Coronavirus

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Poolvos, Jan 25, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lynx

    Lynx VIP lid

    Jul 19, 2008
    8,702
    2,513
    113
    Hiermee geven ze eigenlijk aan dat het onbeheersbaar geworden is. Ze kunnen niet meer met zekerheid zeggen of het wel of geen corona kan zijn en daarom: thuis uitzieken.
    Dat is natuurlijk een optie, maar daarmee verspeel je je kans om informatie te verkrijgen over het verloop van de ziekte.
     
    hummeltje5, wwrr, SAARC and 4 others like this.
  2. babyhope

    babyhope VIP lid

    Jun 23, 2009
    16,199
    1,082
    113
    Female
    Mama
    somewhere
    Na het nieuws van vrouw uit Helmond.
    Heb ik natuurlijk meteen het rivm gebeld.
    (woon in Helmond}) ik wilde meteen weten welke wijk en zo. Rivm zei maar mevr bent u in Italië geweest of China of mensen in je omgeving. Ik zei meteen mensen die in de supermarkt lopen hebben echt geen plaat op de kop "kijk mij ik ben in China geweest"
    Advies was ggd te bellen.
    Zo gezegd zo gedaan. Meneer van de ggd ging meteen klik klik klik op de computer zoeken. Mevr het is nog niet bekend welke wijk het gezin woont.
    Persconferentie zou zo wel komen.
    Ping fb gezin komt uit stiphout.

    Gelukkig das een dorpje hier in Helmond en gelukkig "ver" van ons.

    Ik was echt van plan om Kids thuis te laten de rest van de week. :)
     
  3. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Ook corona patienten hebben recht op privacy :eek: . Ze is in thuisisolatie dus vormt toch geen gevaar??
     
  4. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Hier valt mijn mond best van open eigenlijk.
     
  5. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ik vind het toch wel zo storend dat de vrouw in het ziekenhuis een week op IC heeft gelegen en NIET is getest op Corona.
    Door het advies van het RIVM. Want ja, alleen als iemand in het besmette gebied is geweest of contact heeft gehad iemand met Corona.
    Ik vind dat zo kortzichtig.
    Hoeveel moeite was die test geweest? Helemaal in een ziekenhuis op de IC. Echt onverantwoord hoor. Je kind zal er al ernstig ziek liggen, en dan Corona krijgen. :|
     
    hummeltje5, Madelie, Zara75 and 2 others like this.
  6. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Overigens zou ik je kids sowieso thuis laten en zelf ook de deur niet meer uit gaan. Je weet namelijk nooit wie je tegenkomt op straat.
     
  7. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    maar als er geen reden is om aan te nemen dat er corona is, is dat ook niet noodzakelijk.
     
    tuc likes this.
  8. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,829
    19,165
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Nou ja, als iemand met luchtwegklachtend op de IC ligt, niet bekend is wat daar de oorzaak van is en medicatie blijkbaar niet aanslaat... dan is een béétje out-of-the-box denken niet zo gek, toch?
    Ik vind niet dat je iedereen die hoest moet testen. Daar is geen beginnen aan. Maar in deze specifieke gevallen was het misschien wel prettig geweest dat er iets eerder initiatief was genomen.
     
    hummeltje5, Madelie, Zara75 and 5 others like this.
  9. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,305
    2,588
    113

    Ze kwam niet uit een risico gebied, is getest op griep. Die was negatief. Toen op pneunococcen infectie en dat was positief. Behandeling met specifieke ab is toen ingezet.
    Is naar het Erasmus gegaan vanwege ecmo.behandeling. Daar is ze nu getest omdat de situatie echt anders is dan een week geleden.

    Hoe de situatie vorige week was vind ik het niet heel dom of zo.
     
    tuc and nelta like this.
  10. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    wie zegt dat er geen oorzaak bekend was??
     
  11. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Nou ja dit. Het is niet zo dat ze thuis met een kuchje zat.
    En een week geleden was Corona ook al een erg hot item, ook al was het nog niet bekend in Nederland.
    Ik vind het kortzichtig, en om eerlijk te zijn ook best wel dom, om met een tunnelvisie naar zulke virussen te kijken. Niet in het buitenland geweest en geen contact met een Corona patiënt? Oh dan zal dat het niet zijn. En zo krijg je dus een epidemie.
    Wat volgens mij vorige week mensen hier al zeiden.
     
    hummeltje5, Lynx and bozoe like this.
  12. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,829
    19,165
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Dat zegt niemand, daar ben ik in alle eerlijkheid vanuit gegaan omdat ze later alsnog wel getest is.
     
    hummeltje5 likes this.
  13. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,305
    2,588
    113
    Maar ze hadden een oorzaak gevonden namelijk de pneunococcen infectie.
     
    tuc likes this.
  14. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,829
    19,165
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Waar heb je dat gelezen?
     
  15. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ik heb dat die arts van het Maasstad ziekenhuis net helemaal niet horen zeggen? Maar ik was boerenkool aan het snijden dus wellicht heb ik het gemist?
     
  16. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,305
    2,588
    113

    van de NOS app.

    Maasstad Ziekenhuis: 'Patiënt voldeed niet aan de casusdefinitie' - https://nos.nl/l/2325460
     
    nelta likes this.
  17. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,829
    19,165
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Oké, dat verklaart wel dat ze niet verder hebben gekeken naar corona. Als je een diagnose hebt stopt de zoektocht in principe natuurlijk.
     
  18. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    Apr 26, 2016
    5,482
    6,097
    113
    Female
    Ik vind het zo raar dat handzeep op veel plekken gewoon niet voorradig is. Alsof heel NL normaal niet de handen wast? En waarom niet verdelen maar gelijk 10 stuks kopen.. Bleh, kan niet tegen dat soort egoisme, maar blijkbaar is 't nodig.
     
  19. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Ze lag toch in Gorinchem?
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    En hierin ben ik het helemaal met je eens.
    Laten we vooral even normaal blijven doen.
     

Share This Page