Wat slecht eigenlijk @tupp - 4 kranen voor 125 kids?! De opvang hier heeft 6 kranen voor 20 kindjes. En dan nog twee voor personeel (te hoog voor de kindjes). En nog een in de keuken.
Hahaha nee ik denk ook dat Groningers erger zijn dan de gemiddelde DDR’ er De sportschool waar ik werk, landelijke organisatie, heeft vandaag spoed overleg. Als er 1 personeelslid ziek wordt bij ons ( we zijn met z’n 5en ) kunnen we de tent sluiten.
Het nieuwe schoolgebouw voor de kinderen, in januari opgeleverd heeft ook 1 kraan voor ongeveer 80 kindjes. Zal wel weer bezuiniging geweest zijn.
Bij de peuters en kleuters is er één toiletgroep (met 1 kraan) per 1 of 2 klassen. En die hebben daarnaast nog een kraan per klas. In de midden- en bovenbouw zijn nog een paar lokalen met eigen kraan. En delen 4 of 5 klassen 2 toiletgroepen (1 jongens, 1 meisjes) met in elke toiletgroep 2 wastafels. Dat is voldoende voor toiletbezoek en het handenwassen daarna. Maar inderdaad bij lange na niet toereikend als je allemaal tegelijk wilt gaan eten.
Bij ons waren de kranen tot voor kort afgesloten!!! Want... de kinderen maakten er dan zo’n zooi van!!! Wel was er een wastafel in het lokaal. Kinderen konden dan na toiletbezoek en drie deurklinken verder, hun handen wassen in het lokaal. Maar zie je het voor je, bij kleuters? Zodra die de broek gehesen hebben zijn ze hun toiletbezoek alweer vergeten. Zien op de gang een klasgenootje (hier ook veel spelen op gang en in aula) en weg zijn ze. Heb er echt al meerdere keren over geklaagd (zeep was ook altijd op) en nu eindelijk.... door Corona... hebben ze de kranen weer open gezet. Echt belachelijk
Wij hebben sinds een half jaar voor het eerst in járen weer zeep en handdoekjes. Al voor corona, dus. En ook wc papier, voorheen moesten ze een stukje pakken en vanuit de klas meenemen. Waardeloos. Maar anders verdwenen er hele rollen in het toilet. Nu hebben we gedreigd dat als het weer een bende wordt, we alles weer weghalen.
Hier in ieder lokaal een kraan en bij de wc’s 1 kraan per 2 wc’s, voor het eten wassen ze in de klas hun handen per tafel-groepje (bij de kleuters), de stagiair helpt bij het wassen. Bij jongste kleuters (4, soms ook nog 5) gaat er ook iemand mee naar de wc en wijst op het goed wassen van de handen. Bij iedere kraan staat zeep, als ze wassen is dit ook altijd met zeep. Dit is al zo sinds de oudste een kleuter was, dus niet vanwege corona. Op school wassen ze zo dus sowieso 2x hun handen (voor het eten) en soms vaker (toiletbezoek natuurlijk en bv soms ook na spelen in de zandbak of knutselen etc). Het gebouw is vrij ‘open’ waardoor er ook best veel sociale controle is op bv klieren met handzeep bij de wc’s. Dat zal vast wel eens gebeuren hoor, maar dan houdt de biebjuf bv haar deuren open, of de directrice, of de IB’er etc.
In ziekenhuis Bernhoven in Uden ligt nu ook een man met corona. Hij lag er kennelijk al en kreeg maandag griepverschijnselen. Andere patiënten die bij hem op de kamer lagen worden nu ook in quarantaine verpleegd. Medewerkers die direct contact hebben gehad worden getest en in de gaten gehouden.
Kunnen we even ophouden met de gepraat over Groningers? Ik begon net op te knappen, maar word spontaan weer misselijk. Ik vind corona echt een sympathieker onderwerp.
Ik vraag me of alle 'ontdekt-in-zkh" patiënten longproblemen hadden bij opname? Want vanochtend las ik dat 1 man opgenomen was met urinewegen klachten, en corona bleek te hebben. Met andere woorden: Welke patiënten moeten bij opname al getest worden om zkh-spreidingen in ieder geval zoveel mogelijk te voorkomen?