Pff nou daar zeg jij wat! Ik heb dus een stuk doorgestuurd gekregen van een vriendin, dat zou uit china komen, ik ben zo stom geweest het te lezen, onrustig geslapen er van bah ben er gewoon van ontdaan! Het was een soort getuigenis van een hoge piet uit china die zo gezegd verteld hoe de vork dat echt in de steel zit iov wat we horen op de media.
Je kunt dingen ook TE letterlijk nemen hoor (en dat uit de mond van een ASS'er) Er was idd. gezegd dat je boodschappen kunt doen zoals je altijd al deed. Maar je kunt toch zelf wel met je gezonde verstand (mag tenminste hopen dat eenieder dat heeft) bedenken dat je nu zéker niet dagelijks boodschappen moet gaan doen/moet gaan hoppen tussen winkels/met het hele gezin moet gaan winkelen. Alsjeblieft: laat het thuisbezorgen. En als het ècht niet anders kan: ga alleen. En niet te lang en zeker niet te vaak.
O ja dat scenario had ik idd. ook al bedacht. Tis meer dat het gek is voor hemzelf om ineens wekenlang onverwachts niet heen te gaan en dan een keertje terug komen om afscheid te nemen.
Die vitale beroepen zijn er om te kunnen bepalen wanneer een kind opgevangen moet worden door bv school of kdv, het betekent niet dat alle niet-vitale beroepen moeten stoppen. Genoeg mensen zonder jonge kinderen of die het bv onderling met hun partner kunnen regelen, de een werkt thuis, de ander kan post bezorgen bv.
Als mensen dat niet zo nauw gaan nemen en straks toch met gezinnen of met kinderen boodschappen gaan doen krijg je hier straks van die italiaanse maatregelen ben ik bang. Rijen voor de deur en gedoseerd naar binnen en dan 1 persoon per gezin die maar boodschappen mag doen.
Het kan kloppen hoor maar het is wel heel tegenstrijdig met wat artsen tot nu toe zeggen. Dit soort berichten neem ik dus met een korreltje zout om mezelf niet helemaal gek te maken.
Ik weet ook niet meer wat nu wel of niet waar is. Of dat voor sommigen het virus wel zo verloopt en voor anderen niet. Maar ik ga mij niet blind staren op de eerste week van april. Ik ga uit van langer en dan zien we wel of ze toch eerder naar school kunnen.
Nou dat maakt het voor mij zo moeilijk. Dat stukje buitenlucht is gezond zit er zo erg in. Normaal moedig is buiten spelen alleen maar aan. Veel gezonder dan binnen hangen achter een scherm. Ik denk dat ik het wel goed vind en leg hem uit dat hij een beetje afstand moet houden (dus laat die schouderduwtjes en het lichamelijk contact achterwegen met voetbal) op zich moeten jongens van die leeftijd toch zelf wel ook snappen hoe dat moet? Eerst maar kijken OF er vriendjes buiten mogen spelen vandaag.
Daar heeft dochter haar psz juf heel goed op ingespeelt door dochter afgelopen vrijdag een hele fijne vakantie te wensen ik had al aangegeven haar voorlopig thuis te gaan houden dus dochter denkt nu dat het een lange vakantie is. Haar broer is ook thuis dus voor haar is het nu niets geks. Behalve dat we normaal in de vakantie elke dag wat doen als zwemmen, bios, monkeytown. Ik heb haar verteld dat heel veel mensen verkouden zijn en dat daarom alles dicht is. Iedereen met een sleutel van de leuke dingen is verkouden. Ze accepteert het nu gelukkig allemaal en is nu een beterschapstekening voor iedereen aan het maken
Ik staar me ook niet blind op die 6 april. Ik verwacht eigenlijk dat het word doorgetrokken tm de meivakantie. Maar we zien het wel. We hebben er toch geen invloed op. Qua berichten weet ik ook niet wat ik moet geloven daarom heb ik voor mezelf besloten dat ik alleen de berichten van het ggd en rivm geloof en intervieuws met artsen met kennis van zaken. Zo kreeg ik gisteren een bericht door dat het virus gemuteerd is en nu wel gevaarlijk voor kinderen. Zoiets weiger ik dus te geloven tot er bericht komt van officiele instanties anders word ik gillend gek.
Hier mogen heel veel buiten spelen, dat maakt dat ik juist zo twijfel. Maar hij is idd oud genoeg om te begrijpen wat wel en niet kan qua contact.
Jij houd het bij de achtertuin en stukjes wandelen? Hoe denk jij bijvoorbeeld over speeltuintjes buiten waar op dat moment geen andere kinderen zijn? Maar bijv. 15 minuten eerder wel? Want dat weet je niet.
Wat ik reeds in een andere post zei: je hebt toch ook ZELF nog hersens om te bedenken dat bepaalde dingen niet verstandig zijn nu? Jij blijft steeds roepen dat je keurig doet wat de overheid je opdraagt. Maar zolang je daarbuiten nogsteeds onverantwoord gedrag toont, komt het op mij over alsof je jezelf verheven voelt boven ieder ander.
Ja dit virus is een goede afleiding voor de burgers om ze te gehoorzamen. Ik ga hier verder niet op in want wil geen paniekzaaien. Ben er zelf rustig onder, kan het toch niet veranderen. Zijn echt slechts pionnetjes wat dit betreft. Altijd al zo geweest.
Mensen moeten hier echt mee gaan ophouden. Zojuist weer een oproep op de radio en weer het verzoek om enkel te halen wat je nodig hebt. Ik ga zo boodschappen doen en haal alleen voor vandaag en morgen boodschappen. Brood hebben we tot het einde van de week in huis dus niet noodzakelijk.