Vorige zwangerschap opgenomen met 33 weken en uiteindelijk de keizersnede met 37 weken gekregen. Gelukkig was het mijn eerste kindje, ik heb nu in deze zwangerschap met 30 weken ruim een week in het ziekenhuis gelegen en dit voelde veel langer en moeilijker, dus ik snap wat je bedoelt (deze opname was overigens niet ivm PE - hier ook Ascal en lijkt goed aan te slaan). Hopelijk blijf je je goed voelen en blijft het goed gaan met je baby. Veel sterkte, laat het over je heen komen. Achteraf lijkt het echt minder erg dan hoe je er nu vooraf tegenaan kijkt.
@LadyBird90 jeetje zeg ook heftig. Heb je dan 4 weken lang in het ziekenhuis gelegen tot de keizersnede? Dat is dan ook lang. Ik zie dat we even ver zijn gefeliciteerd met je zwangerschap. Ik ben nu ook 35 weken en 5 dagen. Gelukkig gaat het bij jou goed. Houden ze je ook goed in de gaten of houdt de ascal het onder controle
Ja, toen vier weken gelegen inderdaad. Of nou ja, ik mocht gelukkig wel over de afdeling lopen enzo, maar niet naar beneden. Was middenin de zomer met hittegolven, dus toen ik naar huis mocht was al het gras onderweg helemaal dor. Vond ik een hele gekke gewaarwording, had ik niets van mee gekregen Oh wat grappig dat we even ver zijn. Je stelt je laatste loodjes dan wel even anders voor hè, dan liggend in het ziekenhuis. Hopelijk kun je wat aanspraak vinden bij andere zwangeren op de afdeling? Dat deed mij veel goed! En krijg je ook bloeddruk medicatie? Tja, ik krijg nu vooral gewoon m’n reguliere controles, niet echt meer ofzo vanwege die PE. Ik moet vanmiddag weer voor controle (en groeiecho), waarschijnlijk moet ik dan stoppen met de Ascal (mag volgens mij tot 36w). Dus dat vind ik wel een beetje spannend.
Ik heb bij al mijn zwangerschappen zwangerschapsvergiftiging gehad. Eerste bij 37 weken, mocht ik in de thuismonitoring, met 38 weken bevallen. Bij de 2de met 28 weken en ben met 32 weken bevallen.. al die tijd in ziekenhuis gelegen. en met de derde met 35 weken en 5 dagen opgenomen, dochterlief is 3 dagen later geboren. Hadden moeite om bloeddruk omlaag te krijgen en ivm voorgeschiedenis zijn ze toen meteen gaan inleiden met ballon etc. Is niet leuk in het ziekenhuis, bij mijn 2de 4 weken gelegen met den peuter van 1,5 thuis. Veel gehuild en heeel ongelukkig geweest, had heel veel moeite om me aan de situatie over te geven.. voelde me ook gewoon prima, dus wilde graag naar huis. Maar alle cliches zijn waar, uiteindelijk vergeet je die ellende weer en zijn wij zelfs nog voor een derde gegaan!
Jeetje 4 weken is echt lang. Ik hou het niet eens uit lig nu sinds maandag. Ik krijg bloeddruk medicatie Heel veel.succes bij de controle. Laat je even weten hoe het is gegaan ben wel benieuwd naar de groei van je kleine op deze termijn Bij zouden vandaag ook een echo doen, maar de
Je hebt ook al wat voor je kiezen gehad. Wat je beschrijft dat herken ik. Ondanks alles zou ik ook zo voor een derde gaan. Ik heb nu ook kleintje thuis je voelt je echt machteloos en ben uiteraard verdrietig. Vind ook niet leuk dat hij zolang zonder mama moet doen. Hij vraagt steeds mama blijf je bij de dokter. Ik vind zo sneu. Ik wou dat ik voor hem kon zijn mis hem natuurlijk ontzettend veel. Als hij bij me op bezoek is dan knuffel ik hem zoveel en als hij weer weg gaat dan vloeien de tranen. Ik kan ze zelf zien weg rijden vanuit mijn kamer. Ik moet nog even geduld hebben. Wil voor beide het beste
@Popie heel veel vervelend in het zkh zijn terwijl je nog een kleintje hebt. Hier gelukkig geen PÉ, maar onverklaarbaar bloedverlies waardoor ik meer dan 4 weken in het zkh tot de bevalling lag. Die zich gelukkig spontaan aandeed met 36.1. Ik ga strikte bedrust en het ergste vond ik het gemis van onze dochter. Maar gelukkig is het ook eindig en mag je straks als het goed is allebei gezond naar huis! sterkte in ieder geval!
@ @Ruubs Lief dat je vraagt Ik lig nog in het ziekenhuis. Bloeddruk schommelt steeds Ben heel erg moe Kan niet echt goed slapen Heb een infuus gekregen vorige week maandag maar die wordt niet gebruikt is nu opgezwollen en doet behoorlijk pijn. Ik wil het liefst weg hebben maar ze willen gelijk weer prikken. Ik heb gezegd als het nodig dan kunnen jullie toch weer prikken. Word er moe van dat ik geen zeggenschap heb over mijn eigen lijf.
@Siepie85 Ojee jij ook al en dan 4 weken lang. Ja, het is echt niet leuk vooral als je nog een kleintje nog hebt. Ik mis mijn zoontje ook enorm maar maar moet ook aan mijn andere zoontje denken en aan mijn gezondheid. Hopelijk begint de bevalling bij mij ook spontaan, maar dat denk ik niet. Ik moet helaas blijven tot de inleiding
@Popie nou zeg, wat raar dat je al zo lang met een infuus loopt, terwijl ‘ie niet gebruikt wordt. En dan gaat ‘ie ook nog lekker opspelen nu. Heel gek. Dan zijn ze toch bang dat je PE ineens erg door gaat slaan denk ik? Zodat ze in spoed niet ook nog een infuus hoeven prikken? Wanneer staat je inleiding gepland? Hoe voel je je verder lichamelijk? Goed dat je psychisch weet dat je dit voor je nog ongeboren zoontje doet. En inderdaad voor jezelf. Komt je zoontje vaak op bezoek? Hier gelukkig alles netjes, mooie bloeddruk (130/80), baby netjes op gewicht. Dus heb wel het idee dat de Ascal z’n werk gedaan heeft
Wat goed dat Ascal zijn werk goed doet bij jou. Misschien moet ik bij evtueel volgende zwangerschap dat aanvragen hihihi
Oké.. bijzonder dat het beleid dan zo kan verschillen per ziekenhuis (denk ik dan dat dat het is). Ik heb namelijk nooit een infuus gehad tijdens mijn PE opname. Echt vervelend voor je, je voelt je ook beperkter met zo’n infuus in je hand, vind ik. En tuurlijk, echt aan blijven geven dat ‘ie pijnlijk is, dat is toch ook niet normaal? Hopelijk willen ze toch met je mee gaan denken.. Ja, ze willen zeker de 37w gaan proberen te halen? Is wel beter ook hoor, mijn zoon was (waarschijnlijk door de PE) best klein en had een lastige start. Dus hou maar voor ogen dat het voor de baby beter is! Je krijgt wel meer flow metingen ook denk ik?
@Popie ja anders werd ik met 37 of 38 weken ingeleid, had het nog langer geweest. de reden dat ze willen dat je infuus blijft zitten is denk ik omdat als je echt ineens een fulblown PE krijgt je heel slecht te prikken bent omdat je dan in verhouding minder vocht in je vaten hebt. Dat willen ze voorkomen, zodat ze je wel meteen kunnen behandelen als het nodig is.
Oh pfff dat klinkt allemaal zo bekend. Het infuus en heen zeggenschap over je eigen lijf hebben. Heel rot en irritant inderdaad. En altijd maar in afwachting of je naar huis mag of niet... Pffff echt onwijs rot voor je! Heeeel veel sterkte daar!! Ik leef met je mee.
Ik ben met 35 weken opgenomen en met 35+5 ingeleid omdat mijn bloeddruk bleef stegen ondanks de medicijnen en magnesium. Ze waren hier bang voor een hersenbloeding. Tijdens de bevalling kreeg ik last van geen controle over mijn lichaam en het bleef stijgen. Ze is na de geboorte direct meegenomen naar de NEO en heeft daar 4 dagen gelegen. Ik heb nog 3 dagen via het infuus medicatie gehad en thuis nog gewoon in pilvorm.
Oef, sterkte, geen pretje nu zeg. Kan me voorstellen dat dit echt niet tof is. Ik ben met 35+5 opgenomen. Was toen op controle bij de verloskundige en had verhoogde bloeddruk, daar getest en idd, eiwitten in urine. Daar naar het ziekenhuis, weer getest en toen is besloten dat ik moest blijven tot aan de bevalling. Medicatie gestart. Na de uitslag van de 24 uur urine sparen ben ik gelijk ingeleid met 36+0 weken.
@bozoe dat is ook heftig. Gelukkig was je optijd bij. En dat ze gelijk.acties hebben genomen. Bij mij ook. Ze zijn wel streng en houden me goed in de gaten daar ben ik blij mee. Ik moet even geduld hebben.
Ja helaas hebben ze hier wel lang afgewacht. Vanaf 20 weken steeg mijn bloeddruk al. Hopelijk kunnen ze het nog even rekken. Sterkte de komende periode