dat meisje in hun watsapp groep. Maandag sowieso thuis. Denk dat dan de uitslagen van ouders er zijn. Moet 2x getest worden en met weekend ertussen denk wat langer . Zodra uitslag er is weten ze of ze dinsdag wel of niet mag komen .
Mag ik vragen in welke regio jullie wonen? Beide gevallen die nu in NL positief getest zijn waren volgens mijn man in dezelfde plaats in Italië geweest. Dit gezin ook?